Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#26
Petrecerea

Soarele a iesit din adancurile oceanului,asa cum facea in fiecare dimineata.Razele lui aurii se rasfrangeau pe suprafata apei,incalzind-o.In camera fetei,era inca liniste.Abdomenul ei se misca in acelasi timp cu respiratia lenta.Intr-un final,ochii albastri ca cerul s-au deschus.Briza proaspata intra pe geamul deschis,fluturand perdeaua alba.Dupa ce isi destinse trupul incordat,de ridica de pe suprafata moale.Vroia sa scrie ceva in jurnal insa a constatat ca acesta nu se mai afla pe dulap.Crezand ca l-a pus in alt loc,a decis sa renunte la cautare.Isi lua din dulap o fusta alba,plisata si un maieu albastru,cu un decolteu destul de dragut.In picioare isi puse o pereche de sandale ce se inchideau pe gleza.In par isi prinsa o agrava in forma de floare.Era foarte frumoasa.Cu pasi marunti se indrepta spre etajul inferior al vilei.In salon,Elliot era impreuna cu tatal si logodnica lui.Tanara se apropie,salutand politicos.
-Buna dimineata Angeli.Sper ca esti pregatita pentru petrecerea de diseara.Spune Cristopher ridicandu-se in fata fetei.
-Da,si la mine in tara obisnuiam sa dam petreceri.Era foarte frumos.
In timp ce vorbea,fosta sirena observa ca blondul o soarbe din priviri.Insa brusc,a intalnit privirea Samanthei.Aceasta avea o stralucire aparte si un zambet malefic pe chip.De ce era atat de calma,de tacuta?Considerand ca nu are de ce sa se ingrijoreze,tanara s-a asezat pe canapea,alaturi de adolescent.Cei doi au inceput sa vorbeasca,spre incantarea domnului,care era fericit ca fiul sau se comporta ca un adevarau Grant.
-Trebuie sa ma retrag.Mai am ceva de rezolvat.
Angeli a aprobat din cap,ramanand singura cu cei doi logodnici.Continua sa vorbeasca cu Elliot,insa ochii reci ai Samanthei continuau sa fie ca un impediment.O speriau.Deodata,glasul subtire al acesteia s-a auzit in salon.
-Spune-mi te rog.Locuiesti in Oceania...sau in ocean?
La auzul acestei replici,fata a inceput sa se agite.Langa ea,blondul nu stia ce se intampla.De unde ii venise fetei aceasta idee cu oceanul?
-Angeli...s-au ar trebui sa iti spun Coral?Sirena mezina din imparatia adancurilor?
Auzind acest lucru,cei doi s-au ridicat rapid de pe canapea.Fata cu parul albastru descoperise secretul.Ascum,stia tot.Si asta era un pericol iminent pentru adolescenta.Nu stia ce sa mai spuna sau cum sa reactioneze.Elliot era in aceiasi situatie.Vestea ca Samantha stia tot insemna sfarsitul pentru relatia lor.Aceasta era in stare sa de-a anunt in ziar spunand lumii intregi ca in casa logodnicului ei se adaposteste o sirena.
-Ce tot spui acolo?Nu e adevarat!Se aude vocea baiatului ce incerca sa nege.
-Nu ma mintii.Ti-am citit jurnalul.Stiu totul despre tine.Cat de surprins ca fi Cristopher daca va afla.
-Te rog...nu face asta!Spune Coral aproape plangand.
-O sa tac daca te vei reintoarce la tine acasa,dupa petrecerea de diseara.Daca nu,toti vor afla cine esti cu adevarat,Angeli.
Fata a izbucnit in lacrimi,incepand sa fuga pe scari.Intrand in camera,se trantii in pat.Acum,speranta ca ea va avea un viitor cu Elliot era nula,nu mai exista.Se gandea serios sa paraseasca accea lume,sa se intoarca in ocean,de unde nu ar fi trebuit sa iasa niciodata.Era fericita acolo,alaturi de tatal si surorile ei.Se simtea iubita.Nu existau divergente legate de bani sau putere.In adancuri,toti ascultau de imparatul Kazejin.Si chiar avea un logodnic care o astepta.Insa vroia sa mai stea putin,macar la petrecere.Pentru a-si lua la revedere de la Elliot.
Afara incepea sa se insereze,iar invitatii soseau unul cate unul.Blondul trebuia sa stea la usa,ca sa ii primeasca cu zambetul pe buze pe toti acei snobi ai inaltei societati.Purta un costum negru cu camasa albastra.Logodnica lui,Samantha era imbracata intr-o rochie alba,pana la genunchi.Era destul de eleganta.Toti erau cu ochii pe ea.Insa stralucirea ei a palit la aparitia lui Coral pe scari.Aceasta purta o rochie albastra,lunga si despicata pe o parte.Nu avea maneci sau bretele ci se multa pe sani.Parul il avea strans intr-un coc,lasand doua suvite libere pe chip.Multimea a inceput sa aplaude,admirand-o pe frumoasa fata ce se inalta in fata lor.Aceasta incerca sa zambeacsa,chiar daca era greu.Blondul isi parasii postul,indreptandu-se spre scari.
-Esti foarte frumoasa.Spune acesta galant.
-Multumesc.
Tanarul saruta mana adolescentei,dupa care o lua de brat.Intr-un colt al camerei,Samantha fierbea de furie.Continua sa bea nervoasa dintr-un pahar de gin.Nu intelegea cum o creatura a marii putea sa fie mai frumoasa ca ea,care iesise Miss patru ani la rand in liceu.Insa nu vroia sa lase lucrurile asa.Vroia sa o faca pe Coral de ras in fata tuturor,chiar daca asta ar insemna ca trebuie sa ii dezvaluie secretul.La urma urmei,ar fi facut orice sa o desparta de Elliot.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)