Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zombie Loan

#1
Serie noua(terminata cam de o luna jumate)cu si despre zombii(oare nu era evident?)
Am terminat-o zilele trecute si sincer mi-a lasat o parere destul de placuta(de ce?de ce?de ce are numai 11 episoade?)
Totul incepe cu Kita Miichiru, o fata stearsa,lipsita de vointa proprie,care era folosita de colege si de rudele la care statea(era orfana)pentru bani.Si colac peste pupaza avea si ochi de Shinigami(adica vedeaun inel la gatul anumitor persoane,iar daca acesta devenea negru,respectiva persoana murea.....doar ca purta ochelari,si atunci nu vedea nimic...)
Treaba se impute(rau de tot)cand intalneste doi baieti:A si B(adica Shito si Chika,care cica au fost singurii supravietuitori ai unui accident.....si(minune!)...cei doi aveau inele negre.Michiru incearca sa-i anunte,dar afla ca de fapt eu sunt deja morti.....ca au devenit zombie(nu arata ca niste zombie traditionali!!!)si acum strang bani sa-si plateasca datoria celor care i-au facut asa distrugand anumiti zombie ilegali si sa redevina vii.
Siiiiiiiii..........aproape ca moare Michiru....si una.....alta....si inca cateva(credeati ca va zic tot ce se intampla?)
A da.....apare The Grim Reaper(care vrea sa "reap"-uiasca zombii).....In Varianta Chibi (so cute)
Anyway.....daca ati vazut,ziceti si voi ceva,daca nu,uitati-va si ziceti dupa-aia ceva...... Any questions? 10

Bonus:Chika ; Shito ; Michiru
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
e un anime super calumea....pe langa ca e funny are si multa actiune...pacat ca is asa de putine episoade...dar cel putin sper sa se mai faca o serie....personajele is super cute toate...personajul meu favorit e The Grim Reaper(he's mine, only mine).....deci eu zic ca se merita sa va uitati la el

#3
Este un anime destul de interesant si amuzant uneori,in special secventele cu cearta dintre Chika si Shito 21 .Personajul meu preferat este Chika,deoarece e foarte vioi si serios atunci cand trebuie.In privinta lui Grim Reaper,e simpatic in versiunea chibi.

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup,dand click aici.
Vizionare placuta 4 ...
[Imagine: Untitled-1.png]

#4
In momentul de fata e animeul meu favorit, si nu prea se poate spune ca e horror, in legatura cu personajul favorit sunt de acord cu marina, Chika rulz!... si nu numai pentru ca e vioi dar are si o parte sensibila care ne'a aratat'o la moartea.... da ia ca zic prea multe, vizionati si o sa vedeti 4!
Houses here!

#5
Super bestial anime...si manga e bestiala...mereu ma lupt intre care dintre Chika sau Shito imi place mai mult...pe langa chibi shinigami care e pur si simplu intruchiparea cuteness-ului..8
Ma bucur ca manga e ongoing...si sper ca si animeul sa continue..fie cu ova ca si pana acum fie un nou sezon..ceva..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#6
Am vazut si eu acest anime, acum ceva timp [sau mai bine zis cele 13 episoade ]. Mi-a fost recomandat de o prietena foarte buna si m-am gandit sa incerc. Anime'ul mie una mi-a placut chiar foarte mult, personajele destul de interesante. Totusi nu as incadra acest anime la categoria horror nu a avut nimic [ horror ] ce m-a impresionat in mod special. Au fost si faze amuzante care m-au facut sa rad, as pune acest anime in lista preferatelor mele xD. Preferatul meu este Chika'kun, imi place foarte mult caracterul lui, faptul ca este amuzant si tot tinea mortis ca Shito'kun sa-i spuna Chika si nu Akatsuki ^.^'''. Toate personajele au avut ceva ce mi-au placut desi sfarsitul a fost total dezamagitor [ cam asa se intampla la toate anime'urile bune; in general ]. S-a infintat A-Loan care culmea era fata-n-fata cu Z-Loan >,< si end of story. Am cautat sezonul 2 pe net insa se pare ca ori n-a aparut, ori n-am cautat eu destul de bine ^.^'''. Pana la sezonul 2 cred ca ma voi apuca de manga ^.^ Acest anime ramane printre preferatele mele.
[center][Imagine: Untitled-1-24.png][/center]

