Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garda de Corp a Superstarului [ +18,comedie, romance, actiune]

#20
Nextul.. sper sa va placa asta >u<


Capitolul 10 - Mama e bolnava.


Era seara, soarele apusese de mult, stelele si luna si-au facut aparitia luminand aglomeratul oras Tokyo, care devenea din ce in ce mai plin de viata. la vila, in camera ei, Vixy se pregatea sa faca o baie firbinte si parfumata, era obosita. Simtea cum fiecare punct al corpului ei o durea, asa ca dorea sa se rasfete si ea putin, si-a luat prosopul si s-a indreptat spre baia din camera ei. Era frumos decorata, era de culoare verde cu mici dragoni desenati pe faianta, fiecare produs de spalat era aranjat in ordinea inaltimi si un covor alb si pufos care statea intins pe jos iti dadea senzatia ca plutesti pe un nor. O baie destul de mare, ea nefiind obisnuita cu un asemenea lux, dar incerca sa nu-si piarda vechiurile obiceiuri pe care le facea de fiecare data cand isi facea baie. S-a asezat pe un scaun care statea langa un geam intre-deschis, care lasa racoare noptii sa patrunda prin baie, nabusind aburul provenit de la apa fierbinte care cadea in cada, aceasta a inceput sa-si dea jos hainele incepand de la sani pana la picioare. A inceput sa-si pieptane parul saten care ii cadea pe umeri si pe spate, a luat o funda albastra si, si la prins intr-o coada. A luat prosopul de culoare roz si la infasurat pe corp si s-a dus spre cada, totul era pregatit, dar nici nu a reusit sa puna bine degetul in apa, caci cineva a si urlat in casa. La usa de la baie se auzeau batai grave, ba cu palma, ba cu pumnul, ba cu ambii pumni, ridicand din spranceana aceasta si-a scos degetul din apa si s-a indreptat spre use ca sa o deschida si sa poata afla cine este. Imediat ce a deschis, l-a vazut pe Kisaki cu cateva lacrimi in ochii si se tot vaita de durere. A ceasta a mai zarit la usea de la intrarea in camera ei o tanara blonda, care avea corpul acoperit de un cersaf din matase, care facea cu mana si ii zambea cu perversitate starului. Acesta parea destul de infricosat de blonda, de parca iar fi facut ceva. Fata i-a trimis repede un sarut cu mana, facandu-i semn ca sa vina in dormitor. Kisaki speriat a sarit in brate la satena, cazand amandoi pe jos.

- Ce ai mai facut acuma ? intreaba nu prea surprinsa politista.
- M-a muscat de.. de.. de.., incerca acesta sa pronunte cuvantul, of ma muscat de "Kisaki junior", striga acesta punandu-si capul pe umarul gardei sale.
- Care "Kisaki junior", intreaba acesta mirata.
- Of stii tu de ce m-a muscat, oare de ce crezi ca am venit eu la tine jumatate gol strigad ca nebunul, doar eram..
- Erai din nou in mijlocul actiuni, dar din pacate aceasta te-a muscat de scula din cauza ca..
- Din cauza ca e o nemancata, care se transforma atunci cand o face cu cineva, te rog eu salveazama, striga starul apucand-o pe garda lui de prosop.
- De ce mereu trebuie sa te scot eu din necazuri, intreaba aceasta razand.
- De deaia, striga starul.
- Auzi, blondo, acuma starul e cam obosit, asa ca iti propun sa te cari acasa, i se adreseaza satena blondei.
- Am inteles, sa nu uiti sa ma cauti tigrule, spune blonda in timp ce-i face cu ochiul lui Kisaki.
- Eu nu prea cred, spune speriat starul.
- Haha, Doamne esti culmea, acuma tu marele Kisaki, starul, cantaretul cel mai faimos al Japoniei, se teme de o fata, parca era o bestie dezlantuita, spune razand cu pofta satena.
- Ba sunt, dar cred ca tipa e drogata, spune Kisaki in timp ce-si pune mainile in san.
- Mai drogat ca tine, nu e nimeni, spune in soapta politista.
- Ai spus ceva ?
- Eu, nimica.. hai vino sa te tratez, spune politista in timp ce-si scoate din birou o mini trusa de ajutor.
- O, ma uimesti, ai curajul sa mi-o bandajezi, nu vrei si sa...
- Nu nu vreu si altceva, si cine a spus ca o sa ti-o bandajez eu, tu o sa faci aia, eu doar iti dau bandajul, spune satena umpic iritata de spusele protejatului ei.
- Dar.. bine.. da incoace bandajul.

