Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vis sau realitate

#4
multumesc Ash ... uite si continuarean si petru greseli pardon ... am mai verificat continutu de cateva ori ...:P dar se pare ca tot mi-au mai ramas greseli :)

III Bucati de suflet pt 3



Luna surade, deasupra padurii , strigand dupa suratele ei , stelele , care apar una cate una , formand un rau de sclipici vazut de pe pamant.Vantul bate din ce in ce mai tare, iar racoarea se face simtita.
Fetele, al caror destin era inca nedeterminat , stateau , tremurand in acel loc , parca plin de magie noaptea , din cauza licuricilor si a celorlalte gaze nocturne, speriate.
Din tufisuri , umbra inca inainta , vinea incet, incet , iar dintr-o o data in spatele lor se arata o creatura ciudata.
Linistea era inca in toi asa ca fetele nu stiau daca pericolul a trecut si ingrozite fiind se uitau prin imprejur. Sa striga dintr-o data , lasand ca vechiile ei tovarase, lacrimile sa o ia la vale din nou . Misa se uita si ea in spate:
- Cine-i acolo ? intreba aproape fara glas.
-Bine v-am gasit, tinere domnisoare. Nu va speriati ! se aude o vocedulce , galanta.
-Cine esti ? continua Sa speriata inca .
-Sunt o creatura ce hoinareste fiecare meleag far de speranta .spuse un tanar inalt facand o plecaciune .
Sa isi scoate capul de la pieptul Misei , ca sa observe fiecare forma a nului individ . Tanarul parea cam de aceeasi varsta cu Misa , avea vreo saisprezece ani , insa era de o rasa diferita , urechile lungi si ascutite il dadeau de gol , era elf. Avea ochii verzi, paraul negru ca smochinele, insa era frezat ca un arici, purta o masca , o masca neagra , ce parea sa-l faca sa arate ca un hot, insa imbracamintea ii completa infatisarea de razboinic . In lateral in partea stanga se afla o teaca , insa nici urma de sabie .
-Si ce te aduce pe aici? intreba Misa, uitandu-se si ea la el din cap pana in picioare.
-Pai acum doua luni m-am trezit pe un camp din Cleverland , e la vreo 200 km de aici, nu imi stiu trecutul , nu stiu absolut despre mine. M-am trezit asa imbracat, fara sabie-n teaca si fara un nume.Am umblat mult si am hotarat sa ajut saracii , care traiesc in chinuri muncind zi si noaptea pentru a castiga painea copiilor lor. Mi se spune Mi si sunt aici doar perntru ca m-am ratacit.
El inainteaza spre rau , facandu-le pe fete sa-l urmeze. Sa incercand sa-l opreasca , pentru ai cere sa ramana cu ele in noaptea asta , l-a prins de maneca si la tras.O flacara verde a aparut din neant si o bucata de panglica a cazut pe jos , flacara verde inca in viata i-a facut sa inteleaga scrisul de pe material : Mi.
- Hei si eu am una !Insa pe a mea scrie Sa! spune tanara blonda aratandu-le bucata din material argintiu.
Misa facu ochii mari si continua :
-Stai putin , chestiile astea sunt rupte! Sa da-mi bucata ta.
Sa ingrozita se apropiei si Misa ia cele doua bucati si le uneste.O noua flacara, mai mare si mai vie rasare din neant cu un simplu mesaj : " Tu , Misa , esti sortita sa ajuti bucatile de suflet sa se atraga pentru a forma un intreg, iar tu,numai tu poti fi cheia .Fiti pregatiti de lupta !"
- Dar cum ?striga razboinicul , dar flacara a disparut asa cum a aparaut.
Luna era tot acolo sus pe bolta neagra, calma , misterioasa , privind jos pe pamant agitatia si confuzia celor trei.
In urma celor intamplate , Sa uimita si aproape speriata de moarte s-a strecurat in spatele voinicului.Intre timp Misa si ea foarte nedumerita cu o mica rafala de vant pe sub picioare se trezeste peste cateva secunde plutind in aer .
- Ce vrea sa zica acel mesaj ? Si de ce naiba zbor?
Cei doi de jos o privesc uimiti de ceea ce vedeau , radicand din umeri in semn ca nu stiu.Misa inca sus in aer se invaluie ca prin magie intr-un albastru pal, iar dintr-o lumina puternica , argintie o sageata se desprinse.Misa privind in jur admirand culoarea ce o invaluia a surprins in raza de vedere si sageata. Sageata era si ea cu marginile albastrului pal iar interiorul il avea argintiu , tanara atinsa de frumusetea acelui lucru il atinge si observa ca-l putea lua in mana.
- Hey Mi Misa arata ca un magician adevarat ! rase Sa de tanara.
- Hmmm, sincer sa fiu nu prea … Ii lipseste rochita scurta intunecata si matura zburatoare! Se amuza si Mi.
- Dar asa i se va vedea chilotei ! se uita Sa spre Mi ciudat.
- Te-ai prins! Spuse din nou Mi
Misa de sus enervata la culme de conversatia celor doi si vrand sa coboare jos pentru ai arata lui Mi cateva , se tot agita in aer cu sageata in mana dreapta si tot plutind sus jos in stanga si in dreapta nu prea rezolva nimic caci nu ajunse nici macar un pic aproape de sol , totusi in stanga ei o sabie astepta sa fie inmanata voinicului.
- Hei frumoasa sabie! zise Mi .
- Ah da ? Atunci tine-o tu ! se rasti Misa la el lund sabia si aruncand-o catre el . Ciudat era ca sabia era un lucru material.
Mi reusi sa o prinda fara a rani pe nimeni , deocamdata .
- Misa , imi construiesti cu magia ta un arc su sageti ? spune Sa timid.
Misa foarte amuzata de acel lucru si Mi la fel se uitaara la Sa asteptand sa auda in continuare vorbele ei .
- Pai invartindu-te si rasucindute, sus , jos , in stanga si in dreapta ai facut aceasta sabie asa ca imi poti face si mie un arc .
Misa inca amuzata de gandirea lui Sa se hotara sa incerce sa-i faca ceea ce ii ceruse , pentru a nu o face sa planga . Fata tinu sageata construe o bolta si termina prin ai adauga ata , acesta era la fel ca si sabia inconjurat de un albastru pal si argintiu in interior. Misa facu ochii mari cand vazu ce putea face , iar Sa de jos topaia fericita.Misa ii mai facu o sageata si i le arunca jos la Sa.
Dupa toate cele intamplate aproape ca s-a apropiat revederea de dimineata cu craiul cerului , soarele.Iar Misa de sus nestiind cum sa coboare jos , dintr-o data cazu , o data cu ea si pamantu de sub picioarele lor .

