Animezup - forum manga si anime
Primul Anime... - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animanga Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animanga-Zone)
+--- Forum: Anime Area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anime-Area)
+--- Subiect: Primul Anime... (/Thread-Primul-Anime)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Primul Anime... - Elusive wolf - 08-02-2010

Pai , parca primul anime a fost Pokemon , tin minte ca era pe Pro tv si eram innebunita dupa el , nu pierdeam nici un episod . Desigur ca pe atunci il incadram printre desenele animate obisnuite . A mai fost si Sailor Moon , desi la inceput nu prea mi-a placut .
Cred ca primul anime pe care l-am vazut constienta ca e anime a fost Shaman King , care imi creease o oarecare obsesie pentru el , din moment ce l-am vazut de cateva ori pe Jetix , pana invatasem toate replicile personajelor pe de rost : )) . Incepusem sa caut tot mai multe lucruri pe net despre Shaman King si asa am si aflat ca e anime : D .
Dar daca stau sa ma gandesc , primul anime care mi-a creat curiozitatea de al viziona pe net a fost Tokyo Mew Mew : D.


RE: Primul Anime... - Mimisor - 09-02-2010

Primul anime vazut de mine a fost Pokemon, ma uitam cu sormeade dimineata in fiecare weekend, nu intelegeam eu prea multe dar tot imi placea, din cate stiu este anime, daca ma insel primul anime pe care l-am vazut ar fi fost Hell Girl , eram prin clasa intai sau a 2-a cand ma uitam pe Animax, evident, pe atunci nu puteam sa citesc cursiv si citeam un cuvant sau 2 si apoi ma uitam la ce arata pe acolo, si imi placea ceea ce vedeam, apoi cu timpul am invatat sa citesc mai cursiv si am revizionat toate apisoadele si mi-a placut si mai mult , si inca este anime-ul meu preferat. ^^


RE: Primul Anime... - AnimeliciousAngel - 16-02-2010

Primul care l-am vazut....Sincer cred ca a fost Sailor Moon cu el am copilarit.Incepusem sa o imit pe Sailor Usagi si celelalte(Mama credea ca m-am ticnit tocmai de atunci).Apoi...a urmat Pokemon.Inca imi place!Sincer!E un anime chiar reusit.Apoi au urmat anime-uri de genul:Slayers,Inuyasha,Hell Girl,Naruto,etc.


RE: Primul Anime... - SooMin - 09-03-2010

Primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon,tin minte ca eram la gradinita in grupa mare,nu intelegeam eu bine ce se intampla dar tin minte ca se uita si mama iar eu ma uitam cu ea si imi mai explica ~nu ca as fi inteles tare multe21.~A da si aveam si carti de colorat cu ea si stikere,tin minte ca ma amuza unul cu ea cand plangea pe care il lipisem pe o farfuriuta de plastic.
iar...pe A+ primul anime pe care l-am vizionat cu adevarat, sincer nu mai tin minte sigur care dintre Inuyasha si Gravitation.Parca Gravi39 anyway de atunci am inceput sa ma interesez de yaoi/shounen ai(pt ca eram curioasa daca mai exista astfel de animeuri )[lol].In orice caz pentru astea 2 m-am uitat la inceput pe acest canal..apoi am inceput sa urmaresc mai multe.


RE: Primul Anime... - Riluri - 23-03-2010

Stiu ca primul meu anime a fost mew mew power (pe care il credeam doar un desen) si dupa care era inebunita si nu pierdeam nici un episod21
Apoi am inceput sa ma uit si la Dragon Ball si Detective Conan si pe urma am aflat de A+ si de animeuri 21
Cred ca primul anime de pe A+ la care m-am uitat si mi-a placut a fost Gravi :X Apoi am urmarit si YuYuHakusho si Death note si uite asa am facut o pasiune pentru animeuri 71


