Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Felina [+15]

#1
Dupa o luga perioada de gandire, m-am hotarat sa scriu o poveste si sa o postez :D. Sper sa nu o abandonez, pentru ca vreau sa o termin si sa ajung cu ea pana la capat. Dupa cum spune si titlul, este +15 deoarece in unele capitole vor exista scene mai... Indecente. Well... Astept critici si pareri pentru ca imi doresc sa ma perfectionez. Lectura placuta!





Felina





Capitolul 1


-Hai! Misca-te! Esti prea lenta!
Parul rosu, ardea ca o flacara la auzul cuvintelor. Sprancenele i se impreunara, si un zambet smecher i se intipari pe chipul frumos, ca de inger. Se opri. Il privi pe cel din fata ei, in cel mai seducator mod. Ochii caprui straluceau de dorinta si isi musca buzele roz precum floarea de cires. Ea se apropie de el, cu un mers apasat, hotarat si atat de senzual. El lasa garda jos si astepta. Astepta sa-l stranga in brate, sa-l sarute si sa ii spuna ca vrea sa fie a lui. Cand a ajuns la o distanta potrivita fata de el, roscata ii puse mana pe gat, mangaindu-l usor.
-Am castigat! Ii sopti la ureche si il tranti pe podeaua lucioasa, imobilizandu-l.
Muschii lui pulsau si sangele ii clocotea. Ochii negri, mici priveau in fata, neexprimand nimic. Incerca sa isi dea cateva suvite satene de pe fata, dar fata il strangea cu putere.
-Gata! Iar m-am lasat prada ochilor tai... Numai cu asta castigi in lupte, daca nu ai fi frumoasa nu ai castiga nimic. Acum da-mi drumul, antrenamentul s-a terminat!
Roscata isi aranja putin parul si incepu sa rada. Ochii caprui, cu o usoara umbra de verde erau atat de expresivi si totusi atat de misteriosi incat nimeni nu ghicea la ce se gandeste. Ii dadu drumul satenului si se indrepta spre iesirea din incapere. Coapsele i se miscau usor, iar acel corp feminin era frumos conturat de costumul negru cu care venise. Buclele rosii cadeau pe spate, iar brunetul abia se stapanea sa nu-si infiga mana in ele.
-Data viitoare voi fi mai atent, Mao! Promit ca nu o sa se mai intample! Nu voi mai permite sa ma invinga o fata ca tine...
-Stii... Putin imi pasa ce crezi tu despre mine, Joshua... Spune multumesc! In agentia asta nimeni nu mai face treaba mea. Nimeni nu indrazneste sa se apropie mai multe de oamenii aia inafara de mine. Asa ca tine-ti gura! N-am chef de comentariile tale puerile.
Iesi din incapere trantind usa in urma ei. Satenul ramase singur. Se ridica de jos si lovi nervos cu pumnul in perete.



*


-M-am saturat de fitele lui! Daca nu as fi eu, agentia asta idioata s-ar duce de rapa. Nu inteleg de ce nu am plecat de aici cand am avut ocazia... Si ce daca nu pot sa castig o lupta daca nu-mi folosesc frumusetea? Care e treaba lui?
O fata blonda, cu parul stralucitor precum firele de aur, o privea cu ochi mari. Niste ochi albastri si inocenti. Statea in pijamaua ei roz, pe patul ei albastru, cu gandurile ei pe care nu le spunea nimanui. Statea si o asculta pe roscata, incercand sa-i inteleaga nemultumirile.
-Lasa, Mao! Brooke e langa tine! Spune blonda cu un zambet dulce pe fata. Eu trebuie sa ma imbrac si sa plec... M-a chemat seful si banuiesc ca e vorba despre noua mea misiune.
Roscata ii zambi mecanic si se tranti in pat.


