Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

povesti sasuke sakura love

#1
capitolul 1 inceperea scoli
Era odata in Konoha o fata cu ochi de smarald,cu parul pana la umeri roz bombon pe care o chema Sakura Haruno.Aceasta se trzi din pat si se duse la baie sa isi faca toaleta pe urma se duse la dulap unde isi alege o camsa alba si o rochita scurta de blugi se duce jos si mananca.
-La revedere,mama!raspunse aceasta.
-La revedere,Sakura!raspunse mama
Sakura se intalni pe drum cu colega ei Hinata Hyuga aceasta avea ochi gri sters parul nagru spre albastru si era imbracata tot cu o camasa alba si cu o fusta de blugi.
-Buna,Hinata!
-Buna,Sakura!ce mai faci?
-Bine,ma duceam spre scoala,tu?
-Tot la fel,vrei sa mergem impreuna?
-Da!
-ok!
Fetele vorbise asa pana ajunse la scoala.Ele fu intampinate de Naruto un baiat care avea ochi albastri ca cerul si parul blond ca soarele el era un baiat care ii placea foarte mult ramen si facea multe glume acest baiat ii placea Hinatei.
-Buna Hinata-chan,buna Sakura-chan ce mai faceti?
-Buna Nnnaruto-kun!zise Hinata rosie ca focul!
-Buna Naruto-kun ce sa facem ne ducem in scoala tu?
-Si eu la fel.
Pe hol toti baieti se uitau la Sakura,mai putin unul pe care il chema Sasuke Uchiha cel mai popular baiat din scoala si cel mai frumos in acelasi timp Sakura pe el il iubea dar din pacate el nu o baga in seama deloc uite asa Sakura avu curajul sa se duca la el si sa il intrebe ce face.
-Ce faci Sasuke-kun?zice Sakura rosie ca racul
-Mda...mai lasama nam chef de tine acum.zise acesta
Sakura cand auzi aceste vorbe incepu sa planga dar isi sterse repede lacrimile ca sa nu le observe nimeni dar Sasuke le observa.Aceasta placa cu inima franta ca de obicei atunci se suna,toti intrase in clasele lor.Sakura se aseza in prima banca dar Sasuke veni si o intreba:
-Pot sa stau aici?
-Mda... fa cum vrei.zise ea
Si asa venise si invatatorul si le preda matematica,romana,biologie si apoi veni domnisoara Anko pentru ora de engleza.Orele trecuse repede asa ca trebuia fiecare sa place acasa Sakura vru sa place dar cineva o opri ghici cine era marele Sasuke Uchiha acesta zise:
-Sakura,imi pare rau de ce ti-am zis mai devreme.Iartama!!!
-Mai lasama tu ai zis ca nu ai chef de mine.
Si Sakura fugi in hohote de plansete fara sa nu se uite dadu peste cineva acest cineva era fratele Hinatei Neji Hyuga si era cel mai bun prieten al Sakurei el avea culoarea la ochi la fel ca Hinata parul la vea un negru mai sters.Cand o vazu pe Sakura plangand o intreba:
-Sakura-chan de ce plangi?
-Of,Neji tu erai,pai de ce sa plang si asa ii povesti tot ce i se intampla in acea zi.
-Sakura lasal naibi de Uchiha e treaba lui ce pierde,ok?
-Neji ce bun esti dar nu pot sa il uit.
-Sakura trebuie,hai lasa nu te mai gandi si hai in masina mea ca sa te duc acasa bine?
-Bine Neji,sti ceva?
-Ce?
-Esti foarte bun Neji esti chiar un prieten bun bun de tot.
-Multumesc,Sakura si tu esti o prietena foarte buna dar si foarte frumoasa!
-Neji termina ca ma inrosesc!si incepura sa rada amandoi.
Ajunsi acasa isi luase la revedere.Sakura se duse in camera ei si isi facu un dus si apoi se imbracara in pijamale si direct in pat si adormi direct.Ea visase toata noaptea la Sasuke iubirea vieti ei si la cuvintele spuse:
flashbak
-Ce faci Sasuke-kun?
-Mda...mai lasama nam chef de tine acum.
endflashbak
capitolul 2 mai incolo ast comentari sper sa va placa4,3

#2
opa. vezi ca ai postst gresit, asta trebuie la naruto fics, nu la manga. ai mai multa grija. acum cine poate, sa mute topicul asta.

btw, nu ai disclamer 15 "Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto,( inafara de cele create de mine) creat de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor."
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#3
capitolul 2 un bal pe neasteptate
Sakura se trezi din patul ei alb ca neaua si se duse la baie sa isi faca toaleta apoi se duse la dulap si zise:
-Of oare cu ce sa ma imbrac azi?se in grijora Sakura.
Pana la urma isi lua o rochie alba cu floricele roz si niste sandale albe.isi lua micul dejun si pleca ajunsa la scoala sa intalni cu Neji prietenul ei.
-Sakura,ce mai faci te simti mai bine?
-Da Neji ma simt minunat!
-Ma bucur de asta Sakura,vrei sa mergem impreuna in clasa?intreaba acesta
-Da!raspunde Sakura
Dar ei doi erau urmarit de 2 ochi negri de inox care ii privea cu mare atenti se pare ca acesti ochi erau al lui Sasuke Uchiha,se vede ca chiar ii pasa de ea.Toti se puneau in banci cum s-au asezat si ieri adica:Sasuke langa Sakura si Naruto langa Hinata.Au stat ce au stat ca iata vine si profesorul lor Kakashi Hatake cu o fata vesela acesta le spuse:
-Copii astazi vom avea un bal obligatoriu,dar avem si 2 perechi tot obligatoriu adica Sasuke cu Sakura si Naruto cu Hinata sa veniti la ora 18.00
Toti copii ramase cu gura casca adica cum Sasuke Sakura sau Naruto Hinata isi intrebau ei.Orele trecuse repede si vene timpul balului Sakura era ingrijorata ca nu stia cu ce sa se imbrace dar Hinata era la fel de ingrijorata ca Sakura adica cum va putea ea sa nu lesine?Sakura isi luase o rochie roza cu floricele albe parul la ve prins intr-un coc lasandusi 2 suvite pe langa fata ei se intalni cu Sasuke si merse cei doi impreuna ajunsi acolo au inceput sa danseze dupa dans a intrebato daca vrea sa vina afara asa ca ii zise:
-Sakura cand te-am vazut in seara asta am simtin ca te IUBESC!!!spunde acesta
-Si eu te IUBESC Sasuke!!!zise aceasts
Atunci cei doi se sarutara,si de atunci sunt iubiti.
(Sfarsit)[posturi unite]
o sa am mai multa grija alta data mersi pt ce miai zis3