Mi
varsta: 16 ani
[Imagine: wraths-1.jpg]
[Imagine: we4-1.jpg]

[Imagine: 2ef2504.png]

[Imagine: 1111111111111.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Vis sau realitate - de Daddu - 04-05-2010, 06:31 PM
RE: Vis sau realitate - de Daddu - 05-05-2010, 11:04 AM
RE: Vis sau realitate - de Ash. - 08-05-2010, 05:00 PM
RE: Vis sau realitate - de Daddu - 22-06-2010, 09:18 AM
RE: Vis sau realitate - de Daddu - 24-06-2010, 11:23 AM
RE: Vis sau realitate - de Tox - 08-09-2010, 01:33 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.260 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Vis sau realitate Daya-chan 2 2.235 21-04-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Vis sau realitate? Elyy 0 1.914 05-09-2011, 10:21 PM
Ultimul răspuns: Elyy
  Basmele devin realitate Valleee 11 7.966 27-07-2011, 12:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  VIse si Realitate [ + 18 ] Obs3ssion 4 2.978 09-07-2011, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Obs3ssion
  Intre vis si realitate CandyGirl 8 4.843 22-03-2011, 05:35 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Actori si in realitate - [+18] Miranda. 20 14.446 20-02-2011, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 16.678 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Visele devin realitate(SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 4 6.762 29-01-2010, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Akane :3
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 11.267 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)