Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cicatricele vietii

#4
Chapter 4
Ca o fantoma alba a noptii luna veghea pe cer, in timp ce Aya se intorcea pe o scurtatura la vila. Acel cineva dintre tufisuri a disparut complet fara ca satena sa isi dea seama ca a fost acolo. Se indrepta spre vila cu pasi marunti de parca nu vroia sa se plece, vroia sa ramana in acel paradis natural. Care ii oferea linistea si pacea de care avea nevoie.
A ajuns la vila si a urcat in camera ei, a vrut sa adoarma dar Molly a sarit pe ea spunandu-i daca o lasa sa isi aduca 4 prietene. Ca de obicei nu avea ce face si a acceptat, spunandu-i ca daca parintii lor le lasa nu este nici o problema. Molly bucuroasa se indrepta spre camera cand Hiro a iesti din baie doar in boxeri. Putei sa ii obervi corpul musculos pe care il avea. Pielea lui era alba ca si a verisoarelor lui, parul lui brunet ii era ciufulit, iar ochii lui erau intredeschisi asa ca nu ii se putea vedea nuanta de albastru a pupilei.
-Ce crezi ca faci?
-Molly?
-Mai, nu sti ca sunt oameni in casa asta? Nu te mai plimba in boxeri si dute in camera ta.
-Hepa, da cine te crezi draga?
-Sunt si eu stapana a acestei case si am drpeturi.
-Mda, hai pa, piticanie.
Fata era mai nervoasa ca niciodata, Hiro reusea mereu sa o enerveze. Se duse in camera ei si trantise usa dupa ea. Acel zgomot putea trezi si mortii din mormant. Nervoasa se tranteste pe pat si isi deschide laptopul, intra pe messenger.
< i am your heart > : cine esti?
< your teddy bear > : ma numesc Jack
< i am your heart > : molly, incantata
< your teddy bear > : desemenea, si cati ani ai?
< i am your heart > : 13, tu?
< your teddy bear > : la fel.
< i am your heart > : dar de unde ai id-ul meu?
< your teddy bear > : nu imi amintesc bine :D
< i am your heart > : ok mai vorbim ca vreau sa imi sun prietenele. bye :-h
< your teddy bear > : bye
Iesind de pe messinger fata isi lua telefonul mobil si incepe sa formeze numere, sa vorbeasca cu prietenele ei, sunandu-le ca pot veni la ferma. Ca de fiecare data cand se intalneau nu puteau sa nu faca o petrecere. Dar pe aceasta petrecere Molly o organiza singura. Si-a luat un pix si o foaie sia inceput sa scrie tot felul de chesti pentru petrecere. Cum o planuia sa o faca la piscina ii trebuia doar un costum de baie bauturi si muzica. Toata noaptea a planuit petrecerea si a adormit doar in zori.
Razele jucause ale soarelui si-au inceput dansul pe cer, frunzele dansau prin aer, iar vantul le dirija cu atentie.
Molly chiar daca a adormit tarziuu a fost prima care s-a trezit, era hiperactiva, dar si bucuroasa. Dar a aparut o problema, ca orice fata nu stia care dinte costumele de baie sa foloseasca pentru petrecere. Se uita prin dulapuri cand a observat un costum de baie din doua piese, era negru cu niste forme de culoare mov. Dusul de dimineata l-a terminat destul de repede. Si-a luat costumul pe ea si a coborat la micul-dejun. Acolo o asteptau Aya si Hiro care nu s-au atins nici unul de mancare. Fetita si-a luat un pic de salata de fructe care a mancat-o in graba si s-a dus spre piscina. A inceput sa aranjeze scaunele si toate cele. A facut niste aperitive pe care le-a lasat in frigider si niste cocteiluri din fructe, sigur ajutata de servitoare care erau foarte amabile cu ea si invers.
Ora sosiri prietenelor ei se apropia, car nu stia ce surpriza v-a avea.

gomene k este scurt da mnu m-o dus inspiratia mai moolt

cap urmator ;)) o sa fe unu romantic ;))
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 02:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-05-2008, 09:05 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 04-05-2008, 12:44 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-05-2008, 08:28 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 11-11-2008, 09:57 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 12-11-2008, 05:13 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 25-11-2008, 10:01 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 20-12-2008, 02:21 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 02-01-2009, 02:53 AM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 23-01-2009, 11:34 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 18-02-2009, 04:26 PM
RE: Cicatricele vietii - de Denny - 29-03-2009, 10:09 PM
RE: Cicatricele vietii - de Isis-Zeita iubirii - 30-03-2009, 07:20 PM
RE: Cicatricele vietii - de Mitzuke - 03-05-2009, 07:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)