Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18]

#9
Capitolul 4
~Secrete dezvaluite~
~prima parte~

Sasuke: -Nu se poate!
-Cum spune am, acele desene apar doar cand iubeste, se lupta sau cand este in apropierea unui vampir. A zis Shikamaru continuand fraza.
-Crezi ca a aflat de noi?
-Cine sa afle despre cine? A intrebat Naruto intrand in camera urmat de ceilalti.
-Unde e Sakura?
-Este in camera de oaspeti cu Hinata. Vezi ca i a datum tricou de al tau sa doarma.
-Nu I nimic. Sakura sta doar de o zi cu noi si deja suntem prea apropiati.
-Ce vrei sa spui cu asta? A intrebat Neji din pat.
-Neji, gandestete putin. Cum a fost pentru tine vestea ca noi suntem vampiri?
-La inceput mi a fost greu sa cred dar dupa ce am vazut ce puteti face m am obisnuit, pana am devenit ca voi. De ce?
-Ati vazut cu totii ca Sakura are pe umar niste flori de cires. A zis Shikamaru intorcandu se. Aici scrie ca daca se afla sau se bate cu un vampir sau iubeste unul atunci ii apar acele flori. A zis si a intors monitorul sa vada toti.
-Cine e doamna din imagine? A intrebat Neji.
-Naruto stie mai bine. A zis o voce din usa.
-Hinata-san, de cand stai acolo? A intrebat Naruto intorcandu se la ea.
-Naruto, stiu ce sa intamplat acum mult timp. Tu esti cel care a omorat o pe buinca Sakurei.
-Era noapte, vizavi era o casa foarte veche si pe pereti se puteau vedea florile care s au urcat pe casa. In ea locuiau acesta doamna si inca o fetita mica. Atunci eram nou in “meserie” si nu stiam ca nu am voie sa omor oamneii; dar intr o seara s a intamplat ceva in acea casa…

FLASHBACK
-Ajutoor!! Cineva, sa ma ajute! A strigat o fetita iesid din casa plina de sange.
Ma aflam la vreo trei sau patru copaci distant de casa. Micuta avea parul roz si ochi de un verde foarte inchis; a alergat pana la mine si sa ascuns in spatele meu. Mirosul sangelui ei ma ametea, dar am incercat sa rezist tentatiei de a o omora.
-Ce s a intamplat? Am intrebat o pe micuta.
-Bunica mea….este in casa si….se lupta cu cineva. A zis micuta speriata. Mi a zis sa fug din casa si sa ma duc la vecinii de vizavi.
Am intors capul si am vazut o casa mare, alba cu tot ce ii trebuie. Cred ca erau noi inncarteier deoarece nu i am mai vazut prin zona. M am lasat pe vine in asa fel incat sa fiu la acelasi nivel cu rozalia.
-De ce nu faci ce a zis bunica ta sit e ascunzi dupa un necunoscut? Am intrebat o mangaid o usor pe cap.
-Asa am simtit ca trebuie….ma simt de parca pot avea incredere in tine. A zis zambind.
I am zis micutei sa se duca la vecinii ei asa cum i a zis bunica, dar nu cred ca ma ascultat. M am dus sa vad ce se intampla, dar era prea tarziu. Intreaga casa era dintrusa in interior, sange peste tot, geamuri si oglinzi sparte, tot era distrus. Am intrat in sufragerie si am vazut o. Era bunica micutei, intinsa pe jos, cu o sabie langa ea si abea de mai respira. In fata ei statea foarte calm un baiat de aceiasi varsta cu mine, inalt, roscat cu ochi ca ciocolata. Statea si se uita la batrana fara sa si fi dat seama ca eu sunt in camera. M am uitat le langa mine sa gasesc ceva cu care sa arunc in el si tot ce am gasit a fost…….multe cioburi. Am zis ca asa ceva nu o sa l raneasca prea rau dar, ce alta sansa aveam? Am luat ciobul de jos si l am aruncat in batul acestuia. Nu I am facut nici o zgarietura, deci era vampire, la fel ca mine. Din instinct am sarit la gatul lui sa l sfasi si sai dau foc. M am luptat cu el ceva vreme, el era mai “batran” decat mine si era si mai experimentat tot odata. Batrana a vazut toata scena pana cand a opit tot cu o sabie infipta in inima lui. M am uitat la ea surprins ca sa ridicat si intr un fel bucuros ca nu va muri, cineva are mare nevoie de o bunica langa ea.
-Scoatei repede inima si da i foc, haide. A zis batrana.
Am facut cum mi sa spus. Flacarile care ieseau din inima lui nu erau normale, erau albarte. Am simtit o pe batrana cum isi pierde achilibrul si am prins o inainte sa se prabuseasca la pamant.
-Nu bunico, nu trebuie sa mori. Ai o nepoata care are nevoie de tine. Am zis incercand s o tin in viata.
-Numele meu este Kira, iar pe nepoata mea o cheama Sakura. Tu cine esti?
-Nu mi stiu numele, sunt un nou-nascut ca sa zic asa. Nu mi aimtesc nimic inafara de aseacta strada.
-Inteleg….Memoria iti va reveni dupa 5 zilne de la “nasterea” ta.
-Multumesc, dar de unde sti toate astea?
-Eu lupt cu vampirii ca el, a zis aratand spre cadavru, dar ii pot si ajuta. Stiu totul….despre voi.. a zis rar aproape fara suflare. Poti sa faci ceva prentu mine, te rog frumos.
-Sigur Kira, orice.
-Omoara.
-Asta nu o fac. Am zis ramanand mut de ceea ce mi a cerut.
-Nu mai pot sa traiesc, si simt ca mi a sunat ceasul. Te rog, fa o. Nu vreau sa merg la spital sis a vad fetele indurate ale familiei mele. Mai bine te vad pe tine asa cum esti si voi sti ca pot avea incredre ca nu vei plange.
END FLASHBACK