*


Ciocani si primi aprobarea de a intrat. Parul scurt, blond, era ciufulit, iar ochii albastri il priveau intrebatori pe omul ce statea la birou. Era un barbat de varsta mijlocie, ce impunea respect prin atitudinea sa. Era precum un rege.
-Agent Brooke! Cred ca stii de ce te-am chemat. Vreau sa te infiltrezi in casa celui mai mare criminal din America. Austin McCroft: traficant de droguri, proxenet si suspect de moarte propriei sotii. Are un fiu de 20 de ani, despre care nu stim decat ca locuieste impreuna cu tatal sau, si nu este implicat in aceste afaceri. Vei fi deghizata in menajera... Te poti descurta, agent Brooke?
-Sigur, sefule! Doar ca... Ei bine, n-am mai fost niciodata in misiune fara Josh si Mao... Imi e putin teama... Mai ales ca e vorba de cel mai periculos om din America...
-Speram sa nu aud aceste cuvinte! Stii ca au inceput sa nu se mai inteleaga deloc... Dar ai dreptate. Agentul Joshua si Felina vor paricipa si ei la aceasta misiune. Informeaza-i tu!
Blondina iesi din camera fara a spune niciun cuvant in plus. Stia ca nu e bine sa-i vorbeasca prea mult sefului. Desi nu stia de ce e interzis, se supunea acestei reguli nescrise. Merge pe holurile pline de tablouri si le privea cu aceiasi ochi mari si inocenti. A vazut un tablou cu ea: Cea mai buna luptatoare. O vazu si pe Mao, pe tabloul careia scria cu litere aurite: Felina. Da. Preferata sefului. Si cea mai buna prietena a lui Brooke. Statea in fata unei usi. Batu incet, apoi o deschise si privea din prag. Era un barbat, cu niste muschi frumos conturati, la bustul gol, si ai carui ochi negri o priveau senzual pe micuta fiinta fragila din usa. Blonda il stia de cand era copila, si de atunci il iubea. O iubire neconditionata, o iubire pura care nu tinea cont de atractia fizica, o iubire adevarata. Il privea si mainile incepura sa-i tremure. El stia de slabiciunea ei, si profita de ea cand avea nevoie.
-Mmm... A spus seful ca vei veni si tu in misiune cu mine si Mao... Maine plecam in Chicago cu avionul. Ar fi bine sa incepi sa-ti faci bagajele... spuse blonda pe nerasuflate, dupa care inchise repede usa pentru a nu-i mai vedea chipul de inger.
Incepu sa alerge spre camera ei si a roscatei. Se opri si incerca sa isi stapaneasca rasuflarea. Buzele i se arcuira intr-un zambet larg, si ochii devenisera iar jucausi. Intra in camera. Parul rosu era frumos aranjat pe perna, iar corpul atat de armonios statea pe suprafata moale, nemiscat. Dormea. Blonda sari peste ea trezind-o.
-Mergi cu mine in misiune! Si vine si Josh... Ca in vremurile bune! Nu e minunat?
-Mda...Ura... Pentru asta m-ai trezit?
Roscata se ridica, asezandu-si cu miscari usoare buclele mari. Isi deschise dulapul si incepu sa-si scoata hainele. Isi facu bagajul rabdatoare si incepu sa vorbeasca cu Brooke. Cele doua erau precum doua surori. Isi spuneau orice. Sau... Aproape orice. Blonda niciodata nu i-a povestit prietenei sale despre sentimentele pe care le are atunci cand il vede pe Josh. Stia ca roscata nu va fi de acord. Stia ca ea il uraste pe saten. Nu ar fi vrut sa aleaga intre prietenia cu Mao si iubirea fata de Joshua. Niciodata.

http://i868.photobucket.com/albums/ab250...0335_o.jpg Mao aka Felina



Răspunsuri în acest subiect
Felina [+15] - de .Anne - 04-04-2010, 11:03 PM
RE: Felina +15 - de .Anne - 06-04-2010, 12:07 PM
RE: Felina +15 - de .Anne - 10-04-2010, 12:04 PM
RE: Felina [+15] - de BloodyInnocence - 20-08-2010, 11:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)