Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#28
Cautarea

Soarele a iesit mandru din ocean,asa cum facea in fiecare dimineata.Razele lui aurii incepeau sa incalzeasca suprafata albastra,in timp ce adierea blanda a vantului creea mici valuri.Pe nisipul rece si umed,Elliot desachidea ochii.Se parea ca acesta inoptase afara.Plecarea lu Coral il demoralizase total.Era trist,insa nu vroia sa planga.Promise-se acest lucru la mormantul mamei sale.Insa isi simtea ochii incarcati de lacrimi,sufletul plin de remuscari.Se gandea ca poate ar fi fost mai bine daca nu ar fi cunoscut-o pe sirena visurilor sale.Insa daca acest lucru s-ar fi intamplat,el nu ar fi cunoscut niciodata acel sentiment atat de frumos,de pur.Iubirea isi facuse loc in inima lui precum apa intre stanci.Era ceva ciudat,aparent incotrolabil.Brusc,o voce l-a trezit din starea leragica in care cazuse.
-Domnisorule,se pare ca tatal dumneavoastra vrea sa va vorbeasca.Sa ma ierati pentru ce voi spune,insa a fost ceva nebunesc sa aduceti o sirena sau ce era ea in casa.
-Walter,nu imi mai vorbii asa.Ti-am spus sa ma tutuiesti.Si da,a fost nebunesc.Insa orice nebunie se poate transforma usor intr-un miracol.Ce mai vrea domnul ala de la mine?
Blondul s-a ridicat usor de pe nisip,scuturandu-si pantalonii negri.Isi aranja putin parul ciufulit dupa care intra in casa.Totul arata ca dupa o intalnire de afaceri: pahare sparte,zgomote de telefoane si vocea tatalui sau cutremurand intreaga vila.Nervos,tanarul pasii in biroul unde Cristopher il astepta.Alaturi de el erau alti sase barbati,imbracati foarte ciudat.
-Ce bine ca te vad.Nu te voi certa pentru ce ai facut.Sirena gasita de tine ne va aduce zeci de miliarde!Si daca vom gasii acel imperiu,vom domina intreaga lume.
Scos din sarite,Elliot dadu cu pumnul in biroul din lemn de mahon.
-Stii ceva?Daca ai de gand sa o caui,iti garantez ca va fi o pierdere de vreme.Coral nu va aparea niciodata.Sunt in stare sa mor innecat doar ca sa o salvez.
-Esti un prost!Iti dai seama ce vei pierde daca pui sentimentele astea banale in fata cautarilor?
-Tata,tu iti dai seama ca ai pierdut totul?Si nu ma refer la bani sau functii,ci la mine.Ti-ai pierdut unicul tau fiu.Crezi ca averea iti va tine de cald la batranete?Nu cred.Nu banii iti vor aduce alinarea atunci cand totul se va prabusii in jurul tau.Raspund ebaiatul scarbit de situatie.
Blondul a vrut sa plece,insa vocea hotaratoare a stapanului a rasunat in incapere,reusind sa ii sperie pe cei prezenti.
-O sa faci ce spun eu!
-Ma tem ca nu!Aceasta papusa si-a taiat sforile.
Tanarul iesii vijelios din camera,trantind usa dupa el.Cristopher era stupefiat de ce se intampla.Fiul sau a indraznit sa il sfideze,aruncandu-i in fata vorbe grele.Pe chipul lui nu a fost nici-un moment teama pentru nesupunerea de care a dat dovada,ci doar hotarare.Era mai decis ca niciodata sa isi salveze iubita din mainile persoanei care din pacate ii era tata.
In adancurile oceanului,Coral se misca usor prin apa.Ii era frica de ce va spune tatal ei.Inca nu avea destul curaj sa il infrunte.Brusc,isi amintii de Elliot.El daduse dovada de atata curaj si tarie,punand-o pe ea in fata celorlalti.Era mai importanta.Deodata,coada ei a inceput sa se miste,propulsand-o in fata camerei unde imparatul obisnuia sa isi petreaca cea mai mare parte a timpului.Usa s-a deschis cu greu,atragand privirile tuturor.Alaturi de Kazejin se aflau cele doua surori,impreuna cu Ishida.
-In sfarsit ai venit.Ai indraznit sa incalci regulile regatului,plecand din lumea ta in una necunoscuta,interzisa.
-Tata,locul pe care tu il numesti celalalt taram,m-a facut sa invat lucruri noi.Acolo mi-am intalnit adevarata dragoste,am realizat unde duce invidia si ura oamenilor.Insa ad indura pedepse aspre si multe altele,numai pentru un lucru:vreau sa il mai vad o data pe Elliot.
-Indraznesti sa ma infrunti?Surorile tale mi-au spus cine e acest baiat.De azi inainte nu mai ai voie sa parasesti palatul.
-Crezi ca tinandu-ma inchisa intr-o camera vei reusii sa ma desparti de el?Eu nu sunt o marioneta ca surorile mele.Am propriile mele ganduri si sentimente.Nu ma poti controla,asa cum ai facut cu mama.
Spunand toate aceste lucruri,sirena a inceput sa inoate,iesid rapid din incapere.Nervos,Kazejin le-a trimis pe Karen,Crina si Ishida dupa ea.Vroia sa o inchida in camera ei,evitand astfel alte probleme.La suprafata apei,tatal lui Elliot incepuse sa isi caute pretioasa "prada".In apa,blondul incerca sa inoate,vrand sa isi anunte iubita despre pericolul care o astepta.Din adancuri,aceasta misca rapid din coada,indreptandu-se spre tarm.Stia ca cei trei nu vor avea curaj sa infrunte acele taramuri necunoscute.Brusc,aceasta a fost vazuta de Elliot,care o trase de mana pana pe nisip.Tatal lui era prea preocupat sa se indeparteze,nestiind ca sirena se afla chiar la mal.
-In sfarsit te-am gasit.Spune aceasta sarutand-o apasat.
Coral misca usor din coada,in timp ce buzele ii erau dezmierdate de cele ale blondului.Acum ca Samantha disparuse din peisaj,alte piedici se puneau in calea lor.Incapatanarea celor doi tati si lumile din care faceau parte.Puteau fi oare fericiti?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)