-A fost foarte greu sa fac acel lucru dar, ea ma rugase. Asa ca am muscat o de mana sugandu i tot sangele. Tot ce a mai putut spune dupa asta a fost “Multumesc, Naruto” si…asta a fost. Sakura era la usa si a vazut acea scena si a crezut ca eu am omorat o. Dar, am o nelamurire. De unde imi stia numele?
-Daca ti as sune ca stia sa citeasca gandurile, mai crede? A intrebat Shikamaru.
-Nu, am zis eu. Asta fac eu dar, la Sakura si la Hinata se pare ca nu reusesc.
-De ce? Tu mereu sti ce gandesc. A zis Hinata de langa Naruto.
-Nu stiu, zic la nimereala.
-Aici mai spune ce se intampla cu acele flori. La o floare aparuta semnifica dragostea, mai pe limba voastra sa indragostit de cineva; la trei flori aparute inseamna ca a stat in preajma unui vampir sau mai multi in cazul nostru mai mult timp; si la sase flori aparute inseamna ca sa batut cu un vampir.
-Shikamaru, cand ne am intalnit cu Sakura la scoala avea trei floari pe umar, a zis Kiba de la fereastra.
-Deci? Reiese ca prima floare a aparut cand a stat cu noi prima oara.
-Si asta inseamna ca ma…
-Are prieten Naruto. A zis Hinata intrerupandul din visare.
-….ca ma place ca prieten. A continuat dezamagit.
-Tu de unde sti? A intrebat Neji.
-I a trimis mesaj ca a ajuns acasa si a ii este dor de ea. Din cate am intelesc a fost plecat in Alaska.
-Ce noroc ca o avem pe Hinata. Da totusi…nu putea ramane acolo?
-Naruto! A zis Hinata uitandu se urat la el.
-Nu este si un numar maxim de flori…ca sa zic asa?
-Buna intrebare Sas’ke. Stai sa verific, mm…deci…am gasit! Numarul maxim de flori este de 10.
-Cand apar restu de patru? A intrebat Hinata.
-Cand o sa se futa cu un vampir sau cad va deveni unul.
-Bine, mai direct de atat, nu puteai spune?
-Vrei sa incerc?
-NU, vreau sa visez ceva frumos, nu sa am un cosmar.
-Deci, il place pe baiatul ala dar si pe unu dintre noi - toti s au uitat la mine la acea afirmatie – dar cu cine sa luptat?
-Cu Gaara, Kankuro, Matsuri si Karin.
-Dar ei nu s vampire. A zis Hinata uimita.
-Ba cred ca da. In timpul luptei i au aparut trei flori.
-Este ceva ciudat la mijloc. Sasuke crede ca sunt vampire, Hinata este opusa. Voi ati observant ca atunci cand sangele Sakurei la atins pe Gaara a sarit ca ars?
-Shikamaru, esti absurd.
-Sasuke gandestete, Sakura are sase flori pe umar! Ce alt motiv ai putea gasi?
-Da, cred ca ai dreptate.
Dupa toata aceasta discutie despre familia Sakurei si vampire, ceiilalti s au dus la ei in camera lasandu ma singur in camera mea. M am intins in pat cu mainile sub cap si ma uitam la tavan. Nu prea am putut sa adorm, ma tot gandeam la rozalie si la cele aflate despre ea. Pe la 12 noaptea cand abea reusiem si eu sa adorm aud zgomote venin din camera de langa mine. M a ridic oarecum nervos din pat si m am dus in camera alaturata. Am deschis incet usa si am intrat. Balconul era deschis larg cu perdelele trase. Roalia era in pat, pe jumatate invelita acoperica cu un strat de transpiratie subtire. M am apropiat de patul rozaliei si am mangaitat o usor pe frunte coborand spre obraji.

