Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yuri on Ice

#1
TRAILER
Episodes: 12
Aired: Oct 6, 2016 to Dec 22, 2016
Genres: Comedy, Sports

Yuuri Katsuki este un dansator pe gheata? Figure skater? Cum se traduce asta in romana? Dupa o serie de esecuri consecutive devine demoralizat, se si ingrasa, isi termina facultatea, dar nu stie ce sa faca cu viata lui, asa ca se intoarce acasa la parinti. Se intalneste cu o prietena din copilarie si doreste sa ii arate ca inca nu si-a pierdut abilitatile performand un dans al lui Victor Nikiforov, campion mondial. Copiii tipei il filmeaza pe ascuns si posteaza clipul pe internet si asa Yuri revine in atentia publicului. De aici incep toate lucrurile ^_^
As spune ca acest anime se adreseaza mai mult fetelor. Multi barbati frumosi, fanservice, scene putin mai intime intre Yuri si Victor, desi nu are vreo inclinatie gay niciunul dintre ei.
Ar fi dragut daca ar reusi sa faca fanii sa fie mai constienti de fizicul lor si sa incepa sa faca sport. Eu mi-as dori un Victor in viata mea ca sa ma faca bunuta asa ca l-a facut pe Yuri. Glumesc, de la intalnirea dintre el si Victor, Yuri a evolutat pe toate planurile.

Incerc sa aduc in discutie si serii mai de actualitate. Nu ca Yuri on Ice ar fi aparut ieri, dar cu siguranta mai recent decat ultima postare din acest subforum.

#2
Chiar stii sa faci review la anime fara sa dai spoiler, iar asta e o capacitate pe care nu multi dintre noi o avem. Ador felul in care imbina latura sportiva din anime cu restul povestii. Imi pare rau ca am oferit deja reputatie pe ziua de astazi si nu iti mai pot da si tie, dar revin cand voi avea voie.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)