Animezup - forum manga si anime
Cu cine tineti? - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Sport (https://www.animezup.com/forum/Forum-Sport)
+--- Subiect: Cu cine tineti? (/Thread-Cu-cine-tineti)

Pagini: 1 2


Cu cine tineti? - Antharas King - 01-07-2007

Cu ce echipa romana de fotbal tineti? Eu va spun mandru ca sunt stelist.

Mod edit : da un edit si mai dezvolta ...


RE: Cu cine tineti? - Lye - 02-07-2007

Si yo sunt stelista..dar ai fi putut sa argumentezi de ce tii cu Steaua.Ceea ce ai facut tu se numeste Spam.Definitia spamului:*Spam - "Spam"-ul reprezint? un "topic" sau "post", precar, lipsit de text informativ sau cu lips? de interes. Exemplu: "ce mai faci?", "mul?umesc", "da" etc, etc, deci post-uri care con?in pu?ine cuvinte (slab detaliat).Revenind la topic:sunt stelista de aproape 5 ani.Recunosc faptul ca am avut tendinta sa fiu dinamovista,dar niciodata rapidista.Pentru Steaua am plans,am ras,m-am bucurat si m-am intristat.Un singur meci este inca viu in memoria mea:cel cu Boro...dar asta e...in viata trebuie sa inveti sa si pierzi.Oricum...dupa mine Steaua este cea mai tare echipa a momentului.


RE: Cu cine tineti? - Johnny D - 03-07-2007

---Eh Stelishti...eakyy10, all my friends are "stelishti". Eu tzin cu FC Nztzional{Progresul Bucureshti} shi pot sa va spun cu sigurantza ca nu-s singur in Univers partash la drama Iacov-iana s-o numesc asha de retrogradare a echipei, alaturi de care sunt inca din 2001 de la primele meciuri semnate Cosmin Olaroiu...de fapt la vremea aceea deja tzineam bine cu Natzional shtiu cum a inceput un vis...meci cashtigat prima etapa, apoi pierdut 0-1 cu Gloria dupa un meci f slab iar apoi cashtigat cu Steaua 3-2 cu gol Baiat-Gigel, park dupa ce am fost condushi cu 2-1.
---Sa n-o lunjesk am ajuns sa tzin cu aceasta echipa dintr-un joc de litere deoarece eu inca nu fusesem interesat de fotbalu' real pe vremea aceea shi ma gandeam daca totzi prietenii mei sunt microbishti hai sa-mi aleg shi eu o echipa...dar care sa fie. M-am gandit sa aleg{asta prin '99-'00} echipa care are numele cel mai apropiat de al echipei mele de suflet de la anime-u' din vremea aceea Nancatu...sh tzanc nu numai ca-ncepe cu N ci shi are o rezonantza similare Natzional, chiar patriotica. Apoi am urmarit cateva jocuri, avea cel mai direkt joc din campionat, verticalizat shi puternic exact asha cum imi place mie{fan al fotbalului englez-nici spaniol nu e rau}, decizia a fost imediata Natzional e de-acu'. Pakat ca nu mi-am ales blatista de Dinamo care aeva sa rada tot pe final la "masa verde" dar ce sa-i faci asha e in viatza. O data ce am ales e decisiv shi ireversibil...eu mi's fan inrait shi imi amintesk aproape fiecare meci de la acel moment pana azi...fiecare durere shi fiecare strigat de dreptate dupa blatishti shi corpodeni care ne-au facut varza ceva mai tarziu pe vremea lui Petrescu' care amu' ne-o uitat...ce'nsemna sa n-ai bishtari. In fine sunt fericit ca mai am shi eu cui sa-mi spun off-u' fara sa dea din cap a bleg ca are de partea lui echipa cu bani shi/sau orash in spate{echipa de provincie}. Noi nu avem nici bani, nici orash, nici palmares de campioni dar avem o onoare nepatata de mizeria blaturilor doar blazata de efectele acestora shi straini la masa ne hranim cu firmituri de jucatori ce de-a lungul istoriei i-am luat sub aripa pt a-i revitaliza ca mai apoi sa ne scuipe gen Litza"Nu ma mai intorc acolo{FC Nat} in viatza mea"-dupa 8 luni nu l-a mai vrut nime, noi iar l-am luat...capul plecat. Nu avem orgolii dar avem onoare de a nu lasa de izbelishte chiar shi pe cei ce ne umilesk daca se caiesc...asha ceva nu mai gaseshti nicaieri in lume-n fotbal shi sunt mandru de ecipa mea chiar in divizia a 5-a de-ar cadea{Doamne fereshte}[k nici nu exista].
---Shi tot am lunjit-o:eek: dar sa conchid evezti in fatza un fan adevarat al echipei FC National, nepreluat de la altzii, forjat prin propria-i dorintza shi calit de nedreptatzile cauzate echipei cu anii...iar acu pana la moarte.
Mno amu' ma tot intreb shi ma sucesk unde-i Natzional, shi cum il votez 39

Edit{evident =]} Tocmai mi-am amintit apropo de Steaua prima echipa in Champions League dupa 9-10 ani. FC National a fost prima echipa dupa 9 ani care a acces in turul 2 al cupei UEFA-2002{echivalentul grupelor uefa}, praktik deschizand orizontul celorlalte echipe pt anii urmatori.


