Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pasind pe urmele iubirii

#1
Deci este primul meu fic.Vreau comentarii dure pentru ca vreau sa ma perfectionez.Sa-mi spuneti ce este gresit si ce nu este bine.

Capitolul 1

In satul Konoha era o fata cu chip angelic.Ea se numea Sakura Haruno si avea 16 ani. Avea ochii de un verde superb iar parul de un roz care iti fura ochii.Soneria ceasului facu ochii Sakurei sa se dezlipeasca incet.Se ridica lenes din pat cu ochii pe jumatate inchisi.Pleca la baie si isi stropi chipul cu picaturi reci de apa ca sa se trezeasca deabinelea.Fiind o fire energica, isi propuse sa alerge pe afara.Aceasta isi lua niste pantaloni scurti negri si un tricou alb pe care scria cu litere negre "crazy". Vreau sa mentionez ca locuia cu fratele ei Kiba care avea 18 ani.Cei doi stau impreuna de cand parintii Sakurei au murit.
-Vezi ca eu am plecat pe afara sa alerg.Ma intorc peste o ora.Ai grija ce faci,sa nu intorci casa pe dos.Ai auzit?
-Mda,nu mai am 5 ani sa-mi spui ce sa fac.spuse Kiba uitandu-se urat la Sakura.
-Hmmm..nu prea cred,dar fie cum crezi tu,spuse fata amuzandu-se putin.
-Hai,gata.Si asa,nu stau acasa.Ies cu baietii.Auzi,tu nu ai nimic de facut decat sa ma dadacesti pe mine?Hai,valea.
-Tu trebuie sa fii dadacit in fiecare zi ca pe un copil de gradinita.Mormaind fata furioasa indreptandu-se spre usa.
Afara era cam innorat,dar fetei nu-i pasa.Incepu sa alerge pana gand la jumatatea drumului isi intalni prietenele cele mai bune:Hinata,Ten Ten si Temari.Fetele se oprira pe o banca ca sa mai discute.Incepuse sa ploua dar Sakura nu observase pentru ca era prea atenta la prietenele ei.Acasa,insa,lucrurile stateau altfel.Baietii:Neji,un baiat cu parul lung saten ci cu ochii asemanatori cu cei ai Hinatei,Sasuke un baiat dragut cu parul negru ca smoala si niste ochi de onix emanand indiferenta,Naruto un baiat blond,cu ochi albastri si foarte glumet, Shikamaru un baiat cam lenes de felul lui,cu o codita prins la spate si Kiba,care au stat in casa pentru ca incepu-se sa ploua si nu puteau iesi.Trecu 2 ore si vazand ca Sakura nu ma ajunge acasa,lui Kiba ii veni o idee:
-Hei,baieti,nu vreti sa facem o vizita in camera surorii mele?
-Nu stiam ca ai o sora,Spuse mirat Naruto.
-Ehh...O cheama Sakura si are 16 ani.Hai sa nu o mai lungim,deci...mergeti?
-Normal!!!spusera baietii in cor bucurosi,mai putin Sasuke.
Acestia cotrobaiau prin toata camera Sakurei.Insa ce ei nu stiau era ca fata era in drum spre casa.Sasuke statea sprijinit de perete in timp ce Naruto curios,deschise dulapul unde era lenjeria fetei.Kiba ii dadu un pumn in cap si spuse enervat:
-Nu intrece masura!!!
Rozalia intra pe usa casei uda leoarca.Auzi niste zgomote iin camera ei si urca sus la etaj pentru a vedea ce se intampla.Ciuli putin urechea si auzi-se o vocea lui Kiba:
-Hai,gata!Trebiue sa se intoarca sora-mea,si daca ma prinde ma face una cu pamantul.
Sakura enervata la culme,deschise usa,trantind-o de perete.
-IDIOTULE!!Iesi afara imediat!!
Baietii iesira imediat din camera fetei,dar Sasuke tot acolo a ramas indiferent,zambind in coltul gurii.
-Si tu ce mai astepti?spuse Sakura plina de nervi
Baiatul isi ridica ochii de onix din podea si ii privi intens pe cei ai rozaliei.
Fata se pierdu timp de cateva secunde in ochii acestuia.Sasuke se dezlipi usor de perete indreptandu-se spre usa.Se opri in dreptul Sakurei si o privi scurt cu un zambet smecher pe buze,apoi se indrepta spre camera unde stateau baietii.


Scuze ca e cam scurt,dar ma doare mana.Continui maine,si nu uitati,comentarii dure daca e nevoie ca nu ma supar.Si sa-mi spuneti daca mai are rost sa-l continui.
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 08-10-2010, 01:00 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Abbeh. - 08-10-2010, 06:03 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Debb.' - 08-10-2010, 07:03 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 09-10-2010, 02:40 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de sadgirl10092 - 09-10-2010, 01:32 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Yun. - 09-10-2010, 02:12 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Debb.' - 09-10-2010, 03:57 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 09-10-2010, 08:04 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de InocentAngel - 10-10-2010, 10:16 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Yun. - 10-10-2010, 11:36 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 12-10-2010, 01:16 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de _Andreea_ - 12-10-2010, 02:17 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 16-10-2010, 03:39 AM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Flash - 16-10-2010, 08:22 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 17-10-2010, 06:39 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Miss Serenity - 18-10-2010, 05:20 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de KarinaD - 18-10-2010, 08:20 PM
RE: Pasind pe urmele iubirii - de Flash - 18-10-2010, 08:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clan contra clan. Cand mafia este pe urmele mele (SasuSaku) Who said i have to be normal 7 12.412 06-05-2010, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Ella-chan
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.485 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Pe urmele destinului (+16) WinterSoul 34 15.781 02-05-2009, 02:41 AM
Ultimul răspuns: cookie
  Pe urmele dragostei ! by me ... sweet_zoey 0 2.334 19-02-2009, 10:55 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey
  Pe urmele dragostei! andreea_sakura 10 11.906 25-01-2009, 01:54 AM
Ultimul răspuns: andreea_sakura


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)