RE: Primul Anime... - Lya - 01-04-2010

Hmm... 39 Primul anime pe care l-am vazut cred ca a fost Fullmetal Alchemist, acum vreo 3 ani, si inca imi mai place.Pe atunci, daca stiam ce-i aia "anime", eram cea mai tare din clasa.Toti colegii mei se uitau la ceva, cica se numeau "anime-uri" si eu ziceam ca sunt niste prostii si nu-mi pasa.Dar atunci cand am vazut FMA nu am vrut sa pierd niciun episod, mama ma tot batea la cap sa inchid ca era ora 9 si ceva seara si era tarziu. 21 Apoi am vazut Kyoro-chan care era asa de kawaii ^^!Si in sfarsit al 3-lea anime vazut de mn a fost Naruto.
Asa am devenit dependenta de anime-urile de pe Animax.^^


RE: Primul Anime... - βεκi - 12-04-2010

Cred ca primul primul primul xDD meu anime vizionat a fost Shaman King pe jetix . Pe atunci nu stiam ce sunt alea anime-uri xD Si credeam ca Shaman King e pur si simplu un desen o_o Eram obsedata dupa acel anime >.< Imi placea atat de mult de Trey =p~ . Duamne , ce baiat xDDD Dupa ce m-am documentat mai mult am observat ca este si varianta in japoneza si ma intrebam de ce tocmai in japoneza =]] Nu stiu cum am aflat insfarsit ca era un anime si definitia anime-urilor . Cred ca dupa aceea am urmarit Mew mew power , un alt anime care si pana in prezent este unul dintre preferatele mele xD


RE: Primul Anime... - Child Of Sunset - 24-04-2010

Daca imi aduc bine aminte , am inceput cu ,,Inuyasha'' ce se difuza la un moment dat pe A+ . Nu l-am vazut niciodata de la cap la coada , dar cele cateva episoade vazute m-au atras imediat spre acel gen de ,,desene animate'' . Oricum , de atunci , adica de cam 3 ani , sunt o maniaca a anime-urilor ) . Si apoi a urmat Gravitation , primul pe care l-am vizionat cap coada si tin minte cat de socata am fost cand am descoperit ca Shuichi era...baiat 21 . Mi-a placut acesta foarte mult dupa ce mi-am dat seama ce e de fapt .


RE: Primul Anime... - MaDyY - 29-04-2010

Primul anime a fost, evident, Sailor Moon. Cred ca aveam in jur de 5-6 ani [sau chiar mai putin] si habar nu aveam cu ce se mananca un anime. Il confundam cu un desen, si chiar daca era in germana[cred-Rtl] :s m-am uitat la el pana cand am vazut c-a disparut. 21
In fine, dupa cativa ani, a aparut A+, iar primul anime pe care l-am vazut acolo, si care mi-a atras atentia si care m-a facut sa urmaresc acel post, a fost Capitanul Tsubasa [ironia este ca detest fotbalul, dar iubesc animeul acela 21 ]
Apoi, cred ca au urmat Legenda lui Duo [12 episoade si 5 minite/ episod, dar mi-a palcut, e cu vampiri 4], InuYasha [chiar si acum imi place Sesshomaru], YuYu Hakusho, si ce s-a mai difuzat pe A+, pana a aparut Animax[ au fost cateva serii care mi-au placut, dau a fost si unele care m-au enervat, gen Cubix, Parapa[sau ceva asemanator] si mai multe >.< nu stiu cine le-a conceput, dar a avut lispa de inspiratie in acel moment[ din punctul meu de vedere].
Aaaa, si sa nu uit, Tokyo Mew Mew Power [m-am uitat la el in speranta ca voi regasi Sailor Moon 21 ]


RE: Primul Anime... - kame. - 16-06-2010

Se intampla pe vremea cand nu aveam cablu decat la un televizor din toate pe care le aveam in casa. Seara, pe la 10-11, vedeam ca in dormitorul mamei era inca lumina ( tata era plecat in Italia si fratiorul meu mai mic dormea cu ea), asa ca intr-o noapte m-am dus la ea sa o intreb la ce se uita ea la ora aia. Ghiciti la ce ! La A+, pe vremea aia. Si m-am uitat si eu vreo 2 seri la Yu Yu Hakuho ( primul meu anime) si Inuyasha, care mai tarziu a devenit favoritul meu, acum nu mai e. Apoi, au urmat Kiddy Grade, Kaleido Star, Gravitation, Trigun, Paradise Kiss, Mew Mew Power, Digimon si nu mai am idee. Pwp, ne mai citim ! pupicpupic