Aceasta ia dat bandajul, nemultumit de ajutorul acordat de catre garda s-a Kisaki statea intr-un colt pe un scaun bandajandu-se, in timpul acesta Vixy s-a dus in baie pentru a verifica daca apa din cada era inca calda. Dar din nefericire apa deja se recise, parfumul disparuse, asa ca trebuia sa arunce apa si sa puna una noua. Kisaki vazand toate acelea s-a pus in spatele ei apucand-o de umeri, simtind ca este atinsa, aceasta l-a apucat de ambele maini pe star si la trantit la pamant, spunandu-i sa nu ma faca nimica si sa stea locului, caci nu avea chef sa se bata cu nimeni. Starul o analiza de jos de pe gresia din baie, din toate unghiurile admirandu-i trupul zvelt, picioarele lungi si gratioase, parul, ochii fata, fiecare gest pe care il facea, fiecare miscare pe care o facea, parca il ameteau, nu mai stia ca sa faca, ii venea sa sara pe ea. Dar s-a abtinut sa nu faca vre-o prostie, asa ca a iesit din camera, fara sa-si ceara scuze, aceasta nu l-a bagat in seamna pentru ca era prea ocupata ca sa-si umple din nou cada cu apa calda. Dupa aproximativ cinsprezece minute totul a fost iara pregatit frumos si in ordine de satena, a zambit bucuroasa cand a vazut ca a reusit din nou sa-si umple cada cu apa, s-a asezat pe marginea cazii, si-a dat jos prosopul si s-a afundat in apa calda, care neincetat scotea aburi. Geamul era inca deschis pentru ca sa aeriseasca incaperea, mirosul de mere verzi invaluia admosfera ducandu-te cu gandu-l la o livada.
Era ca si un vis, parca te cufundai in paradis, acestea erau gandurile satenei, dar acest minunat colt de paradis a fost intrerupt din nou de alte batai in use. Aceasta a incercat sa ingnore sunetele, facute de catre persoana respectiva care se afla la use si a incercat din nou sa se cufunde in magie. Kisaki era acel cineva care batea la use, din nou, vazand ca nimeni nu-i raspunde s-a rezumat doar la a sparge usa, a dat odata zdravan cu piciorul drept si a reusit sa scoata din temelii usa din lemn. Vixy socata s-a indpretat spre capatul cazii, si a inceput sa-l certe pe star, intrebandu-l de ce a facut acest lucru.
Kisaki, nu i-a raspuns la nici o intrebare, a afisat in zambet pervers pe fata si a inceput sa paseasca, apropiindu-se spre aceasta, neintelegand ce doreste, satena a apucat prosupul de pe calorifer si si-a acoperit corpul cu el, s-a ridicat in picioare incercand sa iasa din baie, starul a reusit sa o prinda de mana, dar fiindca ea inca era uda a reusit sa scape, alergand spre cealalalta incapere. Acesta a alergat dupa ea, prinzand-o de picior si tragand-o in jos. Ne putand sa-si tina echilibrul a picat ca si o piatra pe jos, ca sa poata reusi sa faca acest lucru si starul a trebuit sa cada, acesta sa ridicat in maini apropiindu-se de spatele ei, a apucat-o de talie si a luat-o in brate.
Cand Vixy a deschis ochii, si vazandu-se in bratele protejatului ei a inceput sa zbiere la el si sa-l loveasca cu pumni in pectorali, dar degeaba acesta nu simtea nici o durere, doar afisa un ranjet pe fata, speriind-o pe garda sa care nu dorea sa stea locului. Toti se mirau ce e cu toata zarva aia, si se holbau la cei doi de parca ar fi fost un cuplu, imediat ce s-au facut nevazut-i in fata celorlati acestia s-au indreptat spre o camera.
Ne stiind unde este dusa, Vixy a incercat din nou sa il intrebe pe Kisaki unde o tot duce.

