Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#10
Transformarea

In camera ei,Coral statea cuminte pe patul in forma de scoica,jucandu-se cu colierul ce il avea pe coada.Se simtea rau.Avea impresia ca isi dezamagise tatal cu comportamentul ei.acesta era in stare sa o izgoneasca din palat.Insa tocmai ii venii o idee foarte nebuneasca.Stia ca in palat locuieste o sirena batrana,cu puteri nebanuite.Brusc,incepu sa isi miste coada,iesind pe holul principal.Dupa ce a mers mai multe minute pe un coridor intortocheat,a ajuns in fata unei usi albe.Cand a deschis-o,un tremurat i-a cuprins trupul.In fata ei,se afla o sirena cu coada rosie,parul fiind alb si lung.
-Ce doresti copila mea?Intreaba batrana zambind.
-Am auzit prin regat ca tu ai puterea de a transforma o sirena intr-o creatura de la suprafata.
Batrana a privit-o pe Coral pret de cateva secunde,dupa care a zambit.Parea sa stie deja ce vrea fata,chiar inainte ca aceasta sa ii spuna.
-Stiu ce vrei sa imi ceri.Insa trebuie sa te avertizez: daca vei devenii om,trebuie sa renunti la familia ta si sa promiti ca niciodata nu vei mai intra in ocean.Daca vei face acest lucru,vei redeveni sirena.
Coral a stat si s-a gandit,nestiind ce sa faca.Pe pamant se afla baiatul iubit,in timp ce in adancuri era casa ei.Ce trebuia sa faca?Era bine daca risca totul pentru iubire?Nu dupa mult timp,fata a aprobat din cap.Batrana a zambit,dupa care a inceput ritualul.Spunea niste cuvinte de neinteles,insa parea sa mearga.In jurul sirenei au aparut niste cercuri luminoase ce se miscau rapid.In catvea secunde,in loc de coada avea doua picioare de mai marea frumusete.Insa trebuia sa se grabeasca sa iasa la suprafata.Ca om,nu putea sa stea sub apa mai de doua minute.Era foarte greu pentru ca nu stia sa inoate,nemaiavand coada.Intr-un final,a ajuns la suprafata.Cand a calcat pentru prima oara pe pamant a fost atat de ciudat,inca Coral a cazut dupa cativa pasi.Se afla in fata vilei lui Elliot,insa nu stia ce sa faca.In primu rand,trebuia sa invete sa mearga.Era noapte,asa ca nu o vedea nimeni.In timp ce pasea pe nisip,radea zgomotosa.Era atat de bine.Insa deodata,din spatele ei se auzii o voce.
-Cine este acolo?
Fata s-a intors,confirmandu-si banuiala.Blondul purta o camasa deschisa si o pereche de pantaloni negri.Cand a vazut-o,acesta a incremenit.
-Coral?Dar tu esti sirena?Asta nu poate sa fie adevarat.
-Ei bine,acum sunt ca si tine.Ar trebui sa ma inveti cum functioneaza lucrurile pe aici.E destul de ciudat.
Elliot a ras,dupa care s-a apropiat de ea.Coral nu stia ce vrea sa faca,asa ca se dadu cativa pasi in spate.Deodata,baiatul a apucat-o cu mainile de obraji,sarutand-o apasat.Fata nu stia ce sa faca,doar isi misca buzele in acelasi ritm cu cele ale lui Elliot.Dupa ce s-au despatit,fosta sirena a intrebat uimita.
-Asta ce a fost?
-Se numeste sarut.A fosr prima lectie si vreau sa iti spun ca ai trecut cu zece.E noapte si nu ai unde sa stai.Sa mergem la mine in casa.Tata si logodnica mea sunt plecati la o intrunire.
Cei doi au intrat in vila,urcand in prima camera libera.Fata cu parul albastru privea dezorientata in jurul ei.Nu stia ce sa faca in acel loc.Elliot i-a spus sa se aseze pe pat,dupa care el i-a adus niste obiecte.Coral le-a luar,privindu-le insistent.
-Ce ai tu in mana se numeste perie.Este folosit de fetele de aici pentru a-si peria parul.Cam asa.
Baiatul ii peria parul fostei sirene,jucandu-se cu el.Era atat de fin si moale.Deodata,fata a cascat larg,frecandu-si usor ochii obositi.Pe uscat,se simtea mult mai obosita.Vroia sa doarma putin.
-Imi e somn.Unde ma pot odihnii?
-Cred ca aceasta camera e potrivita.Raman cu tine pana adormi.
Coral a aprobat din cap,intinzandu-si trupul pe patul moale.Nu i-a luat mult timp ca somnul sa puna stapanire pe ea,rasfatandu-se sub atingerea fina a cearceafului de casmir.Nemaiputand rezista tentatiei,Elliot i-a dezvelit picioarele,privindu-le pret de catvea secunde.Erau lungi si zvelte.Cu miscari usoare,incepu sa le mangaie.Fata tresarii,insa nu se trezii.Blondul a sarutat-o pe frunte,dupa care a iesit din camera.In drumul spre dormitorul sau,se gandea la un singur lucru.Simtea ca este indragostit de Coral.Insa stia ca tatal lui nu va accepta niciodata o relatie cu o alta fata inafara de Samantha.Insa baiatul era gata sa riste totul pentru iubirea lui.La fel cum facuse si fosta sirena.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
27 Vizitator(i)