Animezup - forum manga si anime
Primul Anime... - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animanga Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animanga-Zone)
+--- Forum: Anime Area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anime-Area)
+--- Subiect: Primul Anime... (/Thread-Primul-Anime)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Primul Anime... - Eclair. - 27-03-2011

Primul meu anime, huh ? A fost Sailor Moon, mi-a placut enorm si inca mai imi place. De asemenea Sailor Moon e un anime care merita vazut, niciun copil nu cred ca nu a auzit de Sailor Moon, cand imi bagasem pentru prima data internetul numai pe jocuri cu Sailor Moon stateam, cred ca l-am vazut pe la 6-7 ani, nu mai stiu sigur .


RE: Primul Anime... - Vero - 09-04-2011

Primul anime pe care l-am vazut este Pokemon. Tin minte ca eeram foarte obsedata o.o Imi picase la pufuleti o jucarie din lemn care semana cu Pikaciu si ma tot jucam cu el o.o. Avea o sfoara la fund si cand trageam de ea i se ridicau mainile si picioarele. Acum nu imi mai place. Parerea mea e ca strica mintile copiilor dar fiecare cu gusturile lui. Al doilea anime pe care l-am vazut a fost Mew Mew Power sau Shaman King. Imi placeau ambele animeuri. La Mew Mew Power ma enerva Zoey. Avea paru prea roz o.o. M-as mai uita la Shaman King dar nu gasesc episoadele in jap cu subtitrare in romana >.< Stiu ca sunt alea in romana pe net dar sunt ft prost sincronizate si ma enerveaza. Daca stie cnv unde le-as putea viziona sa ma anunte si pe mine. Eram ft obsedata de SK cand eram mica. MA jucam cu o prietena cu papusile *laughs*. TIn minte cand a fost mama la Bucuresti i'am zis sa imi ia o revista cu cd cu SK care avea un episod pe el 21. Si acum il mai am. Al treilea anime a fost Kaleido Star, Mi-a placut si asta. Pacat ca nu il mai da. Al 4-lea anime a fost Naruto. Care il ador ft mult. Acum vreau sa ma apuc sa ma uit la Death Note. Smile


RE: Primul Anime... - Dragonz Eyez - 10-04-2011

Cate amintiri...: ))) Stiu ca foarte demult, pe la vreo' 7 ani, ieseam afara cu var.miu si ne inventasem un joc al nostru cu pokemoni. Trebuia sa adunam cat mai multi si sa invingem pe nu mai stiu cione = )) Alergam pe strazi ca nebunii. Cateodata ne intalneam cu sor.mea care iesea de la scoala si nu stia cum sa intre mai repede in pamant = )) Dar acuma mi se pare extrem de prost. Nici nu stiam ca se considera anime pana cand am aflat acum de la Contagieuse. Al doilea a fost Shaman King. Genial asta. Si cu el am facut joculete. Dar macar pe astea le jucam in casa nu pe strazi de nebuni : )). Si eu as vrea sa-l mai vad. Dar subtritrat in romana, nu dublat. Apoi a urmat Naruto, iubirea vietii mele : ))) La inceput nu-mi placea deloc. Apoi cu timpul mi-am imbunatatit cu mult parerea despre el. Then goes Bleach care mi s-a parut mai tare ca Naruto la un momentdat, acum se lupta de la egal la egal : )) Dupa ce termin cu asta ma apuc de Death Note si Hellsing sau Hakuouki.


RE: Primul Anime... - .Rob - 17-04-2011

Primul a fost Dragon Ball o.o Nu prea m'a pasionat , ma plictiseam de el repede . Dupa ce am terminat cu asta , am vazut Pokemon , ÅŸi devenisem obsedat . Aveam pokemoni [ ii adoram pe cei de apa 105 ] ÅŸi ma jucam cu veriÅŸoara mea *laughs* Mai aveam chestiute din lemn pictate exact la fel ca pokemonii [ cel mai mult imi placea Piplup , pinguinul ala sweet *laughs* ] dupa aceea am primit de ziua mea o perna cu Pikachu ^^
Al treilea anime a fost Shaman King 43 O a doua obsesie pe atunci ...