RE: Cu cine tineti? - Red Baron - 05-07-2007

Eu nu tin cu nici una dintre cele trei echipe bucurestene, ci cu Universitatea Craiova pentru simplul motiv ca sunt din Craiova si mi se pare normal sa tin cu ea.
In plus a avut unele perioade in carechiar jucau bine, ceea ce nu se poate spune si acum. Dar un suport adevarat tine cu echipa si la bine si la rau .Smile


RE: Cu cine tineti? - Megiddo - 15-07-2007

Echipa preferata ..pai in primul rand "U" Craiova chiar daca nu au ei cine stie ce echipa pentru ca sunt mai la inceput ..abia au promovat dar sunt craioveanca si trebuie sa ii sustin ^^ apoi mai tin si cu Steaua care ar ocupa sa zicem un fel de loc 2 in topul preferintelor mele pentru ca este o echipa care a dovedit ca este puternica si care a reusit da ajunga in C.L dupa o absenta destul de lung din acea... competitie [Imagine: tongue.gif]


RE: Cu cine tineti? - Magica Bloom - 26-09-2007

Pe mine nu ma intereseza fotbalul asa de tare, deci nu ma pot numi microbista. Cat despre echipele care imi plac sunt 4. Steua, Dinamo, Rapid si Romania (nationala)
Nu ma uit la meciurile lor dar ma bucura sa aud cand castiga. Consider pierdere de vreme sa urmaresc pe unii alergand dupa o minge. Mai bine imi petrec timpu pe net si urmaresc doar finlul meciului sau stirile ca sa vad cine a castigat.


RE: Cu cine tineti? - DiDi - 12-03-2008

moaaaa ce de stelisti 4
eu nu sunt microbista... mi se pare ca se ofera prea multa atentie acestui sport cretin in timp ce multe alte lucruri sunt muuult mai importante. fotbalistii mi se par niste mici robotei fara un dram de creier cu un singur scop in viata: sa stranga cat mai multi bani pana pe la 30 si ceva de ani ca sa aiba apoi din ce trai restul vietii pt k nu mai sunt primiti in echipa dar nici buni de altceva nu mai sunt 21


RE: Cu cine tineti? - Moonblind - 18-10-2008

Eu tin cu...hmm...aaa, da...uitasem...Nu tin cu nicio echipa din romania :mellow:
Pur si simplu urasc fotbalul romanesc...Nu ma atrage nicio echipa cu asa zisul lor stil de joc sau cine stie ce vedete...n-avem fotbal de calitate
Trecand peste asta...Singura echipa cu care tin si am tinut vreodata...este AC Milan...Totul a inceput pe cand ma jucam Fifa 2002 in continuare numai cu AC Milan(nici eu nu stiu din ce cauza)...pana cand mi-am zis ca as vrea sa vad si niste meciuri reale cu ei...Si uite asa de la meci la meci a ajuns sa-mi placa din ce in ce mai mult echipa...La vremea aia Shevchenko era jucatorul meu favorit...Pana cand a plecat la Chelsea...Acum s-a intors iar dar nu stiu daca o sa mai ajunga iar jucatorul meu preferat din moment ce pozitia aia e ocupata momentan de Kaka'...Cam atat am de spus despre fotbal momentan...Forzza Milan


RE: Cu cine tineti? - Denny - 04-12-2008

Cati stelisti >.>, mda Steaua .. am tinut si eu cu ea, dar echipa aia s-a dus pe rapa de mult timp, nu ai ce sa ii faci, nu il mai suport pe Becali, se crede mare boss 22 dar e un .... 65 mai bine nu zic 65.

Asa deci, un tin cu CFR 15 13 glumeam 21 nu tin cu ei, urasc echipa asta >.> prin simplu fapt ca nu prea mai sunt jucatori romanii ci doar unguri sau altii din alte tarii. Imi pare rau sa zic dar CFR nu este dorita in Cluj. Eu tin cu "U" Cluj, echipa mea de suflet :X, a si nu imi pasa ca e in divizia B 4 ea v-a fi mereu echipa mea:X. Nu cred ca o cunoasteti, sau ati auzit de bataile de prin cluj la meciul cu Steaua, sau cu suporterii cfr-isti pe care i-au batut mar 65. Cfr-u e de smecherie, gata a fost campioana tin cu CFR si forta CFR oo da, cand aud imi vine sa ma arunc in cap 105. Urasc CFR si mereu voi ura aceasta echipa.


RE: Cu cine tineti? - Rain - 05-05-2012

off: Ce mort e topicul asta. 22

on: A fost o vreme cand imi placea sa ma uit la fotbal. Toata familia de la tara se uita, urlau cand castiga echipa cu care tineau si nu am avut de ales. Era, in orice caz, un micut ritual in fiecare seara in care era meci. Incepuse sa imi placa cum se misca o minge de la un jucator la altul, cu toate ca nu intelegeam ( si nici acum ) termenii folositi in joc si cu atat mai putin numele jucatorilor. Echipa preferata a fost Steaua, insa nu a fost o dragoste prea mare cum este la unii. Pur si simplu toti din familia mea erau stelisti si am fost motivata intr-un fel sa tin cu echipa asta cand imi petreceam serile cu ei uitandu-ne la fotbal.