Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

stuff

#31
Aw, thankies :"D In cazul ultimului desen, e un caz tipic de anatomie busita 21 In mod normal scanez schita ca sa vad ce repar inainte sa dau tusul, dar la desenul asta am scanat direct art line-ul si n-am mai avut ce sa fac cu capul prea mare. Desi da, tipa este foarte scunda si are in jur de 14-15 ani(e charul meu din joc si main char din tentativa de doujin de mai sus xD).

#32
So three mercenaries walk into a bar and...

[Imagine: th_v1.jpg]

varianta fara scris aici

[stiu, rama e stramba, habar n-am cum de n-am vazut cand am scanat schita T3T

#33
ai niste chestii foarte faine, imi place ca detaliezi foooooaaaarte mult totul, si chiar faci lucrurile cu cap. lucrezi curat si alegi culorile fff bine <3 si efectele de lumina imi plac <3 se vede ca ai un stil al tau <3

#34
Mersi fain :3

[Imagine: th_bloodythread_zpsbc2d996c.jpg]

Si finally, am incercat si eu photoshopul, pentru prima oara in 4+ ani xD

[Imagine: th_fgfg-1.jpg]

#35
te descurci mooolt mai bine la traditional 21 eshti la arte sau arh? asta ar explica multe, pt ca se vede ca "ai laba" cum se zice...
Nu ti-a iesit rau desenul din ps, dar pe mine m-ai cucerit cu cele desenate de mana.
La cel traditional... nu am ce comenta este jos palaria! Compozitia, culorile, tot. Chiar ai creat si impresia de profunzime, de foreground si de background 15
Cel digital este mult mai dinamic, la fel ai creat impresia de dimensiune, culorile sunt in armonie etc. Smile
O singura chestie as vrea sa-ti sugerez la cel digital: sa nu folosesti negru cand vrei sa faci umbre sau burn tool-ul din ps. Foloseste culori mai inchise sau complementare. Nu stiu daca chiar ai facut asta sau nu, dar zic si eu asa ca sa nu tac ^^;

#36
Eh stiu ca la traditional ma descurc mult mai bine, desenez exclusiv traditional de cand ma stiu, am avut timp sa invat trucuri si sa "mi se dea mana" 21 Dar stau very low la capitolul markere, si nici n-am bani sa-mi iau rezerve atm, asa ca am zis sa incerc si altceva. Nu am folosit burn tool-ul, ci doar brushes, n layers, n brushes, n blending and by god mi s-a luat de desenul asta, desi inca mai am sa-i refac art lineul @_@ Dar yeah, la capitolul digital, sunt nub rau, si neavand tableta, meh.
Ah, nu-s la arte/arhi. E doar un hobby^^'

#37
Dublu post, scuze, but I have a question:
Care varianta arata mai bine? Cea colorata in intregime sau cea cu toate personajele desaturate, in afara de Madoka?
[Imagine: th_fate_of_a_goddess_by_dawn_alexis-d4o90hr-3.jpg] sau [Imagine: th_fate_of_a_goddess_by_dawn_alexis-d4o90hr-4.jpg]

#38
Ambele variante mi se par foarte reusite! Bravoooo, me loves them
Vizual prima atrage mai mult, dar sincer mi se pare mai interesanta si mai conceptuala a 2-a (cea in care Madoka iese in evidenta), deoarece se potriveste cu expresiile si pozitiile personajelor.

#39
Mersi de raspuns, nu eram sigura pe care dintre cele doua variante sa o bibilesc si sa o imprim ptr niji ^^'''

Ontopic, Chii~
[Imagine: th_chixchii.jpg]

#40
Lately, am inceput sa lucrez si digital.
In mouse:
[Imagine: s__okay__i__ll_go_by_dawn_alexis-d5j4fll.jpg]
Si un w.i.p.
[Imagine: schitakkk.jpg]
Astept sfaturi si sugestii, as always. Kinda new to this SAI thing xD



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Andy's stuff Andy :3 4 4.146 28-06-2013, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Aggie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)