Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ai revedea Sailor Moon sau nu? De ce?

#1
Cand lam vazut prima data ce mult mia placut
Ideea e k lam vazut acum foarte mult timp , cand eram mika rau (4-5 ani) , nu aveam nici rotitele unse atunci k sa inteleg ceva sau sa mai tin minte , stiu doar k mia placut muuuuult
Am descarcat seria de pe net dar sincer nu mam putut uita , nu k nu miar placea , dar e k si cum as incerca sa ma uit la weding peach , echipa miau miau ,sau nu stiu ce alt anime , pur si simplu mi se pare prea de copii , si la ce animeuri vad acuma.......... e vechi , foarte slaba grafica

Cati imi impartasesc parerea , si cei care il iubesc atat de mult in cat lar revedea din nou si din nou , de ce ? poate imi da si mie cineva un motiv sa il revad :blush:

#2
Pai.. tin minte cat de mult imi placea cand eram mica.. insa.. culmea, o uram pe Usagi/Sailor Moon :laugh: .. Ma enerva pur si simplu, insa imi placea Sailor Pluto sau Marte.. chiar nu mai stiu ..

Oricum, acum toate anime-urile pe care le-am urmarit cand eram mica, nu le-as mai putea reviziona acum, desi vara trecuta am rezistat sa ma uit la Sailor Moon.. Insa imi da un gust amar sa le revad pentru ca acum nu mai sunt mica, nu mai fac ce fac sa scap de diferite probleme [sa le zicem] ca sa ma uit la un anime si tot asa..

Sailor Moon ramane de domeniul trecutului pentru mine si as prefera sa nu il revad niciodata, de acum in colo.. Vreau sa raman cu impresia placuta pe care mi facut-o cand eram mica..

#3
In primul rand l-as revedea pt ca atunci cand l-am vazut prima data eram mica si nu intelegeam mare lucru de pe acolo... Iar in al doilea rand,nu am vazut toate episoadele si nu as vrea sa ratez absolut nimic.
Mi-a placut foarte mult acest anime,nu m-as considera niciodata "prea mare" sau "prea matura" pt a-l viziona din nou. M-a fermecat cand eram mica,vreau sa vad cat de mult va reusi sa ma farmece si acum.
Nu cred ca imi voi putea schimba impresia care mi-a facut-o cand eram mica,nu voi uita niciodata clipele petrecute in fata televizorului cu sufletul la gura asteptand noile aventuri ale lui Sailor Moon. Aceste momente nu se uita niciodata.

#4
eu l-am revazut si trebuie sa recunosc ca nu am mai fost atat de impresionata, mi-a placut, dar nu la fel de mult.
insa acum fiind ceva mai mare am inteles mult mai bine acest anime, care nu e chiar recomandat copiilor sub 12 ani.
dar trebuie sa recunosc ca totusi mi-a placut si acum si nu regret
It's a game...

#5
Am vazut animeul prima ora pe TVR2 si la momentul acela a fost animeul meu preferat.La-s revedea fiindca mi-au placut mult seriile,imi plac personajele si in plus este unul din animeurile mele preferate.La-s mai revedea fiindca este un anime interesant care mi-a atras atentia.Pe atunci ncand am vazut Sailor Moon nu stiam ce este un anime dar intradevar Sailor Moon este primul anime din Romania.Mi se pare ca am o carte de colorat cu acest anime(de la 4 ani:-> )
[Imagine: sssfcopy.png]

#6
Pai mai intai de ce l-as reviziona...:

Fiindca de acum 9 ani sau cat era nu imi mai amintesc decat numele personajelor cate o putere..etc etc si am vazut multi fani care il tot lauda iar eu cum nu stiu mai nimic din amintiri cred ca ar fi bine sa il revad...apoi cred ca ar fi placut sa imi amintesc de primul meu anime vizionat iar acest desen m-a facut sa devin fan anime pe la 7,6 ani cam asa...ehh pe atunci nu stiam sa citesc va dati seama dar tot ma uitam ca imi placeau imaginile si imi luam o amuletele si faceam pe sayloor moon 21 si as vrea sa pot posta pe la topicuri despre acest anime sa stiu totul despre el nu cum stiu acum aproape nimic...sa stiu si cine a fost in ep X si ce a facut etc etc....

