Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Higurashi no Naku Koro ni

#9
Pot spune ca este unul din singurele anime-uri pe care l-as reurmari cu mare placere. Este un anime foarte reusit din punctul meu de vedere mai ales eu care am multe pretentii de la un anime si daca primele 2 episoade sunt plictisitoare = dropped anime.
Anime-ul asta mi-a placut inca de pe la inceput si nu m-am lasat de el pana nu l-am terminat. Actiunea nu este grabita ca in multe alte anime-uri doar ca m-am prins cam greu de faptul ca timpul este dat inapoi dupa ce moare cineva deci pana atunci nu stiam ce naiba se petrece acolo, eram ceva de genu *ba da ala parca tocmai o murit acum de ce traieste?*
Dupa ce a aparut si sora lui Mion au avut unele momente in care Mion nu avea parul prins dar il avea Shion si invers si blaaaah, nu mai stiam cine-i cine. Primul sezon a fost cel mai bun dintre cele 3 dupa parerea mea, celelalte doua sunt..asa si asa dar merita sa le vizionezi ca deh, au si ele momentele lor interesante and many others.
Mi-a placut mult scena din ep 17 (din sezonul 1 parca?) in care Shion trebuia sa-si smulga unghiile, ce dragut a fost <3 Am revizionat scena aia de mai multe ori si tot nu m-am plictisit de ea.
Oh and I love Rena's "USO DA" suna asa...malefic + ca Rena e personajul meu preferat.
Au fost si doua trei faze care pot spune ca "m-au speriat" dar nu foarte tare. In schimb mi-a placut foarte mult suspansul dintre episoade, iti starneau curiozitatea sa vezi ce se intampla in episodul urmator. <- toate astea fiind despre sezoanele 1,2.
Higurashi no naku koro ni Rei m-a dezamagit profund...nici nu-mi mai amintesc daca am vazut toate cele 5 OVA-uri, mai bine nici nu-l mai faceau au stricat finalul unui anime de doua sezoane bune.
Per total notaar fi un 8-9 mai mult 9...poate dadeam 10 dar dar dar!!



Răspunsuri în acest subiect
Higurashi no Naku Koro ni - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 01:48 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Apathy - 17-05-2009, 11:25 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Ops! - 05-11-2009, 11:44 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Lollilay - 29-12-2009, 12:04 AM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de ^ToxicK kiD^ - 29-12-2009, 12:56 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de nolazy - 27-01-2010, 09:49 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Dementhal - 02-05-2010, 08:42 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Shizuka - 05-10-2010, 08:11 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de NecroToXyK - 31-10-2010, 12:03 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de BlackRoseWitch - 15-12-2010, 08:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umineko no naku koro ni Flash 1 3.598 27-07-2012, 12:43 PM
Ultimul răspuns: Agrona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)