Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

Angelica: Dupa ce scutul format de mine s-a spart, am avzut un baiat si am luat-o pe Elita de mana. Trebuia sa fugim. Nu stiu de ce, dar am o presimtire ciudata si care nu este deloc buna. Sunt sigura ca tipul este puternic, din moment ce mi-a spart scutul. Dar cine era? Raspunsul nu il stiu. Mi-am adus aminte de una dintre abilitatile mele si am utilziat-o. Ne-a facut invizibile, si pe mine, si pe Elita. Baiatul a trecut mai departe. Elita parea nedumerita.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Elita: Dintr-o data Angelica s-a oprit si eu am incremenit...Baiatul se apropia din ce in ce mai repede dar chiar cand credeam ca era sfarsitul meu el a trecut pe langa noi.....halal baiat.
-Stai linistita suntem invisibile, mi-a spus Angelica ce acum parea foarte sigura pe ea...
Dar eu nu ma simteam foarte bine.Vampiri -daca baiatul acela era vampir- puteau simti alti vampiri si umanii...erau predatori la inceput,nu?
-Dar el ne poate simti daca e un vampir si nu ma indoiesc de lucurl asta.
Am fugit pana in scoala si ne-am refugiat intr-o cabina de la toaleta. Mi-am folosit memoria fotografica sa vad daca baiatul avea un pandantiv...si avea unul, ceea ce insemna ca era un elev la scoala noastra....
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

Angelica: Din nefericire, trucul meu nu functioneaza la nesfarsit. Eu si Elita ne-am dus intr-o baie iar ea mi-a spus ca acel baiat era din scoala noastra, din moment ce avea vreun pandantiv.
- Esti sigura? Ca eu nu am dusmani aici. Poate te urmarea pe tine.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Elita Cheryl de la Champagne

- Esti sigura? Ca eu nu am dusmani aici. Poate te urmarea pe tine. Imi spuse Angelica.
Am privit-o uimita. Ea era noua aici dupa cate imi dadusem seama dar eu eram la academia asta de mai bine de trei ani. Un dusman? Niciodata nu-mi perdusem timpul enervand lumea... Mi-am amintit de o fata acum 2 ani care se suparase ca luasem un scor mai mare ca ea la un examen. Dar ii trecuse repede si ne imprieteniseram. Mi-am scotocit memoria dar nu-l mai vazusem baiatul acela pe nicaieri....
Cand ma pregateam sa neg intrebarea Angelicai, baiatul s-a ivit in pragul usii....
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

Angelica: Elita nu parea genul care sa isi faca dusmani, si cred ca nici ea nu avea......... Dar atunci cine era acel baiat si ce vroia? Cat timp eu si Elita ne tot puneam aceste intrebari, baiatul s-a ivit in pragul usii,
- Nu-ti face griji, nu va intra in baia fetelor daca e un baiat care se respecta, i-am soptit Elitei.
- Cine esti si ce vrei? am tipat eu la acel baiat cu privirea mea de gheata.
Daca nu va raspunde va trebui sa intru in forma de lupta, si nu as vrea ca Elita sa vada asta. Plus ca sunt nemiloasa intr-o lupta, si-ar face o parere proasta despre mine.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Elita Cheryl de la Champagne:
Angelica l-a intrebat pe baiat ce vroia. El imediat ce a privit-o s-a apropiat de noi si a inceput sa rada malefic...Ochii ii erau rosii ca si cum i-ar fi sangerat si coltii lui erau nefiresc de lungi pentru un vampir. S-a apropiat de Angelica dar inainte sa o atinga s-a prabusit la pamant...
L-am ridiccat cu ajutorul Angelicai si l-am dus la infirmierie, unde l-am lasat in grija infirmierei. Directorul ne-a chemat in biroul lui pentru detalii. Cand am iesit din biroul lui cu doua ore de detentie fiindca ne folosisem puteriile aiurea, ne-am dus sa-l vizitam pe baiat dar acesta nu se mai gasea pe patul lui si nici infirmiera nu dadea semn de viata...
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

Angelica: Asa ne-am luat noi doua ore de detentie pentru care imi vine sa il omor pe director. Ne-am dus la cabinetul medical, dar baiatul nu mai era acolo si infirmiera nu dadea semne de viata. Eu m-am dus in urmatoarea camera si am ramas socata. Am vazut-o pe infirmiera. Plina de sange. In secunda aia a intrat si Elita, care a tipat. I-am acoperit gura si i-am zis sa se calmeze. Ea s-a calmat iar eu m-am dus sa ii iau pulsul. Elita m-a intrebat care este situatia. I-am raspuns sincera, fara nici o minciuna.
- E moarta. Nu are puls. Baiatul la cred ca i-a baut tot sangele.
I-am luat parul de pe umeri si am vazut semnul lasat de colti. Chiar asa era.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Elita Cheryl de la Champagne:
-E moarta. Nu are puls. Baiatul la cred ca i-a baut tot sangele.
Cuvintele Angelicai mi-au rasunt prin cap...moarta.. Era moarta, ca acei umani. M-am lasat sa cad pe gresie si mi-am pus mainile in cap, parca tinandu-l sa nu cada. Era inca o data vina mea caci cineva murise. Eram cu adevarat o criminala. M-am uitat la mainile mele si le-am vazut pline de sange. Am tipat si Angelica m-a ridicat de pe jos repede intrebandu-ma daca eram bine. Iarasi mi-am privit mainile dar acum erau curate. Infirmiera fusese muscata de baiat, dara asta era un lucru interzis. Uciderea vampirilor era o crima pedepsita foarte aspru.
-Cred ca baiatul inca mai e prin scoala! Am replicat eu dupa ce imi revenisem.
Am iesit pe culoar si am simtit mirosul sangelui dinspre turnul de aparare. Angelica m-a luat de mana si ne-am teleportat pe scarile spiralate. Am urcat grabite pana la acoperism unde era clopotul. Acolo era baiatul zambind ca posedat.....
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

Angelica: Dupa ce am rostit cuvintele de mai sus, Elita a intrat in doua faze, prima data era socata si a doua oara si-a revenit. A spus ca e posibil sa mai fie in scoala. Noi ne-am teleportat pe acoperis. Asa cum era de asteptat, baiatul era acolo, dar avea un zambet ciudat.
- Pana aici! M-am saturat de tine!, am zis eu.
Ma pregateam sa atac. I-am zis Elitei ca poate vom reusi sa ne imbinam atacurile si sa se pregateasca si ea. Ambele eram pe pozitii. Dupa 2 minute de asteptare, ne-am hotarat sa atatcam, eu pe dreapta si ea pe stanga.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

Elita Cheryl de la Champagne:
Angelica mi-a spus ca trebuia sa ne imbinam atacurile ca sa calmam baiatul si asa am si facut. Eu am deschis o sticla de apa pe care o aveam in geanta si am facut apa sa se arunce asupra lui ca un bici in timp ce Angelica i-a inghetat picioarele si l-a infasurat in gheata. Dar el a spart gheata si a alunecat printre loviturile biciului meu, ajungand langa mine. Mi-a atins incetisor gatul cu limba si chiar cand se pregatea sa ma muste Angelica i-a dat o sulita de gheata in mana. Directorul a aparut si l-a inchis imediat intr-o cusca de lumina neagra. Ne-a certat si ne-a trimis in dormitoarele noastre zicand ca trebuia ca aceasta intamplare sa ramana un secret. Ne-a si amenintat cu cateva ore de detentie sau chiar cu exmatricularea. A clasificat vampirul ca un "Vampir cazut sub influenta sangelui de om" mai pe scurt un VISO...
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.006 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)