Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor

#2
Capitolul 2
Cand m-am trezit vroiam ca tot ce se intamplase aseara sa nu existe defapt.Eu si parintii mei sa fim normali.Sa nu existe nici un Shain si nimic care sa imi intoarca viata pe dos.Ia stai.Azi e luni?Da e luni.Sa imi trag una!Azi am scoala.Imi doresc ca cel ce a inentat scoala sa mai fie in viata doar ca sa il pot casapi eu.M-am imbracat repede cu un maieu negru,o pereche de blugi albi si tenesi negri.Ca accesori doi cercei in forma de cruce de culoare rosie si un lant cu craniu de argint.Stilul meu e gotic ceea ce ii supara pe parinti.Mi-am prins parul lung si negru cu o panglica alba si am vrut sa ies din camera,dar cineva ma prins de mana.
-Panglica aia nu ti se potriveste.mi-a spus cel care ma prins
Vocea lui imi parea cunoscuta dar pana nu m-am intors nu mi-am dat seama ca era Shain.Acesta m-a trantit pe scaunul de la birou si ma intor cu spatele la el.A luat usor o panglica sangerie din dulapul meu si mi-a legat parul cu ea inlaturand cealalta bucata alba de material din parul meu.
-Iti sta mult mai bine.a zis el
-De cand se pricep baieti la chestiile astea?
-Laso balta.Nu cumva intarzi la scoala?
Am iesit din camera repede si am fugit pe usa dupa ce mi-am salutat parintii.Alergam iar parul meu negru biciuia aerul din jur.Am ajuns la scoala fix cand se intra pe poarta.Am ajuns-o pe prietena mea cea mai buna si am sesizat ca tocmai facumsem o greseala.
-Victory!striga ea fericita strangandu-ma in brate.Ce ma bucur sa te vad!
-Da Cordelin.Simt iubirea,dar nu ma sufoca.Vreau sa traiesc.
-Scuze dar tot weekendul am lipsit si nu am putut sa vorbesc cu tine.
Am intrat in clasa si pe scaunul meu am gasit un trandafir ng patat cu sange si un bilet.
-Ma intreb cine te place asa de sadic incat sa manjeasca un trandafir cu sange.a zis Cordelin
-Da.Si eu.
Cordelin era o fire vesela spre deosebire de mama ei Coreen care era complet gotica.Coreen fusese asistenta mamei cand era detectiv.Si Coreen stia de Henry si de ce este el.Am deschis biletul iar Cordelin se n sa vada ce scrie.Dupa ce m-a implorat o gramada am lasat-o sa se uite si cand sa vazut cu biletul in maini a facut ochii cat farfuriile si a inceput sa se benocleze sa vada ce scrie.Si ncepe sa citeasca cu voce are.
-"Malathea ne intalnim astaseara la docuri.Sa vi singura.Cu drag,...sti tu cine".Malathea Victory Fitzroy!Ai un iubit si nu mi-ai spus?M-ai dezamagit Malathea.
-Coredelin nici nu stiu cine e asta.Si cum te poti gandi ca mi-as face un iubit fara sa sti tu?
-Scuze de cand m-am despartit de Claud numai la dastea ma gandesc.
-Nu e nimic.Esti suparata din dragoste.Te inteleg.
Dupa ore Coredelin a insistat sa vina si ea la docuri dar nu am lasat-o.A trebuit sa ma furisez ca sa ies din casa la vreo 9.Tata tot nu ma lasa afara noaptea.Pe drum m-am lovit de cineva.Am avot noroc.Era Mike Celluci.Asta a fost amorezat de mama si au fost impreuna cat timp ea era in po.Apoi au inceput sa se certe pentru ca mama a vrut sa iasa din politie din cauza boli de ochi.Asa a devenit mama detectiv particular.
-Ce faci la ora asta pe strazi Malathea?m-a intrebat el
-Ma plimb unchiule Celluci.Te rog nu ii spune tatei.El nu ma lasa noaptea afara.
-Si bine face,dar nu am sa ii spun desias vrea sa crape de ciuda ca i-ai incalcat autoritatea.
-Vampiri nu crapa asa usor unchiule Celluci.
-Deci ti-au zis.
-Da.A venit unu care ma vaneaza.Si defap acum ma intalnesc cu cineva mi-a lasat un bilet.
-Sa ai grija Victoria.
Defapt pe mine ma cheama Victoria nu Victory si nici una din formele astea nu o suport.Si pe mama o chema la fel deci cred ca mostenesc ura pentru numele asta de la ea.De aia am hotarat sa mi se zica doar Malathea iar ea a hotarat sa i se zica Viki.
