Animezup - forum manga si anime
Primul Anime... - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animanga Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animanga-Zone)
+--- Forum: Anime Area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anime-Area)
+--- Subiect: Primul Anime... (/Thread-Primul-Anime)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Primul Anime... - DeDal N. - 27-10-2010

Hmmm...primul meu anime a fost Kaleido Star, pe Animax. Am fost pur si simplu fermecata 21 de Sora si de visul ei. Aveam vreo 13 ani si eram destul de paralela cu tot ce se afla imprejurul meu. Apoi a urmat Gravitation, cat eram de fermecata 24 tin minte ca vazuse mama un sarut dintre Yuki si Shuici si imi spusese clar: " Nu o sa ii zic la tata la ce te uiti..." si eu eram bulversata, adica, la ce ma uitam 21.


RE: Primul Anime... - Aerith - 27-10-2010

Pai , primul anime pe care l-am viazut a fost '' Mew Mew Power '' .
Eram mica , nici nu stiam ce e ala un anime . Nu ma prea pasionau , dar acesta mi-a atras atentia . De el am aflat de la o fata care se uita la anime , asa ca am inceput sa-l urmaresc si eu , doar ca nu l-am vazut pe tot , din pacate .
Dar , mi-a placut . Personajul cu care semanam eu cel mai mult , era Kikki .
Personaje preferate : Renee , Zoey , Eliot , ma rog , toate imi placeau si-mi plac 4.


RE: Primul Anime... - Mi-chan - 10-11-2010

lol Primul anime ...bine habar nu aveam ca era un anime XDD si habar nu aveam ca era in japoneza ...a fost Sailor Moon ( l.am vazut cand avea 7-9 ani XD ) si daca imi aduc eu aminte bine a fost difuzat pe TVR 1 ....dupa aceea , 8 ani mai tarziu , cand am inceput sa fiu mare fana anime ...a fost Inuyasha care era difuzat pe anime+ ...acum mai nou animax XDD de atunci sunt moarta dupa anime si nu pot trai fara ele XD


RE: Primul Anime... - TheBestCookie:X - 14-11-2010

Naruto...nu stiam ca este un anime eu credeam ca este desen animat21 dar dupa am aflat si mam prins cu totul in animeSmileam zis si de tokyo mew mew(eu nu zic mew mew power ptc cel din japoneza este originalul) ptc este al 2 anime p care lam vzt....deci...am prins un ep..am cautat pe net despre mew mew power,mew mew power ptc pe animax era in engleza(da pe animax era) si duoa am continuat sama uit la tv dar....nu am vzt decat 3 ep dupa aia ptc la tv a dat doar 20 si cva...asa si acm ...luna trecuta am inceput sa ma uit pe net de la 0 si sapt trecuta lam term.
scz pt off topic cred k am aberat.

App Colours stiai ca sunt 2 variante nu?
tokyo mew mew(japonez) si mew mew power(englezes)
sure sunt la fel doar traducerea difera ca in engleza au nume diferite,vocii diferite si cam atat ptc episoadele sunt la feleSmile sa nu crezi k in japonez sa zicem:kisshu(dren cum il sti tu) moare si in englez nu....soo sunt la fele.


RE: Primul Anime... - KarinaD - 15-11-2010

Primul meu anime, daca imi amintesc eu bine, a fost Pokemon. Eram asa mica, si imi placeau acele animale mici dragute, iar cand cele mari si urata imi puneam mainile la ochi21 Si acum il mai urmaresc pe Disney Channel, dar nu foarte des. Il mai prind din cand in cand ca scoala asta imi mananca toate zilele :[ Am facut o pauza de Pokemon vreo 2-3 ani si acum nu mai stiu nici cum le cheama pe personajele pricipale21
Apoi, in inima mea a aparut Naruto . Nu pierdeam niciun episod, stiam si stiu totul despre ei. Se pare ca Naruto a ramas preferatul meu. Cand s-a desfiintat Jetix, Naruto a facut bum si a disparut20 Dar acum il vad pe net ^.^


RE: Primul Anime... - Sako-chan - 15-11-2010

nu mai jtiu dak Pokemon sau Naruto...unul din astea doua, pe cand habar n-aveam ce inseamna "anime" si "manga" si credeam ca Japonia e un oras 21 astea au fost de pe Jetix, ma rog...

apoi a aparut Animax si ma uitam la Kyoro-chan, Yu Yu Hakusho, Mew Mew Power si Inuyasha...am fost foarte dezamagita de cand n-am mai putut prinde postul, ca seara abia asteptam sa se termine idiotenia de Minimax ca sa in ceapa Animax... 20


RE: Primul Anime... - Hachiko - 16-11-2010

Primul meu anime. Imi amintesc ca a fost Yu yu Hakusho. Si sincer chiar mi-a placut8. Ma uitam de pe animax. nu ratam nici un episod, in fiecare seara ma uitam. Cand s-a terminat am fost distrusa. Imi placea asa mult, ca m-am mai uitat o data la el21.Dupa, in viata mea, a aparut Naruto. Am vazut toate cele 220 de episoade din primul sezon si mi-au placut8.Acum urmaresc sezonul 2, Shippuden. Dar totusi, Yu Yu Hakusho va avea un loc special in inimioara mea821.


RE: Primul Anime... - yaoi maniac - 17-11-2010

Pai cred ca a fost Pokemon . Acum nu mai tin atat de bine care a fost primul sau ultimul anime vizionat de mine . Dar sa fiu sincera Pokemon e bine realizat si chiar imi placeau povestiile asa . . . dezvoltate . Multa imaginatie ! Dar cred ca kyoro chan a fost primul anime . Anyway . Amandoua la cea varsta mi se pareau frumoase si ma bucuram cu cata perspicacitate sunt facute personajele si ce povesti hazli sunt pe acolo .


RE: Primul Anime... - Ana - 19-12-2010

Primul meu anime a fost mew mew power. Eram inebunita dupa personaje.. mai ales dupa Ichigo. Ma costumam si ma jucam prin clasa a 2 a cu colegele mele. Eram inebunite.. acesta a fost primul meu anime, iar al doilea a fost Mermaid melodyz. Adoram sa cant melodiile lor. acum mi se par plictisitoare... : )) timpul trece...



RE: Primul Anime... - Rinnie - 21-12-2010

Tot timpul am crezut ca Kaleido Star (anime cu un circ super cool recomandat) a fost primul meu anime....defapt a fost Pokemon (ma uitam pe la 4/5 ani) Sincer, nu-mi mia amintesc mare lucru dar tot ce stiu e ca adoram coafura tipului rau...stiti erau o fata si un baiat care faceau numai rele si tot timpu esuau....O shi ce kawaii erau toti pokemonii..... o//o