Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: De ce nu lasati comentarii?
eu las
24.32%
9 24.32%
probabil o sa`ti las alta data
21.62%
8 21.62%
mi`e lene
54.05%
20 54.05%
Total 37 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Uita de tot si aventureaza-te cu mine

#30
Se vãd progrese .Fiecare capitol e din ce in ce mai bun . Oricum mi se pare destul de greu sa descrii sentimentele omului in profunzime , pentru cã adesea sunt complicate. Deci descrierea mi se pare destul de bunã.Monologul interior ar fi fost o ideea interesantã, poate incerci sã faci unul în urmatoarele capitole.
Cu dialogul- e o chestie ciudatã, sunt momente cand ai impresia cã el chiar nu işi are rostul in ceea ce povesteşti tu, dar nu ar strica puţin .

Si acum sã incep . In capitolul acesta ai avut ceva cu repetiţiile

“Incepeam sa le aud ecoul straniu, ca niste tobe, sunetul tobelor ce ma duceau cu gandul la ceva rau." -Mergea înlocuit cu lor "suntelul lor " şi incã ceva , dacã înlocuiesti cu lor pentru a evita repetiţia , propoziţia ar trebui sã sune cam aşa "sunetul lor ce mã ducea cu gândul...".

insa numai eu stiam asta, caci ploaia ascundea cu desavarsire asta. - în prima propoziţie puteai foarte bine sã nu pui "asta"si sa rãmânã decât în a doua..si ca sã fi si mai literar puteai folosi "acest lucru"

“O dunga alba se cobori din ceruri pe chipul meu, incalzindu-l usor. Apoi, dunga se mari. Am urmarit cu privirea dunga , pana am ajuns la locul de unde provenea. O spartura mica intre nori a facut ca dunga subtirica sa se mareasca, iar o raza lunguiata si luminoasca se pravali pe pamant” - De câte ori ai folosit cuvâtul "dungã" ? De 4 ori în acest fragment ... Puteai înlocui cu pronume , cã doar pentru asta s-au inventat.

Si am mai observat incã o grşeala :consucea-conducea
Cam atât .
Fii mai atentã cu repetiţiile.
Spor la scris...si hai cu nextu :*
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Uita de tot si aventureaza-te cu mine - de Summer - 20-05-2010, 04:18 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un zambet ce nu se uita niciodata ¿ Misterious Girl ¿ 11 9.412 12-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.206 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)