Animezup - forum manga si anime
Primul Anime... - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animanga Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animanga-Zone)
+--- Forum: Anime Area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anime-Area)
+--- Subiect: Primul Anime... (/Thread-Primul-Anime)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Primul Anime... - Johnny D - 08-07-2007

---Primul meu anime a fost Sailor Moon, dar a fost in paralel cu Die Tollen Fussbbal Stars{Captain Tsubasa}, ambele pe RTl 2. Sincer ambele mi-au placut la vremea respectiva dar singurul care intra acu' in top 10 e Captain Tsubasa-chiar pe primul loc, am mentzionat cu denumirea de pe RTl 2, in germana, deoarece e cea a copilariei lui Tsubasa shi are de cel putzin 2 ori mai multe episoande decat tot Road to Word Cup-u' de pe A+.
---In plus e mult mai completa shi are un fir al povestirii mult mai bun, evident mai detaliat shi trasaturile personajelor sunt mai pronuntzate. Exista un personaj, titular in echipa natzionala a Japoniei despre care seria de pe Animax{pardon k nu mai e A+10} arata k shi backround 2 imagini pe pecursul a 1,5 sec2. Nici nu are rost sa mai detaliez questiunea doar sa afirm k a fost cel mai grozav serial al copilariei mele shi nu numai. La vremea respectiva aveam o groaza de prieteni care se voiau fiu unu, fie altu' dintre personajeSmile Those wore the daysRolleyes


RE: Primul Anime... - snowishtiger - 14-07-2007

Primul ever a fost Pokemon, ce imi placeau (plac) pokemoni de apa si de foc... Sailor Moon nu prea am prins eram prea bebe...
De pe A+ a fost Kiddy Grade, un anime care m-a facut sa ma gandesc mult, care m-a facut sa ma uit din nou la televizor, mai bine zis la anime-uri, a devenit ulterior anime-ul meu preferat
Ja ne...


RE: Primul Anime... - Nana - 15-07-2007

Primul anime.. nu mai stiu sigur care a fost dintre Sailor Moon, Mila superstar, Lady Lynn, Sandy Bell si mai erau unele la care nu imi mai amintesc numele [a trecut ceva timp]..

Daca nu ma insala memoria [cum m-a tot inselat in ultimul timp 21 ] am vazut anime-urile la TV, pe TVR1 sau RTL2 [chiar nu mai stiu exact numele postului..].
Si apoi a trecut o lunga perioada fara alte animeuri.. apoi pe Action+ [nu A+] stiu ca mai dadeau anime-uri.. sau se transformase deja in A+ [memoria..] si am vazut FMP, Slayers, Inuyasha, Mew Mew Power [HEEEEELP] si ce mai era difuzat..


RE: Primul Anime... - Takeru - 16-07-2007

Pai sincer sa fiu primul anime pe care l-am vazut eu a fost Pokemon.A fost animeul cu care am crescut,si inca il mai vizionez.Stiu ca atunci cand eram mai mic ma trezeam in fiecare dimineata sa ma uit la el pe PROTV.Stiu sigur ca nu am ratat nici un episod,si il urmaream in disperare atunci.Apoi am descoperit RTL II unde am vizionat si episoadele care urmau din Pokemon si pot spune ca atunci am fost chiar fericit.Insa dupa ceva vreme acolo am descoperit si Dragon Ball si Sailor Moon.Cu toate acestea nu prea ma dadeam in vant dupa ele.Dupa ce au mai trecut cativa ani a inceput continuarea la Pokemon pe PRO CINEMA,unde am vazut Pokemon Joto(adica acum vreo 2 ani),iar anul trecut am avut placerea de a viziona unele episoade din ultima serie Pokemon(nu-mi ami amintesc cum se numeste).Cand am crezut ca totul s-a terminat anul acesta am inceput cu jocul.O_o ceva imi spune ca o sa mai dureze o vreme.Trebuie sa ma duc sa termin jocul.Sayonara ^_^.