- Unde mergem ? intreaba acesta.
- E secret, ii raspunde starul zambind.
- Nu poti sa-mi dai nici un indiciu... ah Doamne ce tot fac eu aici. Ba daca nu-mi spui unde mergem iti promit ca te impusc, ii spune acesta in timp ce-si apropie fruntea de a lui.
- Mai usor pisicuto, nu trebuie sa-ti faci griji, sunt sigura ca o sa-ti placa, ii spune acesta razand.
- Auzi, vezi ca eu nu's mata ta, ii raspunde acesta nervoasa.
- Rwoarr, ba da esti, ii spune acesta pe un ton cat se poate de indraznet si atragator.
- O sa mor... ajutor, striga aceasta.
- Ho, gata ca am ajuns, spune acesta in timp ce deschidea o use.
- Wow, asta e .. super, e cumva o sauna ? intreaba acesta uimita.
- Intr-un fel da , dar dupa cum vezi e si o cada bagata in "pamant" stii tu in stil japonez, ce nu ai mai vazut asa ceva ? intreaba acesta mirat.
- Alo, eu-America, tu-Japonia, am vazut , dar doar in filme si mereu mi-am dorit sa am asa o baie..dar nu am putut avea, din pacate, ii spune aceasta razand.
- Hahaha, Doamne esti culmea, ai noroc ca ma ai pe mine, ca asa ramanea doar un vis, spune acesta razand.
- Waa, ce-mi place cum e decorata, cate lumanari aprinse sunt, spune acesta captata de frumusetea lumanarilor, si ce miros frumos e cumva..
- Trandafiri, parca tie iti placeau trandafiri, spune acesta zambind.
- Da imi plac la nebunie si.. ia stai dar de unde si cum de ? Mai trebuie sa stiu ceva ? Intreaba acesta punandu-si mainile in san.
- Pai.. m-am gandit ca te-am deranjat atunci cand am venit la tine si te-am intrerupt din baie si m-am gandit sa-ti pregatesc eu alta, spune acesta cu capul aplecat in jos si cu obrajii rosii ca macul.
- Multumesc.. si acuma cred ca ai putea sa ma lasi jos, ca nu cred ca sunt asa de usoara, spune acesta zambind.
- Da scuze, am uitat.

Acesta i-a dat drumul lasand-o jos, satena si-a rotit capul in toate directiile admirand fiecare lucru al incaperii, a vrut sa paseasca umpic, dar a fost prinsa de bratele puternice ale starului care o trageau spre corpul lui.
Simtea cum pieptul ii ia foc si cum inima ii batea tare de parca dorea sa iasa de tot, acesta nu-i dadea sub nici o forma drumu, din contra o strangea tot mai tare. Simtind cum un fior ii trecea prin fiecare punct al corpui, se molesea, ii venea sa cedeze, in momentul acela Kisaki a incercat sa o sarute pe gat dar din nefericire pentru el, acesta si-a revenit din transa imediat ce si-a dat seama ce se intampla, l-a intors cu spatele si la dat afara din baie multumindu-i pentru tot. A tras aer in piept incercand sa se calmeze, s-a plimbat umpic, admirand fiecare obiect, mirosind fiecare lumanare care emana parfum, dar atentia ia fost atrasa de catre plansetele de la use care pareau a fi a lui Kisaki, amuzata de acest lucru i-a deschis usa, lasandu-l sa intre. Acesta s-a pus in genunchi si si-a cerut scuze, satena a inceput sa rada copios pe gestul facut de acesta, ia zambit si i-a spus ca nu face nimica.
Acuma ramanea doar sa faca o baie bine meritata, cu apa calda si plina cu spume ce mirosea a cirese. Desigur ca si starul i s-a alaturat, numai ca fiecare isi tinea prosopul pe el.
Dupa o ora plina de rasfat intr-o baie luxoasa si cu mirosul fin de trandafir, in incapere Achi si-a facut aparitia, ingijorata tinand in mana mobilul satenei.