#7
Eu am dat peste Zombie Loan dintr-o greseala xD Trebuia sa vizionez un film tot ceva cu Zombie si Land nu mai stiu cum si am gresit cand am tastat , aparandu-mi anime-ul xD Si mi-a placut grafica acestuia si mi-am zis ca ar fi bine sa il urmaresc , oricum nu prea aveam ce sa fac atunci xD Si am ramas cumplit uimita la cat de bestial a fost o.O Incredibil , chiar ramasesem fara cuvinte . Am urmarit fiecare episod in parte , nu mai ma deslipeam de ecranul laptopului xD Doamne cat mi-a placut . Incepand cu grafica anime-ului , pot sa spun ca este de nota 10+ . Cred ca daca nu imi placea grafica , nu mai urmaream acel anime xD Povestea foarte interesanta , fiecare episod ma facea curioasa pentru ce va urma . Personajele super super super . Chika este atat de dragut 8 E personajul meu preferat din Zombie Loan . E atat de sweet si are un caracter aparte xD Ma atrage intr-un mod deosebit baiatul acela xD M-a impresionat mult viata lui Michiru . Ea avea o poveste atat de trista , saracuta de ea 2 Cred ca ea si Chika ar face un cuplu destul de dragut , asta e parerea mea xD Imi place la nebunie sa ii vad impreuna xD Le sta bine xD Si Shito e destul de dragut , imi place si de el mult de tot , dar tot Chika ramane pe primul loc xD Shito e mai misterios asa 15 Unele faze dintre Chika si Shito sunt super amuzante , ma fac sa rad pana la lacrimi 21 Eh , ce sa mai zic , un anime horror de nota 10 , nu ai nimic de criticat la el . Merita vizionat , nu am cuvinte pentru a-mi exprima admiratia fata de el.

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#8
Toxic Kid ... Si eu am patit acelasi lucru =]] Exact acelasi lucru . Tot cu filmul Zombie Land . Voiam sa il urmaresc online si am incercat pe YouTube . Mi-a dat ce mi-a dat , iar mai in jos aparea anime-ul . Acum o luna l-am urmarit . Nici nu stiam de el o_o . A fost superba grafica si m-am gandit sa il urmaresc . Duamne , este absolut prea genial . Am urmarit fiecare episod si parca m-a intristat faptul ca s-a terminat =[ . Chiar doream sa mai tina . Chika este atat de dragut , doamne arata prea genial baiatul ala . Deasemenea si Shito e atragator , misterios , dar totusi raman la Chika xD . Tipul de baiat care imi place . Anime-ul m-a impresionat inca din primul episod . Povestea lui Michiru m-a impresionat mult , probabil acesta este motivul pentru care am urmarit Zombie Loan . Un anime extraordinar ! . Are cu ce sa se laude . Unele faze cu Chika m-au amuzat teribil de tare . Fiecare personaj are un rol important in anime si acest lucru este ok , deoarece in unele anime-uri apar tot felul de personaje care nici nu au ce cauta =]] . Merita nota 10 !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Well, am vazut anime-ul dupa ce am reusit sa citesc cateva capitole din manga. M-a atras grafica si acolo scria... horror. Ma rog, nu prea am vazut vreo parte creepy in acest anime dar nu regret ca l-am vazut. E ok, e amuzant si interesant. Shita has a gun. Gun *singing* il ador <3 e foarte cute asa mai retras si cred ca ma duc si citesc si manga-ul right now 21




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)