#4
Citat: capitolul 2 un bal pe neasteptate ( Aici ar fi mai bine asa- Capitolul 2 - Un bal neasteptat. nu crezi? )
Sakura se trezi din patul ei alb ca neaua si se duse la baie sa isi faca toaleta, apoi se duse la dulap si zise: ( Aici nu crezi ca ar fi fost mai bine sa mai descrii ceva? nu doar " se trezeste, mananca si pleaca" sau ceva de genul asta)
-Of, oare cu ce sa ma imbrac azi?se in grijora Sakura. ingrijora
Pana la urma isi lua o rochie alba cu floricele roz si niste sandale albe.Isi lua micul dejun si pleca. Ajunsa la scoala s-a intalnit cu Neji, prietenul ei.
-Sakura,ce mai faci ? Te simti mai bine?
-Da, Neji, ma simt minunat!
-Ma bucur de asta Sakura,vrei sa mergem impreuna in clasa?intreaba acesta
-Da!raspunde Sakura ( aici e pur si simplu sec dupa parerea mea)
Dar ei doi erau urmarit de 2 ochi negri de inox care ii priveau cu mare atentie . Se pare ca acesti ochi erau al lui Sasuke Uchiha,se vede ca (, ) chiar ii pasa de ea.Toti se puneau in banci cum s-au asezat si ieri, adica:Sasuke langa Sakura si Naruto langa Hinata.Au stat ce au stat ca iata vine si profesorul lor Kakashi Hatake cu o fata vesela. Acesta le spuse:
-Copii, astazi vom avea un bal obligatoriu,dar avem si 2 perechi tot obligatoriu, adica Sasuke cu Sakura si Naruto cu Hinata. Sa veniti la ora 18.00 ( Sincer aici nu am inteles nimic. Adica profesorul face perechile sau cum? Si inca obligatoriu)
Toti copii ramase cu gura casca, adica cum Sasuke Sakura sau Naruto Hinata isi intrebau ei.(N-am inteles nimic aici. Sincer.)Orele trecusera repede si vine timpul balului. Sakura era ingrijorata ca nu stia cu ce sa se imbrace, dar Hinata era la fel de ingrijorata ca Sakura, adica cum va putea ea sa nu lesine?Sakura isi luase o rochie roza cu floricele albe parul la ve (cred ca ai vrut sa spui avea) prins intr-un coc lasandu-si 2 suvite pe langa fata ei. Se intalni cu Sasuke si mersera cei doi (fara "cei doi". suna mai bine) impreuna. Ajunsi acolo au inceput sa danseze. ( Nu crezi ca aici ar fi fost mai bine sa descrii sala, costumul lui Sas'key etc.?) dupa dans a intrebato daca vrea sa vina afara asa ca ii zise:
-Sakura cand te-am vazut in seara asta, am simtin ca te IUBESC!!!spunde acesta
-Si eu te IUBESC Sasuke!!!zise aceasta
(pot sa vad si fara sa scrii cu caps-lock si cu o mie de !)
Atunci cei doi se sarutara,si de atunci sunt iubiti. (O vai, ce romantic!)

Daca te-a suparat postul meu sau te va supara ( ca mai am de criticat) spune-mi.
Deci...let's go!
1) Descriere- nu ai deloc! Ea zboara! E plecata!
2)Actiune- Grabita de turci!
3)Dialog- sec, sec, sec si iar sec!
4) Nu stii sa pui semnele de punctuatie ceea ce e destul de rau!
5) Greseli de tastare cu tonele. Hai, inteleg si eu, nah poate mai am si eu 2-3 pe aici cred nu e nimic, esti la tastatura, nu prea te descurci etc., dar macar mai uitat-te o data pe capitol si vezi ce ai gresit si apoi corecteaza-le!
6) Actiunea la tine se petrece cam asa : se trezeste, mananca, pleaca, ajunge la scoala, iese de la scoala, ajnge acasa, se imbraca si pleaca la bal.

Daca chiar te-a suparat postul meu, da-mi un pm [da,da stiu. ti-am mai spus odata], desi chiar nu cred ca este o problema cu asta. Daca chiar vrei sa te perfectionezi asculta sfaturile mele. Deci nici nu stiu de ce l-ai postat. Ori sa te afli in treaba ori sa te mai perfectionezi. nu stiu cati ani ai, dar stiu sigur ca si eu cand aveam 9-10 ani puteam sa scriu ceva ceva mai bine.
Bye!
[Imagine: Hm757.png]








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)