Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor

#8
Va multumesc mult pentru comentarii.Ori de bine ori de rau mie imi convine orice comentariu mi se da.

Capitolul 4
Dimineata sunt drezita de zgomotul telefonului care avea melodia Cosmic Love de la Florence + The machine.I-au telefonul nervoasa,dar vad ca era Cordelin.Raspund si incer sa vorbesc cu o voce calma:
-Alo!Buna.
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!striga Cordelin in urecea mea
-Ce ai?Te-a calcat tiru?
-Mama se marita!
-Ce frumos.Dupa atata timp de la divort.
-Da!
-Si cine e nororcosul?
-Mike Celluci!
-A deci insfarsit va fi un ruda cu noi.
Coreen era nasa mamei.Deci aveam o legatura cu ea si Cordelin.
-Da.Nu e minunat?intreaba ea
-Ba da!Cum sa nu fie?Ei doi merita sa fie fericiti.
-Si ia ghici!Noi suntem domnisoare de onoare!
-Super!Cand e nunta?
-Peste 3 zile!
-Ce?Asa repede?
-Da.Si mie mi sa parut ciudat.
-OK.Acum pot sa ma culc la loc?
-Da.Vorbim la scoala.
Dupa ce am inchis m-am pus iar cu capul pe perna.Am atipi dar dupa 10 minute dupa ce am cazut in lumea viselor telefonul a inceput sa sune iar.De data asta nu ma mai uit cine e,I-au nervoasa telefonul si raspund.
-Da,ce?strig eu nervoasa
-Buna dimineata papusica.spune o voce enervanta,care normal era a lui Shain
-Dute dracu ca m-ai trezit.
-Stiai ca nu e frumos sa injuri?
-Stiai ca nu imi pasa?
-Tipic tie sa dai un astfel de raspuns.
Imediat dupa ce zice asta imi dau seama de un lucru si imi sare tandra.
-De unde dracu in papuci ai numarul meu?zbier cat toata populatia lumii
-L-am gasit intr-un caiet,negru cu cranii argintii pe el.spune el chicotind
-Mi-ai citit jurnalul?
-Da.Mai ai tu alt carnet ca ala?
-Fiinta josnica,scarboasa,tembela si perversa!Cum ai putut sa faci asta?Te urasc!Chestia numita jurnal e ceva privat!tip la el si las lacrimile sa imi cada pe fata
Nimeni nu imi mai citise jurnalul si de aceea plangeam.Nu imi placea sa imi fie invadata intimitatea.
-De parca imi pasa ca e privat.Sunt vampir nu imi psa de dastea.
-Da dute dracu si lasma in pace.zic eu incercand sa imit un ton normal dar nu reusesc
-Plangi?
-Ce te intereseaza?
-Vin imediat.
A inchis inainte sa imi mai pot spune ceva.Aud cum geamul se deschide si il vad pe Shain.Vine langa mine repede si ma strange in brate.
-Ce ai?ma intreaba el ingrijorat
-Mi-ai invadat intimitatea si de aia m-am suparat.
-Bine,gata,calmeaza-te.Imi pare rau.
Am facut cum a zis si apoi m-am sters lacrimile.Deodata ma uit la el zambind si ridic o spranceana.
-Te-ai ingrijorata cumva pentru ca plangeam?
-Nu.Nu imi pasa ce simti.
-Ba da.
-Ba nu.
Ne-am mai contrazis asa vreo 20 de monute pana cand Shain s-a eneat si ma trantit cu toata puterea pe pat.S-a urcat peste mine si a zambit pervers.Mi-a dat jos usor bretelele de la rochie si a inceput sa ma mangaie.
-Shain termina!a strigat cat sa se auda la parter
-Nu mai srtiga ca o faci degeaba.Parintii tai sunt la Christina.
Am renuntat la strigat dar am inceput sa ma zbat si sa il lovesc cu pumnii.Lui Shain nici nu ii pasa ce incerc sa fac sii continua sa ma mangaie,imi sarute gatul si sa isi mai treaca din cand in cand limba peste buzele mele.A inceput sa ma dezbrace si mai mult,dar ceva ciudat se observa in ochii lui.Ochii lui incepusera sa sclipeasca si aproape ca imi sfasia rochia in loc a o dea jos usor.Parca nu s-ar fi prefacut,parca chiar ma vroia.Imi inceput sa respir greu si am inchis ochii.M-a sarutati si si-a bagat limba in gura mea.L-am lasat sa faca asta pentru ca imi venise o idee.Imediat ce am avut ocazia l-am muscat de limba.S-a ridicat de pe mine si a inceput sa maraie nervos.Mi-am aranjat rochia si m-am ridicat de pe pat.Shain m-a prins de gat si ma lipit de perete.
-Vampa proasta!a zbierat la mine in timp ce ma strangea de gat.
-Da-mi dru...mul.
Shain a inceput sa ma stranga mai tare lasandu-ma fara aer.Deodata usa de la camera se deschide si mama intra inarmata cu un pistol,iar tata co coltii.Shain a plecat repede iar mama m-a ridicat de jos din locul in care cazusem.Ma intrebam cum iesise tata imp de doua zile afara.
-Tata cum ai iesit afara fara sa te arzi?
Tata mi-a atat un inel cu o piatra albastru-verzui.Si Shain avea un colier la fel.Mama m-a pus in pat si au iesit din camera.Ma gandeam la tot ce imi facese Shain.Acum eram speriata.Am refuzat sa ma mai gandesc la asta si m-am culcat.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
RE: Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Aly - 28-08-2010, 02:35 PM
RE: Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Yoko-sama - 28-08-2010, 08:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)