Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

NUG [new underground] [+18]

#7
C.3 NUG
Antrenament cu peripeti

Eu si Saya ne-am dus la terenul de antrenament.O premiera in general ma antrenez singur dar toate au inceput.Dupa cateva ore de antrenament am luat o pauza.Simteam ca ceva nu e bine,dar nu stiam ce.M-am intors sa iau un sendvisi dar se pare ca a fost o greseala.Cand m-am intors Saya disparuse..Amintrat si ea era pe o masa,pana aici totul e bine dar problema era ca nu avea bluza,cea ce ma enervat la culme,am fugit la ea.Il vedeam dar el nu stia asta,credea ca m-a prins in capcana,dar sa inselat.In 5 secunde am fost inconjurat.Nu cred ca stiu cu cine se pun.La fel de repede cum am fost incercuit la fel de repede am scapat de ei.A mai ramas doar 1.Era el,eram sigur ca au scapat cativa in urma luptei.
-Cine te crezi sa te iei de mine.
-Stai!!!Am vrut sa te atrag aici sa imi acorzi o revansa dar din cate vad nu as avea sanse.
-Bun simt al observatiei!
A lesinat chiar inainte sa il lovesc,si-a facut-o cu mana lui,sa luat de cine nu trebuia.Am ridicat-o incet sa nu o trezesc dar cand sa plecam sa trezit speriata:
-Unde suntem?
-Stai linistita totul este bine!Dar ce sa intamplat?
-Nu prea stiu,totul e in ceata.
-Stai linistita,ajungem acasa in curand.Apropo vrei sa mancam ceva?
-Mi-ar face placere.
-In drum spre casa ne-am in mall sa cumparam cate ceva,in special pentru Saya,pentru ca aveam impresia ca o sa incep sa impart hainele cu ea.Apoi am plecat spre casa,desigur cu mai multa greutate,aici referindu-ma la haine.
Pentru prima data am gatit,a fost ciudat si destul de usor mai ales ca o faceam cu un motiv special.Am mancat pentru prima data ceva gatit de mine si pot spune ca nu a fost asa rau.Dupa ce am terminat de mancat mi-am dat seama de ceva,noi suntem de trei zile impreuna,dar se pare ca nu o cunosc prea bine,asa ca am incercat sa aflu cateceva despre ea intreband cativa din prieteni ei.Se pare ca a fost o idee buna am aflat destul de mult plus ceva extrem de interesant,am aflat ca maine e ziua ei de nastere.Deci aveam doar cateva ora sa imi fac planul.Am mers la magazin,am luat decoratiuni,m-am dus la cofetarie si am luat un tort in forma de shuriken cu fata ei,sper sa nu se inteleaga gresit.Am inchiriat un "mic" restaurant,i-am invitat toti prieteni(numerele lor de telefon le-am aflat"accidental" gasind "accidental" telefonul ei pe masuta de cafea).Am chemat cativa din prieteni mei incluzandul si pe cel mai bun Torronto.Dar aveam o problema....ce cadou sa ii iau???Am intrebat-o ce si-ar dori de craciun(ca sa nu banuiasca nimic).
-Ce cadou ti-ai dori de Craciun?
-Poftim????Mai sunt 5 luni pana la craciun.Plus ca am tot ce imi doresc,sunt cu tine deci totul e perfect.
Ce frumos...Dar nu ma ajuta.
-Dar in rest ce ti-ai dori?
-Un catelusi!!!
OOOO DA,am reusit,dar am in continuare o problema...de unde sa il iau???Am cautat in tot orasul,eram deja stresat,mi-am intrebat toti prieteni,am luat toate nagazinele la rand si dupa multe cautari l-am gasit,un pui de bishon mic cat palma mea,incredibil!!!Eram gata,l-am dus pe toremi(catelusul)in gradina de interior cu un castronel de lapte.In seara aceea am vorbit mai putin cu ea stiind ca sunt gura sparta.
-Iremi,ce ai patit,te-am suparat?
Am incercat sa evit raspunsul si m-am dus in pat.
-Iremi de ce nu vorbesti cu mine?
-Sunt doar obosit
-Dar nu prea ai vorbit cu mine toata ziua.
-Am fost foarte ocupat.
-Bine atunci.
Am vazut ca era putin suparata ca nu prea o bagam in seama,deoarece in general nu se deslipeste de mine toata noaptea dar acum a stat la celalalt capat al patului,ma simteam oarecum vinovat.A doua zi pe la 8:00 am trezit-o,i-am adus micul dejun la pat cu un biletel"Sper ca nu esti suparata dar ma sti sunt o gura sparta ti-as fi zis de aseara La Multi Ani",plansul ei a fost inevitabil si multele sarutari de asemenea,simtem cum radiaza de fericire.Am zis ca a dat trenul peste mine cand m-a luat in brate multumindu-mi si pupandu-ma.Am incercat sa o conving sa mergem le restaurant fara sa isi dea seama de petrecerea surpriza,as ca i-am promis o cina romantica.Ii luasem o rochie cadou pe care sa o poarte la "intalnire",si imi era frica sa nu fie buna,dar i-a venit perfect.Pe drum am observat ca e putin suparata pentru ca nu au sunat-o prieteni sa ii spuna la multi ani si ea ar fi vrut sa petreaca cu ei.Cand am ajuns la restaurant,am rugat-o sa intre prima,folosind ca pretext bunele maniere.dupa deschiderea usi un val de voci ne-a lovit in plin:
-Surpriza!!!
Saya a fost uimita sa vada atata lume,si din cauza bucuriei a inceput sa planga.Ne-am simtit perfect,Saya a primit sute de cadouri in plus al 101-lea cadou micul catel.
-Va multumesc tuturor.
-Cu multa placere Saya.
-Te iubesc,Iremi!
-Si eu pe tine!
Petrecerea a tinut pana la 4:00 dimineata,asa ca am avut timp sa ne distram.



Răspunsuri în acest subiect
NUG [new underground] [+18] - de iremi - 24-04-2010, 03:20 PM
RE: NUG (New undergroun)(+18) - de Aly - 28-04-2010, 04:08 PM
RE: NUG (New undergroun)(+18) - de iremi - 29-04-2010, 03:18 PM
RE: NUG (New undergroun)(+18) - de Abbeh. - 29-04-2010, 03:51 PM
RE: NUG (New undergroun)(+18) - de iremi - 03-05-2010, 02:26 PM
RE: NUG (New undergroun) - de Arken - 24-04-2010, 07:56 PM
RE: NUG (New undergroun) - de Aly - 26-04-2010, 06:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)