Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

#1
[Imagine: 49459l.jpg]

O comedie romantica pe care am terminat-o de curand, foarte inteligenta si din care chiar poti trage cateva lectii de viata utile mai ales prin prisma introspectiilor si monoloagelor despre viata, societate si relatiile interumane ale personajului principal, Hachiman Hikigaya, un licean mizantrop, lenes si fara tel in viata, dar cu o inteligenta si cinism din cale afara de savuroase. Acesta de altfel duce tot anime-ul in spate, insa si celelalte personaje au farmecul lor si sunt agreabile, iar interactiile personajelor feminine cu acesta sunt de un umor natural fara a intra in capcana altor comedii romantice care parca incearca prea mult sa fie amuzante folosind clisee ieftine si destul de sexiste.

Grafica este standard, nimic rau de comentat, dar nici din cale afara de spectaculoasa, iar coloana sonora este peste medie in opinia mea, opening-ul si ending-ul fiind amandoua destul de reusite. Povestea, cel putin in primul sezon (al doilea este momentan in desfasurare si inca nu am apucat sa vizionez vreun episod) nu urmareste un plot anume, e mai mult episodica decat liniara, insa personal pe mine unul nu m-a deranjat mai ales ca exista un character development al personajelor principale (Hachiman in special) pe parcursul acestor episoade care compenseaza acest aspect si da impresia de progres.

Va recomand cu caldura sa dati acestui anime o sansa daca va plac comediile romantice, nu veti fi dezamagiti.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)