That's it ^^


Bye .
Rob


RE: Primul Anime... - Mimisor - 17-04-2011

Well, se pare ca primul meu anime vazut nu a fost Jigoku Shoujo, asa cum credeam, a fost Nils no Fushigi na Tabi (Wonderful Adventures of Nils), nici nu stiam ca e anime, pana de curand o.o"
Imi amintesc si acum ca era dat pe Minimax, ehehe, ce vremuri.


RE: Primul Anime... - MaDy^^ - 18-04-2011

Primul meu anime a fost Card Captor Sakura.Imi amintesc ca in fiecare zi dupa ce veneam de la gradinita dadeam drumul televizorului pe TVR2 si stateam cu ochi lipiti pana ce se termina episodul, iar dupa ce se termina era total dezamagita si era total dezamagita mai ales in momentele in care episodul se termina exact cand actiunea era mai interesanta.Iar pe A+ primul anime o fost Pokemon.Si de acest anime am multe amintiri adica cand am inceput sa il vizionez deja dupa primele 5 episoade ma jucam pe afara cu prieteni si prietene Pokemon.Ce amintiri!


RE: Primul Anime... - `Shadow. - 23-04-2011

Primul anime a fost Pokemon. Eram foarte mica si mereu ma trezeam la ora 7, am puneam in pat si ma uitam la Pokemon, apoi imi luam toate jucariile poke si ma jucam :]]. Aveam si o minge din-aia de plastic [pokeball] cu care spargeam geamurile prin casa si ma jucam de-a Pokemon 5.
Apoi stiu ca vazusem Shaman King si eram innebunita de Anna x Yoh =p~. Si apoi au urmat restu' 21.


RE: Primul Anime... - Freaky - 23-04-2011

Cred ca primul meu anime vazut a fost Pokemon . Nu stiu ce-mi placea la el . . . dar tin minte ca in fiecare zii ma uitam la el . Dupa a fost Kaleido Star . Mi-a placut acest anime foarte mult . Si de la aceste doua anime-uri am inceput sa ma uit la Naruto , Bleach si inca mai cate . . . Cred ca prima am vazut aceste anime-uri la televizor pe Animax [ Parca ] . Aa . . Si mai vazusem la televizor : Shaman King .Acesta ma innebunise 9 . In fiecare seara la ora x ma uitam la el . Cred ca am vazut seria cam de 20 de ori . Ehh .. Eram si eu copil mic .


RE: Primul Anime... - fayevalentine - 23-04-2011

Primul anime a fost Sailor Moon si nu l-am vazut pe TVR ci pe un post italian. Imi amintesc ca eram atat de fascinata de anime-ul acesta incat nu conta ca ai mei imi interziceau sa ma mai uit pana nu terminam temele sau trebuia sa ajung la scoala eu ma uitam oricum 21


RE: Primul Anime... - Chlo - 18-05-2011

Maan! Ce tanar trebuie sa fi ca sa-ti permiti sa fi vazut Sailor Moon sau Pokemon ca first anime. Eu sunt printre veterani, asa ca primul anime care mi-a ramas bineinteles in minte ca ceva senzational [pentru ca sa recunoastem era ceva nou] a fost UFO Robot Grendizer. As vrea sa imi amintesc mai multe referitoare la anime, insa nu-mi apar in minte ca flash'uri decat tema, cateva episoade si bineinteles anumte nume ale adversarilor, ca de exemplu Gozugozu nume care l-am pastrat si azi si i l-am atribuit ursuletului meu, ciudat stiu! ^^
Bineinteles ca a urmat Sailor Moon si Pokemon, si Digimon, insa fiind super noon le luam ca fiind desene animate.
But then again, primul anime vizionat, stiind ca e anime si nu un simplu desen animat a fost Elfen Lied, categoric o alegere proasta pentru cineva care nu se descurca gorzav la engleza si nu era into arta anime-urilor. Mi-a luat ceva vreme sa il inteleg, dupa ce il terminasem, iar acum tind sa cred ca e genial. Binteineles includerea mea in categoria anime watchers nu s-a facut datorita Animax-ului, pentru ca incredibil dar adevarat, nu aveam asa ceva, asa ca a trebuit sa rezist cu Jetix si Shaman King, care nu pot spune ca mi-a displacut, absolut deloc, in ciuda dublajului cam ciudat.