Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ceva nou :D

#51
Am mai facut 2 backgrounduri, sper ca au iesit ceva mai bine. Acum sper doar ca nu e vreo problema daca n-am incadrat prea bine chibiul in background, am realizat ca e prost pus prea tarziu la primul.
[Imagine: chibi_castle_background_by_mirunyk24-d4psuzx.png][Imagine: chibi_scene_background_by_mirunyk24-d4psv6m.png]
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#52
Am mai facut un fundal, decat unul cu doua flori amarate, nu am mai avut timp de nimic...
Ps-ul imi face figuri >.<.

[Imagine: yMzF3.png]

Ma pricep la fundaluri abstracte, la acea cu castele, pasuni, etc. nu ma prea pricep, adica ma pricep dar n-am timp si rabdare 2.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#53
Miss M m-ai surprins cu cele doua fundaluri. Felicitari. Ti-au iesit foarte frumos. Esti admisa in categoria Fundaluri. Esti priceputa si la cele interioare/exterioare cat si la cele cu elemente decorative.

Daria ce pot sa spun, imi pare rau ca nu ai putut face un fundal interior/exterior. Te-ama steptat pana acum si e pacat. Dar, in priviinta celor decorative esti acceptata si tu.

Ca sa terminam si cu aceste categorii, urmatoare este: ANIMALE.
V-as ruga sa nu adaugati chibi-uri prin preajma animalelor. Doar ele, simplu. Puteti face cate animale doriti, dar fiecare pe un fond separat, nu 70 pe acelasi fond. Fondul sa fie alb. Pot fi 2-3 pe acelasi fond, dar nu mai multi.

4.03.2012 - 11.03.2012
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#54
Ma bucur ca ti-au placut fundalurile 5.
Am facut 2 animale, la al doilea m-am inspirat la forma putin 4
[Imagine: chibi_animals_by_mirunyk24-d4sf1mw.png]
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#55
Fiindca nu pot sa nu ma tin de cuvant, am facut un fel de ursulet. Nu mi-a iesit cine stie ce, dar mnoh, cred ca o sa mai fac ceva maine. Am facut umbrele alea ca din topor, se vede ca nu am mai lucrat la chibi de mult 22.

[Imagine: uq9zi.png]

[Imagine: mKek2.png] - o sa revin cand o sa-mi iasa ochii cum vreau eu .-.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#56
Miss M ti-au iesit foarte bine. Tu treci aceasta categorie.
Daria, mai ai de lucrat putin la contur si proportii. Am vazut ca nu ai mai venit cu nimic nou. okay.

Categoriile Dariei:
-par
-haine
-accesorii
-fundaluri( abstracte)


Categoriile lui Miss M:
-haine
-accesorii
-fundaluri (abstrate si arhitecturale)
-animale


Acum.. daca aveti timpul necesar si mai vreti sa stati in echipa v-as ruga sa ma contactati pe mess. * Am ID-ul la amandoua. * si sa continuam ce am lasat in urma. Putem incepe cu emblema [ZUP] pe haine. Si la fete si la baieti. Si voi reface corpul chibi sa fie si unul de parte masculina. Va astept! Poate mai vreti sa lucrati..
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#57
Ceva nou in legatura cu generatorul. Cum corpurile actuale:
[Imagine: Cibigenerator.png]
Sunt dragalase dar greu de lucrat pe ele, ieri dupa aproape 2 ore si jumatate am "refacut" corpul . Mai exact, am facut unul nou pentru generator. Asa eu, Daria si Miss M putem lucra mai usor pe actualul corp care arata.. cam asa:

[Imagine: Bum.png]

Daca va place, va rog sa va dati cu parerea si daca nu va place sunteti liberi sa va exprimati opinia. Si daca cineva mai doreste sa intre in echipa, poate posta aici, de acum.
* da stiu ca este cam cracanata, ar va asigur ca era mai rau* : ))

EDIT: Voi reveni si cu corpul de baiat, dupa ce il fac.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#58
Teee baaaaaaaat, i-ai dai jos ''butonasele'' 24)))).
In rest, acum mi se pare destul de bine, adica numai este asa cracanata ca prima data. Expresia fetei este buna, este feminina :3.
Abia astept sa vad si baiatul 5.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#59
(27-04-2012, 06:27 PM)Daria A scris: Teee baaaaaaaat, i-ai dai jos ''butonasele'' 24)))).
In rest, acum mi se pare destul de bine, adica numai este asa cracanata ca prima data. Expresia fetei este buna, este feminina :3.
Abia astept sa vad si baiatul 5.

Nu puteam sa ii le las. Daca i le lasam, devenea prea feminina 21)
Da si baiatul o sa il fac. 71

Cum spuneam.. Deci obtezi pentru corpul vechi sau cel nou? 5
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#60
Hm, doar putin cracanata. Presupun ca cu hainele va arata mai bine. Mie una imi place mai mult corpul facut de tine. Cel mic avea mijlocurile prea ascutite. Insa chibi inseamna corp mic cu cap mare. Ceea ce ai facut ma duce cu gandul la papusi (Barbie).... @__@ Dar imi place expresia sa faciala.
Prima din partea a doua (ma refer la fata) nu ma prind... Serios. Are ruj si ii curge? Sunt bale? Saliveaza? Din cauza caldurii sau transpiratiei i s-a facut rujul/luciul/strugulelul praf? @_@ Sau cumva e vampir? (parca ii pot vedea coltii sau sunt eu paranoica, din 2/1)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)