asa acum de ce nu as revedea:
In primul rand am alt animeuri care cica sunt mai bune pe lista ...logic eu nu stiu ce sa zic fiindca nu imi amintesc asa bine de sayloor moon...apoi mai este si prgramul care ma cam impiedica s ao fac mai ales daca deja urmaresc alte animeuri pe care vroiam de mult timp sa le vizionez....si cam astea ar fi motivele ehh...la un moment dat ma gandeam ca nuar avea rost sa il revad caci acum 3 ani mai stiam ceva dar ocum sunt varza si daca mi se pun intrebari din sayloor nu prea stiu sa raspund 21...

Nah cam atat so....byyeee
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#7
well...eu as vrea sa revad anime-ul pentru ca imi place foarte mult...cand am fost mica era unul dintre anime-urile mele preferate....e un anime superb...totusi as vrea sa-l vad din nou...chiar daca la inceput o sa-mi fie un pic greu sa il vad pt ca grafica e foare diferita de ceea de acuma...si e cam aiurea....dar totusi abia astept sa-mi fac rost de el...si sa-l vad din nou

#8
Pai faptul ca am vazut un AMV cu Sailor Moon m-a facut sa vreau sa revad anime-ul si apoi m-a introdul in lumea animeurilor.
Nu este insa copilaros pe cat pare. Manga-ul si mai putin. Doar ca suntem obisnuiti sa privim doar partea exteriora a lucrurilor. (bine, bine transformarile ma calca si pe mine pe nervi cateodata 10 ).
Am revazut o mare parte acum vre-un an si vreau sa-l revad complet. Este un anime clasic Smile

#9
21 Anime-ul copilarie mele 21 L-am revazut de o groaza de ori. Il adoram. Mi se parea cea mai fantastica chestie care exista pe lumea asta. AM amintiri placute cu acest anime.
Unele dintre anime-urile pe care le-am vazut cand eram mai mica le-am revazut si acum si le-am inteles mult mai bine.
La fel am facut si cu Sailor Moon. Din pacate pot spune ca nu am mai avut acelasi entuziasm. N-am putut sa-l vad pe tot. Pana intr-un punct l-am urmarit cu regularitate dar pe urma am inceput sa urmaresc din ce in ce mai putin. Acum ma mai uit la un episode asa foarte rar.Poate e din cauza ca ma atrag mai mult alte genuri de anime acum 39
Oricum sper totusi ca intr-o zi sa pot sa terin (din nou) Sailor Moon ca sa imi formex o parerea acum si sa o compar cu parerea mea de acum vreo 10 ani 21
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#10
Am vazut acest anime cand aveam 4-5 ani si il adoram pe vremea aia. Daca m-as apuca sa-l revad, cu siguranta ar fi pt a-mi reaminti de momentele frumoase de cand eram mica. Dar am un motiv mai puternic sa nu il revad: mi se pare un anime copilaros si cred ca m-as plictisi pana as termina cele 200 de episoade pe care le are... sau poate ca nici nu le-as termina...
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mamoru vs Seiya[Sailor Moon] Lorelei 7 6.664 15-02-2011, 10:24 AM
Ultimul răspuns: Catherine
  Full Moon wo Sagashite Hanna2300 0 2.317 19-12-2010, 11:37 AM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Seria preferata Sailor Moon hikari marina 3 5.830 18-12-2010, 03:56 AM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Care varianta a lui Mamoru vi se pare cea mai sweet?[Sailor moon] Lorelei 1 3.843 26-09-2010, 12:07 AM
Ultimul răspuns: SooMin
  Seria de personaje preferate[Sailor Moon] Lorelei 3 4.649 25-09-2010, 11:21 PM
Ultimul răspuns: SooMin
  Care vi se pare cel mai dragut cuplu din Sailor Moon? Lorelei 1 3.666 06-04-2008, 01:05 PM
Ultimul răspuns: maya


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)