- Vixy, Vixy.. mama ta e bolnava, striga Achi.
- Cum!? Mama, da incoace telefonul te rog, spune aceasta punand telefonul la ureche.
- Vixy, fato asculta mama ta e bolnava rau si trebuie sa vi neaparat acasa, ii spune Katy partenera ei de servici.
- Ce are mama ? intreaba ingrijorata satena.
- Nu stim exact, dar stiu sigur ca in ultima vreme ia fost rau, si cand a venit la noi a lesinat si a trebuit sa o ducem la spital, spune Katy.
- Si acuma e tot la spital ? intreaba nedumerita politista.
- Nu, acuma e acasa si ar dori sa te vada si ar fi cazul sa vii aici macar pentru cateva zile, ii spune Katy.
- Am inteles o sa vin cat de repede pot, spunei mamei ca sunt pe drum, spune Vixy hotarata.
- Ce s-a intamplat ? intreaba starul.
- Mama e grav bolnava si trebuie sa merg acasa, dar ce ma fac cu..
- Stai calma, nu trebuie sa stai aici, te poti duce acasa cateva zile, deja am sunat ca sa vina un avion personal sa te duca pana in America, spune zambind starul.
- Iar eu deja ti-am pregatit bagajele si ti-am pus hainele cu care vei pleca, spune zambind Achi.
- Prieteni ... va multumesc, spune zambind bucuroasa Vixy.
- Ce mai stai, hai dute si imbracate, ii spune repede Kisaki.
- Da sa traiti, raspunde aceasta respectuos.
- Cred ca o sa-ti fie dor de ea, spune achii cu o privire amuzanta.
- Cum ? Mie..nu, incerca sa para indiferent starul.
- Da sigur, cum spuneti dumneavoastra, incepe sa rada Achi.

Dupa ce s-a imbracat si si-a luat bagajele acesta s-a indreptat impreuna cu starul spre aeroport. Ceasul indica ora doisprezece fix, asa ca avea sa ajunga mai devreme poate, chiar dupamasa in America, fiindca avionul care o ducea era unul foarte rapid si mai presus de aceasta era si un avion careia ii apartinea starului, cadou dat de catre tatal lui, domnul Orizumi. Erau lumini, care te puteau orbii pe pista de lansare, aceasta a coborat in graba din limuzina si s-a indreptat spre avion. Sia intors capul spre masina, de unde cobora si starul , ia zambit si s-a urcat in avion, acesta i-a facut cu mana si se uita la avion cum decola si pleca din Japonia. Vixy privea pe geam, si se uita la pista care devenea din ce in ce mai mica, in gandul ei isi spunea: "Ma intorc eu, asteaptama doar." si incet incet a inchis ochii lasandu-se prada visari.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Garda de Corp a Superstarului [ +18,comedie, romance, actiune] - de hiimera - 07-11-2010, 06:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 18.934 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 6.151 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 16.951 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 25.442 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.945 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18] hiimera 14 10.794 26-03-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  Vise spulberate[drama,romance,actiune. *titlu nedefinit*] Ichigo. 8 6.259 05-03-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 16.143 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.717 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Bad Romance Mishelle 5 5.441 20-12-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Onna


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)