-Unchiule Celluci vrei sa nu imi mai zici asa?Stiu ca asa ma cheama dar prefer Malatehea sau Viki.
-Esti ca si mama ta.a zis el razand si ciufulindumi parul
-Acum eu tre sa ajung unde am de mers.Pa unchiule.
-Pa.
Celluci nu e unchiul meu dar mereu a vrut sa aiba o relatie de rudenie cu familia mea.Mai degraba cu mama.Vroiasa se insoare cu ea dar nu a fost sa fie.Bietul Celluci.A fost asa de deprimat ca mama la ales pe Henry,dar s-a prezentat la nunta ca sa nu se supere Viki nu de drag ca la invitat tata.In cele din urma ajung la docuri si acolo simt ca ceva nu e in regula.Vad o umbra la dreapta.Ba nu la stanga.Stai e in spate.Doamne asta vrea sa ametesc.Umbra apare in fata mea si atunci luna iese din nori.Este Shain.
-Ce vampirito?Esti surprinsa sa ma vezi?ma intreaba el
-Da.Tu ai scris biletul?
-Evident.Esti proasta sau te prefaci?Suntem singuri aici.Eclr ca eu l-am scris.
-Ho ca am inteles.Si ce vrei?
-Sa vad cum te descurci cu bataia draguto.
Dupa ce a zis asta m-a lovit cu piciorul in stomac de ma aruncat la pamant.M-am ridicat repede si am incercat sa atac direct ceea ce nu a fost o idee buna.M-a aruncat cat colo pe unul dintre acoperisurile cladirilor unde se tinea marfa.Ma uitam la fiecare miscare pe care o facea el si parea atat de gratios desi ma batea mar.Cand am inercat sa il atac iar ma aruncat in apa si m-am lovit cu capul de marginea docului.Imi pierdusem cunostiinta.Cand m-am trezit era 24:00.Eram pusa intr-un pat mare si aveam o compresa plina de sange pe cap.Shain state pe un caun langa mine si imi mangaia parul.
-Te-ai trezit frumoasa adormita?a intrebat el zambind
-Ce s-a intamt?
-Ti-ai spart capul cand te-ai lovit de marginea docului.Daca nu te salvam erai moarta.
-De ce m-ai salvat?
-Vreau sa te omor in alt mod.
-Poti sa o faci chiar acum.
-Esti mult ptea vulnerabila.Vreau sa fiu corect.
-OK.
M-am ridicat din pat si am obsercat ca aveam o rochie de matase neagra pe mine.
-Cine dracu a pus asta pe mine?am strigat eu nervoasa
-Eu.Daca vrei o pot da jos foarte usor.a zis Shain cu un zambet pervers pe fata
-Nu mersi.Fac si singura asta.Acum iesi ca sa ma schimb ca tre sa ajung acasa.
Shain a facut cum i-am zis iar eu mi-am scos rochia aia incomoda si mi-am pus pantalonii de trening rosii si hanoracul negru.Am iesit din camera,iar Shain ma astepta.
-Pleci asa repede?a intrebat el
-Da.
-Nu prea cred.
M-a tres de mana la el in brate si a inceput sa imi sarute gatul.Am vrut sa il imping dar era prea puternic.
-Nu are rost sa te impotrivesti.Esti pa jumatate om.Eu sunt vampir 100%.
Mi-a sarutat buzele violent si apasat incercand sa isi strecoare limba printre buzele mele.Degeaba incercam sa il opresc.Tot a reusit.De fiecare data cand limba lui o mai atingea pe a mea tresaream.Dupa ce ma lasat sa respir m-a muscat de gat si a inceput sa imi suga sangele.Am scos un tipat de durere,iar atunci Shain a inceput sa muste mai tre.Cand m-a lasat in pace a inceput sa radapentru ca eram vampir si ma speriasem.I-am da o palma si am plecat nervoasa.Cand am ajuns acasa parintii erau la mine in camera.
-Malathea Victoria Nelson.a stigat tata
Cand zicea Victoria Nelson insemna ca urmeaza o pedeapsa.Tata avea pe fata o expresie de genu "esti la fel de necugetata ca maicata".Am primit pedeapsa o mustrare de neuitat si mi sa luat dreptul de a mai folosi telefonul o luna.M-am culcat injurandul pe Shain in gand si cu voce tare.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
RE: Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Yoko-sama - 25-08-2010, 03:39 PM
RE: Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor - de Aly - 28-08-2010, 02:35 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)