Sakura: Ma zvarcoleam de pe o parte pe alta a patului fara sa ma pot opri. Ma simteam de parca un cutit imi era infipt in fiecare particica din corp fara sa se opreasca. Crede am ca Hinata a scos tot veninul din cutite.
Am simtit o mana rece mangaindumi furuntea apoi coborand spre obraji. A vrut sa se retraga dar am prins o si am pus o din nou pe fata. Ma simteam foarte bine si durerea nu mai era atat de intense. Am deschis cu greu ochi si l am vazut pe Sasuke cum statea langa mine calm.
-Sakura, ce ai patit?
-Veninul….cutitele, am incercat sa zic prin gafaituri, sa extins….Hinata nu a…reusit sa l scoata.
Se uita la mine putin speriat. Fara sa si i a mana de pe fata mea, si a duso pe cealalta la gura si a mucat cu putere pana i a dat sangele.
-Uite, a spus si a intins mana la nivelu gurii mele, i a din sangele meu si iti vei reveni.
Am inceput sa sug lacoma din lichidul rosu aflat in corpul lui. Era foarte diferit de al meu si era mai acru. Nu am mai zis nimic adormind repede. I am luat mana de pe fata si am strans o la piept toata noaptea, sau cel putin pana am adormit.
Dimineata a venit greu pentru mine. Razele soarelui intrau prin geamul larg deschis al camerei. Timteam mana brunetului inca stanza la pieptul meu. Off…saracu, din vina mea nu cred ca a dormit deloc. I am dat drumu la mana si m am intors cu fata la brunet. Am intalnit un abis negru in care te puteai pierde.
-Cum te mai simti? A intrebat uitandu se calm la mine.
-Mai bine, dar nu prea imi amintesc ce sa intamplat.
-Odihnestete, ai avut o noapte grea.
Ma saruta pe frunte si a iesit din camera. Eu abea acum am observant ca este doar in boxeri. Am simtit cum mi se inrosesc obrajii si m am bagat sub patura.

Sasuke: Dupa ce am sarutat o pe funte am iesit din camera si m am dus la mine s ama schimb. Mi am pus iste blugi o camasa neagra deschisa la doi nasturi si m aincaltat cu niste basket tot negri. Am iesit din camera si am coborat lenes scarile. Din bucatarie se auzeau niste tipete de puteau trezea si mortii.
-Baaa….era Portia mea!!
-Nu mi pasa! Mi e foame!!
-Gata!! Sasuke si Sakura inca dorm, sau cel putin dormeau. Neata Sasuke.
-Neata. Daca voi doi nu incetati sa va certati sunteti morti.
Nu cred c a trebuie sa va spun cine erau ce i doi certareti. Hinata a pregatit clatite…mmm cred ca salivez.
Bun dupa discutia de aseara cred ca tot ce stiti despre noi e ca suntem vampiri.
Cand eram mici am fost intr un fel de laborator pentru experimente si nu stiu cum cei doi certareti au spart un vas aflat deasupra noastra plin cu un lichid negru. Va dati seama ca ne am murdarit din cap pana in picioare; atunci nu simtisem nimic dar acea seara a fost un chin pentru noi. Cand ne am trezit a doua zi eram foarte palizi si reci, aveam vederea si auzul mult mai dezvoltat si ca sa zic asa ni sa dezvoltat un al saselea simt. Eu pot zbura, Naruto poate comunica cu animalele, Kiba poate simti pe orcine de la o distant destul de mare, Shikamaru poate vedea viitorul iar Neji poate vedea trecutul. Toti suntem foarte rapizi si puternici. La inceput nu stiam ce se intampla cu noi, soarele nu ne afecta cu nimic, nu ne era frica de cruci, argint sau alte prosti dastea religioase. Aveam pofta de sange foarte rara si puteam manca, macare de oameni dar, numai macarea noastra preferata ca in rest nu are nici ungust pentru noi. Culoarea ochilor e normal doar cand suntem nervsi se schimba in gri sau rosu. Va vine sa credeti ca de la acea subtanta am ajuns noi vampiri? Nici noua.
Hinata e singura care stie ce suntem noi cu adevarat. La inceput sa fost ca o ovitura in cap dar, cu timpul sa obisnuit cu noi. La cate tigai a stricat in capul nostrum pana acum ar fi trebuit sa avem cucuie de 2 metri. Noi doar ne prostim pe langa ea, nu simtim durerea si in caz ca ne lovim ne vindecam repede.
-Sasuke, scoalate! Cate clatite va pun? A intrebat Hinata trezinduma.
-Sase clatite si unde e sucul de portocale?
-In frigider, in dulap sunt paharele. Si vaza este in dulapul mic din sufragerie.
-Mersi Hinata.
-Sasuke, parca dormea Sakura.
-Cu galagia de aici, cine crezi ca mai doarme?
-Si atunci? Cheam o joss a manance cu noi.
-Nu vreau sa i vada pe cei doi cum grohaie.
M am dus in sufragerie si am adus vaza din dulap, am luat o floare din gradina si am pus o in ea. Am umpult paharele cu suc si le am pus pe o tava unde erau déjà asezate cele doua portii cu clatite. Am scos tacamurile din seratar si am pupato pe Hinata pe obraz in semn de “multumesc”. Si am urcat la rozaliea.

