Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] EcstasyLove (Cinema Bizarre+18)

#4
Hey, in primul rand bun venit pe forum, in al doilea rand ma bucur ca ai adus un fic cu formatia Cinema Bizarre, dar... Mereu exista un mare dar. Deci, ai multe greseli de tastare, dar nu numai de tastare, de ortografie, de exprimare, iar numeralele se scriu in litere. Stiu ca ne este mai usor sa scriem 1, 2, 3, etc, dar daca ma pun sa citesc numeralul tau, ar veni doi si nu doua. Pe langa greselile de ortografie si tastare, mai sunt cele de exprimare, care sunt foarte suparatoare, iar acest lucru chiar nu este voie sa il avem. O alta remarca ar fi despre caractere. Am observat ca din perspectiva lui Strify ii scri, dar atunci incearca sa ai mai mult din caracterul sau original, cu ajutorul unor lucruri. Din cate m-am interesat eu si am aflat de la fani, strify nu poarta roz, in special pe scena si o alta chestie, cu care m-a batut la cap un fan de al lui parfumul... *God mercy for me*. Tot ce stiu ca el nu foloseste Playboy, ci alta marca, care? Habar nu am. Pomenind de Playboy, vezi ca se scrie impreuna si nu cu liniuta. O alta chestie este descrierea, care cam lipseste in proportie de 78% chiar si mai bine. Faci prea brusca trecerea de la un moment la altul, propozitile se termina brusc sau nu am nici o logica. Am mai observat scrisul de mess. Conform regulamentului de pe forum, ne este interzis scrisul de mess, hi5, facebook, twitter, myspace, friendster si etc. Deci fi mai atenta la scrisul de mess. Stiu ca ne este mai usor ca o propozitie lunga de cateva randuri, sa o comprimam in maximul zece cuvinte, dar acest lucru ne afecteaza scrisul, atat la ficuri, incat si la scoala. Te-as ruga sa renunti la limbajul de mess. Pe langa actiunea grabita, dialogul cam inexistent, descrierea si naratiunea ... asa, ajungem la semne de punctuatie. Te-as ruga sa pui space dupa fiecare punct, fiindca astfel arata inestetic. Virgulele lipsesc cu desavarsite, cea ce este grav.
Cam atatea ar fi spusese I guess. Astept nextul si sper sa ti cont de sfaturile noastre, ca noi vrem sa evoluezi. Apropo, informati despre preferintele lui Yu si Strify in materie de haine si chesti din astea, gasesti pe net la tot pasul, trebuie doar sa cauti. Astept nextul si mult spor.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de hiimera - 11-07-2012, 06:05 AM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de Nywa - 11-07-2012, 12:58 PM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de Kimera - 11-07-2012, 01:04 PM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de kame. - 12-07-2012, 11:34 AM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de hiimera - 12-07-2012, 12:03 PM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de hiimera - 12-07-2012, 06:45 PM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de AbiiShu' - 18-07-2012, 07:27 AM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de hiimera - 18-07-2012, 10:14 AM
RE: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18) - de Daria - 31-07-2012, 03:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rănile unei despărÅ£iri [Cinema Bizarre yaoi; KiroxYu; +16] angeliqueVampire 38 24.310 29-07-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: BLooregard
  Cinema Bizarre dennnny_kiro 1 2.255 03-03-2010, 09:50 PM
Ultimul răspuns: AyameXx


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)