Animezup - forum manga si anime
Porecle - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Porecle (/Thread-Porecle)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Porecle - Isuzu - 21-11-2008

Pai in primul rand sunt diminutivele de la numele meu: Gratzy, Gtatzyeluta, s.a.m.d.
Alte porecle:
Mama are obiceiul sa-mi zica Chii (Pronounced like the Chii from Chobits) "? nu stiu de ce dar nu conteaza.
O prietena imi zicea la un moment dat Kikyo pentru ca eram si sunt fana a ei, dar am convins-o sa-mi spuna Neechan pana la urma
Alta prietena imi zice Daffy sau Duck pentru ca eu aveam obiceiul sa-i zic Bugs (Bunny) asa ca am ajuns sa ne adresam cu numele acestea. Smile
Cam atat.
Ja ne bye


RE: Porecle - Mitzuke. - 21-11-2008

Am si eu cateva porecle.. XD
Pitic:Asta e de la scoala ._.' Sunt mai inalta decat 5 colegi si ei inca imi zic asa.Si totul din cauza colegului meu de 1.86[si nu,nu exagerez..]
Lauroi : xD Tot de la scoala.Lol,asa imi zice o prietena[eu ii zic Claude5]
Chioroi: -_-' Nu port ochelari,nu sunt mioapa,nu`s chioara..si totusi o colega[prietena de altfel] imi zice asa O.o' [ehh,dar eu le zic gogoasa furioasa,curca inceata si gogosar murat asa ca 24]
Aroma4ata de Denny hug
Mitzu,Mitzi pupiccough* ghiciti de ce ..5


RE: Porecle - Moonblind - 22-11-2008

Pai...am avut si eu cateva porecle de-a lungul timpului:

1. Dovleac - Asa imi spuneau prietenii din cartier ca cica aveam capul mare :mellow:
2.Goe - Asa imi spuneau si inca imi mai spun cateodata mama, tata si alti prieteni de familie...dar n-am stiut niciodata de ce :mellow: ..ma rog...nici nu i-am intrebat
3.Rocki - Asa imi spun colegii...nu cred ca mai e nevoie sa spun de ce
4.Traxex - Asa eram cunoscut in perioada cand jucam WoW


Si cam atat...


RE: Porecle - Heratcher.21q - 22-11-2008

well eu am mai multe porecle:

Nanna: evidenta de la numele meu Ana...asa imi zic majoritatea prietenilor mei si colegi de la scoala ^^"

Nee-chan: nu e chiar o porecla...de fapt inseamna sora in japoneza dar asa imi zic cei din familia virtuala ^_^

Ookami: chiar nu stiu de la ce vine dar asa mi-a zis odata o prietena pe mess....si mi sa parut dragut asa ca am pastrat numele ca porecla


RE: Porecle - Topaz - 28-11-2008

Porecle..ah..cate si cate nu am avut..cand eram mica mi se zicea ofticoasa..eram mica si fraiera si ma ofticam repede (asta pe la 5 ani sau chiar 6..65 ) , uneori mi se mai zice scorpia din cauza ca am un id scorpia_4_ever 24 . Mai nou mi se zice Morti...asa mi-a pus porecla o prietena de-a mea care bine intales e obsedata de morti..bla bla
Edit:am uitat sa-mi pun inca o porecla..sayuri de pe forum imi zice piti deoarece noi suntem bune prietene si ea e mai mare ca mine si eu mai mica decat ea si imi zice mereu piti de la pitic Smile


RE: Porecle - ella93 - 28-11-2008

am ji eu cateva porecle :
blondish- asa miau pus colegii mei porecla :
ella- care provine de l numele elena asa imi zice sora mea mai mica
bugsy(bugs bunny_-porecla asta mi se trage de l faptul k at knd eram mai mica m uitam mereu l bugs bunny . eram fana a acestor desene..ji de atunci tata asa m striga mereu :001_smile:


RE: Porecle - O@n@ - 28-11-2008

pai porecle...porecle..."?...am o multime21...dar care imi plac mai mult sunt:
-oana bomboana...pentru ca rimeaza...am primit-o de la colegii mei5
-sau suzana....tot de la ei.
-sau mentosana...rima cu oana si de aia3.
cele ce nu imi plac..>.>:
-oana banana...tot drag©ii mei colegi mi-ai pus-o.
-balconase....se lu-au de sanii mei.:die:..ca sunt marii....da na fiecare cu ale lui...21
Si multe altele...mai frumoase...mai urate...dar ce imi place cel mai mult,ma striga si acuma lumea5:
-Shakira..pentru ca pot sa ma misc ca ea5

bye:bye:


RE: Porecle - diabolique_alien - 28-11-2008

pai 39 porecle 39 :hmmm: deci am destul de multe :

alien = pt ca ma consider un extraterestru 8

bibi blocksberg = stiti? fata aia din desene, vrajitoarea aia sau ce o fi 106 pt ca ma cheama bianca si sunt blonda grr urasc porecla asta grr

upzzy = de la pupzzy care vine de la pupaza [ asa mi-a zis o data ``fostu`` si de atunci ff multi imi zic asa 21

rebel = din engleza, rebela pt ca le comentez profilor bla bla

paby = pronuntat peibi 24 pa- de la pampers 24 pt k am facut un joc si am iesit eu cu un idiot ne cumparam pampers`uri de la cocalari 24

mda...cam atat 106 sper sa nu radeti 17 ... prea mult praise


RE: Porecle - sweet_zoey - 28-11-2008

Day - pai ii o porecla foarte veche ... oh .. o am cred ca de cand am fost la gradinita , sau ma rog ..... , deobicei colegii ma striga asa din cauza ca ma cheama Daiana , asa ca au cam prescurtat numele meu ( p.s. - suna tipic pt ca in engleza day inseamna ziua , dar nu prea am ceva in comun cu ziua , mai mult cu night ...)
Kitty - o colega a inceput sa imi zica asa pt. ca a zis ca vrea sa schimbe un pik poreclele , asa ca fiecare din clasa ne-am ales cu cateva porecle funny sau urate ... ( ah am un coleg la cere i se spune bagheta , in ciuda faptului ca il chiama Mihai Baghiu71)

Parlamentara - pt ca purtam o caciula foarte caraghioasa ( mie imi place , dar se pare ca pe o colega mai mult o face sa rada ) asa ca nu am scapat de gura ei decat cand i-am zis Barbie


RE: Porecle - -Lore- - 06-12-2008

Whoa :X:X: cat iubesc topicu asta 24
Well...Mie mi se zice cam asa
1.Diana-Nu cred ca e nevoie sa comentez...it's my name
2.Didi...de la Diana
3.Intr'un timp,din cauza unui coleg din a 7a mi se zica "usa in fata" pt ca ma lovisem de usa de la B.Spre fericirea lui nu mi se mai zice asa ca il mancam de viu.