Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ţigările şi adolescenţii

#10
Adevarul e ca oamenii impotriva tutunului au inceput sa apara peste tot majoritar din cauza mediatizarii subtile gen 'NOI TE PUTEM AJUTA', si cat mai mic scris 'daca ne suni' sau din cauza reclamelor de genul SI ACESTI COPII AU DREPTUL LA SCOALA, OPRITI CONTRABANDA DE TIGARI! SI ACESTI PENSIONARI AU DREPTUL LA O PENSIE NORMALA,OPRITI CONTRABANDA DE TIGARI! Sincer sa fiu, eu nici nu fumez tigari de contrabanda deoarece sunt groaznice. O singura data tin minte ca era un tigan in Crangasi care vindea Lucky Strike cu timbru de USA! Alea chiar se simteau genial. Cat despre gusturile de tutun, ce stiti voi ce este ala Kent lung cartonat din mother USA! Sau Kent lung romanesc vechi de 9 ani! Pur si simplu am adorat sa caut noi gusturi ale tutunului; la tigarile invechite cum trebuie(adica fara sa faca mucegai) se simte un gust usor condimentat, de parca cineva ar fi pus boia in ele. Sau a fumat cineva de aici Djarum Black? Pur si simplu, dupa cum spunea Mittwoch(sfanta Miercuri?!) si darky, nu prea exista oameni care sa fumeze din placere. Adevarul trist in schimb, legat de tigarile de serie e ca nu prea mai sunt aproape de natural, de nicio forma. I mean seriously now, tutunul crud intra azi in fabrica, este tratat cu 1001 substante si maine este uscat, impachetat si pe deasupra, are aceasi aroma ca loturile precedente, astfel incat tu devii dependent de o aroma si nu de planta in sine! Cel mai genial lucru ar fi sa va uscati la voi acasa o frunza de tutun si sa o altoiti cu o fructa. Apoi sa maruntiti si sa fumati! That is the real deal nicotine my friends!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Ţigările şi adolescenţii - de Flash - 03-08-2010, 03:58 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 03-08-2010, 04:33 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Lia - 06-08-2010, 01:27 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de tzahranul - 06-08-2010, 11:36 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de She - 10-08-2010, 06:09 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Ada - 27-06-2011, 11:37 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Absinthion - 07-07-2011, 11:28 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 04-08-2011, 11:13 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 05-08-2011, 09:03 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 06-08-2011, 01:52 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)