RE: Primul Anime... - Megiddo - 16-07-2007

Primul anime pe care l`am vazut a fost Sailor Moon dar din pacate un prea imi amintesc prea multe din el pentru ca era foarte,foarte mica ^^

Cred ca urmatorul a fost Pokemon dupa care era innebunita,nu pierdeam nici un episod si stiu ca erau si niste chestii pe care le colectionam cu asa ceva [Imagine: rolleyes.gif]

De pe A+ primul anime pe care l`am urmarit a fost InuYasha,cred ca eram prin clasa [Imagine: think-1.gif]...5`a atunci ..well si de atunci am devenit fana a animeurilor si am continuat sa le urmaresc xD


RE: Primul Anime... - AiTenshi - 29-07-2007

Practic,primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon. Dar pe vremea aceea eram prunc mic si nu cunoasteam termenul de "anime" iar Sailor Moon era doar un desene animat mai atractiv si mai bun decat celelalte de pe Cartoon Network. Asa ca primul anime care stiam ca e anime atunci cand l-am vizionat a fost Inuyasha. Mi-a lasat o parere foarte buna,povestea era interesanta,personajele la fel... eram super incantata de acest anime...asta pana cand mi-am bagat net-ul si am aflat si de alte anime-uri mult mai bune decat Inuyasha si sa zicem doar ca vechea obsesie pt Inuyasha disparuse,insa nu de tot. Nu l-am terminat de urmarit pe tot si nu ma las de el pana nu aflu cum se termina toata povestea. And Inuyasha is still one of my anime crushes.


RE: Primul Anime... - Dark Shade - 29-07-2007

Primul anime a fost Kamikaze Kaitou Jeanne,foarte frumos animeul,eram micuta cand l-am vazut,cred ca vreo 7-8 ani,nu mai tin minte cat.
Dar imi placea foarte mult ideea(k deh,copil fiind poti fi controlat cu usurinta) si stiu ca ma uitam in fiecare zi,era pe RTLII pana cand intr-o zi n-am mai prins postul si s-a dus si pasiunea mea pentru animeuri pentru o vreme,dar a revenit din fericire...


RE: Primul Anime... - [Mesmerize] - 08-08-2007

Primul anime vazut a fost Sailor Moon, eu credeam ca sunt desene animate la vremea aceea, imi amintesc mai bine doar un singur episod din toata seria
l-am vazut pe TVR prima data si imi amintesc ca ma uitam si pe un post in germana, cred ca RTL, unde am vazut si Pokemon
si dupa aceea am vazut Dragon Ball pe TVR


RE: Primul Anime... - Magica Bloom - 06-09-2007

Primul Anime a fost Sailor Moon pe TVR 2 am urmarit si Pokemon pe Pro Tv deci e anime si eu care credeam ca e d.a
Cubix pe Animax iarasi crdeam ca e doar d.a
Apoi am urmarit pana acum primele 5 ep din Ah! My Goddess! Cam atat.


RE: Primul Anime... - dark_anime - 10-09-2007

Ok sincer nu imi aduc bine aminte pe un site am postat ca a fost Sailor Moon dar eu totusi imi amintesc ceva si de Pokemon...uhmmm nu imi amintesc bine dar totusi parca era Sailor Moon....da asta cred ca a fost pt TVR1 sau pe TVR2...uhmmm shi sincer de atunci ador animeurile..trimiteam scrisori (findca nu aveam net la 7/8 ani) la posturi de televiziune fiindca vroiam sa il mai difuzeze odata iar apoi cred ca a fost prostia aia de Pokemon care normal pe vremea aia mi-a placut iar apoi cand mi s-a instalat netul pe la 9 ani...stateam o ora pe sapt pe net fiindca era calcul lui mama shi de abia shtiam eu de fan-cluburi and stuf ..oricum nu o sa uit niciodata animeul Sailor Moon (cu toate ca nu imi amintesc exact episoadele shi numele personajelor >.< ) a si cand am vazut Sailor am habar nu aveam ce e aia anime ...--_--''