Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#24
Aparenta prietena

Dupa o zi istovitoare la cumparaturi,cei doi erau in sfarsit acasa.Obosit,Elliot s-a trantit pe canapea intr-o pozitie inadecvata,ba chiar era provocator.Coral a ras,dupa care a vrut sa urce treptele,pentru a se retrage in camera ei.Insa blondul reusii sa o prinda de mana,asezand-o pe suprafata moale.Corpul acesteia se apropia din ce in ce mai mult de al ei,limitandu-i fetei spatiul de desfasurare.Acesta zambii usor,cu gandul sa o sarute.Insa chiar in acel moment,in capatul scarilot isi facu aparitia Samantha.Purta o rochita neagra,cu o curea alba pe talie.Eleganta de la exterior reusea sa acopere hiena ce era pe interior.Nimeni nu ar fi crezut ca o fata atat de frumoasa poate sa fie atat de rea.Defapt,nimeni nu stia acest lucru.Prefera sa se afiseze ca o persoana blanda si iubitoare.Si totul era din cauza lui Elliot,are devenise o obsesie bolnava pentru ea.Ar fi facut orice sa nu se desparta de el.
-Buna ziua.Spune aceasta neobisnuit de calma.
-Buna si tie.Vine replica frumosului blond ce schita un zambet mai mult fortat.
-Tatal tau mi-a transmis ca vrea sa te vada.Este vorba despre petrecerea de maine.
Putin uimit,baiatul a dat din umeri dupa care a parasit salonul.Nu stia de nici-un evenimeni,insa stia cum este tatal lui cand avea un invitat mai special,asa cum era Coral.Vroia sa lase o impresie foarte buna,dorind sa para ceea ce nu e.Ii placea sa se afiseze ca un politician desavarsit,un domn cu maniere si intelegator.Insa sub aceea masca se ascundea o persoana ce tanjea dupa mirosul banilor.Aceste bucati de hartie nenorocite,care pe cat erau de utile,pe atat de daunatoare.Cle doua fete s-au asezat confortabil pe canapea,uitandu-se una la cealalta.
-Angeli,observ ca te simti bine aici.Intreaba Samantha calma.
-Da...imi place aceasta tara.Iar aceasta casa este foarte primitoare.Raspunde Coral cu zambetul pe buze.
-Nu vrei sa mergem la tine in camera?Putem sa vorbim in liniste.
Fata cu parul albastru a aprobat din cap,dupa care s-a indreptat spre trepte.Intrand in dormitor,cele doua s-au asezat pe marginea patului,continuand sa se priveasca.Defapt,logodnica lui Elliot ii arunca priviri iscoditoare fetei.In timp ce se uita prin camera,a observat ca pe dulapior exista un mic carnetel cu coperta roz.Parea sa fie ceva important.
-Ma scuzi,trebuie sa ma duc pana la toaleta.Spune Coral facand o plecaciune.
Samantha a aprobat din cap,prefacandu-se ca incepe sa o agreeze pe fata.Insa cand usa de la baie s-a inchis,aceasta s-a repezit la dulap,luand carnetelul de pe suprafata tare.Pe coperta scria cu litere aurii "Jurnal".Brusc,Samy a inceput sa chicoteasca malefic.Tocmai daduse lovitura.In acel obiect erau scrise cele mai intime secrete ale fetei.In sfarsit avea sa afle de unde provenea.Cand Coral a iesit din baie,a observat ca aparenta prietena avea un zambet ciudat pe chip.
-S-a intamplat ceva?
-Nu...ma gandeam la mine si Elliot,ne iubim atat de mult.
Toate acele vorbe rau-voitoare nu faceau alceva decat sa o faca pe fosta sirena sa se simta mai prost ca niciodata.O durea sa auda cum Samantha se lauda cu relatia dintre ea si blond.In sine ei,stia ca e o minciuna.Defapt,nici nu mai era sigura de casatorie.Logodnicul ei era din ce in ce mai distant,fiind atasat de Angeli.Poate ca asta era unul dintre factorii din cauza caruia Samy o ura asa tare pe Coral.
-Trebuie sa plec.Viitorul meu socru ma asteapta.
Ranita,fosta sirena a inzbucnit in lacrimi.Intr-un acces de adrenalina,a fugit din casa,indreptandu-se spe iesire.Era ora 19:00,asa ca soarele se afla la amurg.Vrand sa se intoarca la viata ei de dinainte sa fie om,fata a vrut sa paseasca in ocean.Brusc,a simtit cum este smucita de mana si aruncata pe nisip.Deasupra ei se afla Elliot,care gafaia.Abdomenul lui bine facut se misca alert,in ritm cu respiratia.
-Ce vroiai sa faci?Intreaba acesta tragandu-si sufletul.
-Nu mai vreau sa stau aici.Privirea plina de neincredere a logodnicei tale ma sperie.Raspunde aceasta printre lacrimi.
-Nu trebuie sa te intereseze ce zice sau face Samantha.Aici,contam doar noi doi.
Spunand acest lucru,blondul apuca barbia fetei cu degetul mare si aratator,sarutandu-i usor buzele.Era tandru si bland.Nu facea nici-o miscare brusca,pentru a nu o speria.Privirea lui era atat de provocatoare si incitanta.Insa cei doi nu stiau ca erau priviti de doi ochi negri,ce pareau foarte furiosi.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
19 Vizitator(i)