Sakura: Dup ace aiesit Sasuke din camera I am trimis un mesaj lu tata despre cele intamplate cu o seara in urma si nu sa mirat. Cred ca sa obisnuit de la Itachi cu aceste belele. Dupa ce am terminat de vorbit cu tata prin mesaje am aruncat telefonul langa pat si am iesit desculta pe balcon. Era o zi frumoasa pentru acest anotimp. Fara sa mi d au seama doua brate mau cuprins si m au dus in fata patului.
-Micul dejun la pat, sper ca ti plac clatitele.
-Sasuke, arata bine. Tu le ai facut?
-Nu, Hinata este bucatarul sef cand este aici. Si nu mai sta desculta pe balcon.
-Bine tati! Am zis razand si m am asezat langa pat. Miros ..mmbine.
-Da stiu. Daca mai salivez mult fac baltoaca.
Sa apropiat usor de pat si am inceput sa mancam. Am vorbit despre trupa lor si despre excursiile ce vor urma.
-In noembrie mergem in Alpi, ti ar placea sa vi? A zis sambind.
-Sigur ca da! Ultima oara cand am fost la munte era acum doi ani.
-Sti….te ai miscat foarte repede ieri. Cum reusesti?
-Nu stiu! Ieri eram nervoasa…si nu mai stiam ce faceam. Dar florile de pe umar….nu stiu ce e cu ele. Tata vroia sa mi zica dar, nu a mai apucat.
Se uita la mine intr un fel speriat si nervos. Era prima oara cand il vedeam asa.
-Te va duce Hinata acasa.
A spus si a iesit din camera cu tava. M am uitat puitn ciudat la el. Cand iesise a incercat sa si ascunda ochi. Din cate imi aduc aminte ii avea negri nu gri. M am ridicat lenesa din pat si mi am luat hainele de la baie. Mi am pieptanat parul si am coborat in bucatarie.
-Sasuke!!! Esti un bou! Ti a vazut ochii?
-Naruto, taci dracu din gura! Nu ma vazut, dar tatal ei ii va spune despre noi!
Ce legatura au ei cu ce vrea sa mi spuna tata?
-Baieti, faptul ca suntem vampiri nu trebuie sa ne afecteze. Sakura nu va afla de noi si totul va fi bine.
-Kiba are dreptate. Si in puls Sakura ne place asa cum suntem.
P…Poftim? Baieti sunt vampiri? Nu poate fi adevarat.
M am indepartat de usa incet si am fugit afara trantind unsa in urma mea.



Răspunsuri în acest subiect
Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Heartagrama - 12-06-2010, 11:57 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 05-07-2010, 09:06 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 13-07-2010, 11:29 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 22-07-2010, 11:35 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 23-08-2010, 09:37 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 27-08-2010, 10:55 AM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 02-09-2010, 06:41 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 20-09-2010, 08:48 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK (SasuSaku) +16/+18 - de Heartagrama - 19-10-2010, 09:46 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 08-12-2010, 11:38 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 29-01-2011, 08:45 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Akie - 05-02-2011, 05:08 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Vero - 12-02-2011, 06:36 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de KiDda - 06-03-2011, 10:06 PM
RE: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - de Akie - 11-03-2011, 06:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Filmul vietii noastre [+16] Naruse_Ryo 1 3.538 28-10-2008, 04:47 AM
Ultimul răspuns: Lye


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)