Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Weird person on board.

#1
Bună dimineața tuturor! Am decis să mă înregistrez pe Zup fiindcă celelalte forumuri anime deja devin lame și plictisitoare, iar Zup îmi pare un forum drăguțel și zăresc pe ici pe colo persoane pe care le cunoscusem în trecut prin alte părți.
Prezentare: Yuu. Atât despre nume, mai mult nu este nevoie să dezvalui fiindcă oricum veți uita. Am 16 ani și sunt dintr-un oraș foarte plictisitor.

Mă uit la animeuri încă de vreo 4 ani și citesc mangauri de 2, deși am mai multe mangauri citite decât animeuri văzute. xD
Animeuri preferate: Bleach, Durarara!, K-On!, XxxHolic, Rozen Maiden, D.Gray-Man, Nana, Umineko No Naku Koro Ni, Blood+, Kuroshitsuji (doar primul sezon, al doilea a fost groaznic), Honey & Clover, Claymore și, recent, Fairy Tail.
Mangauri preferate: Nana, Dokuhime, Claymore, Kimi ni Todoke (animeul nu am reușit încă să-l văd. I know, shame on me), Rosario+Vampire II (primul e lame, al doilea parcă e mai interesant), Suki-tte Ii na yo, Ludwig Kakumei, Camelot Garden, Cat Street, Kagen no Tsuki, Mana, Othello, Koizora (nu știu dacă a aparut vreun capitol nou, nu m-am mai uitat xD), Uzumaki, Tomie + mii de oneshoturi a căror nume am uitat să le notez în carnețel. xD

În materie de muzică ascult cam orice îmi sună mie bine, nu e comercial și nici exagerat, deși în general ascult mai mult rock. Îmi place și rapul românesc ( gen 2012, Kazi Ploae, Nimeni Altul, Ceilalți, SKDron, Veritasaga; deși nu îi ascult în disperare, ci doar ocazional), ascult și muzică clasică fiidcă deh, trebuie s-o asculte și pe ea cineva și nu prea mai sunt persoane interesate, cel puțin nu la vârsta mea, și, bineînțeles, OST-uri din diferite animeuri, j-rock/pop.

Îmi place mult să citesc și fac chestia asta destul de des, cel mai des noaptea sau la școală prin ore. Desenez, de asemenea, deși nu mă pricep foarte bine și scannerul meu e mort. Mă apucasem și de gfx la un moment dat, dar am renunțat când am constatat cât de varză sunt. Am deletat și photoshopul. xD

Nu știu ce altceva aș mai putea spune, if you have any questions feel free to ask. ^_^
Ja!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#2
Bine ai venit pe Animezup, Yuu!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună, Yuu. Bine ai venit pe anime zup, sper să te simţi bine aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni noi, and such. Mă bucur că ai decis să te înregistrezi pe aici şi sper să îţi placă cu adevărat în continuare.

Manga-ul meu preferat este tot Nana ( lol ) am văzut şi anime-ul care mi-a plăcut enorm şi manga-ul la fel de genial / păcat că nu a mai apărut un capitol nou de atâta timp, ok we know the reasons, but... yeah. Îmi place de asemenea şi The One ( poate ai citit / or citeşti, as it's on going ) care e foarte reuşită, or its just me who thinks like that? Anyway, K-On îmi place şi mie deşi nu am reuşit încă să văd cel de-al doilea sezon, cu prima ocazie pe care o voi avea îl voi continua, pt că deja m-am apucat de el.
Că tot sunt aici, întrebare: care este personajul tău preferat din K-ON? Yui, maybe? ( well yeah I love that girl, lolololo. )

Ăăăh, şi eu ascult muzică clasică ( nu sunt deloc o cunoscătoare, doar amatoare ) dar nu mă pot lăuda că pot recunoaşte melodiile or such, pur şi simplu când am chef să ascult ( destul de des în ultima vreme ) caut pe youtube. În ultima vreme sunt îndrăgostită de Schubert cu Serenade, veşnica Fur Elise de Beethoven, or moonlight sonata, or... ok, lista continuă 21

Ä‚hhh :
- câteva cărţi preferate? or smth.
- ce zodie eÅŸti?

See ya 'round. Şedere plăcută!

#4
Hello meh fellow,welcome to the jungle!Just kidding 71 .Pai....bine ai venit pe zup Yuu (nice nick) .Sa ai o sedere cat mai placuta si sa-ti faci multi prieteni(sunt bomba la capitolul urari asa ca ma opresc aici..).
Acum...hai sa trecem la lucruri importante...Esti fan XXXHolic si Fairy Tail!?(asta spune tot 21 ).XXXHolic este unul dintre manga-urile mele preferate.L-am descoperit acum un an and it was love at first sight!Am frunzarit nitelus si anime-ul dar parca tot manga-ul e mai tare.(Plus ca e realizat de Clamp,grupul meu preferat de mangaka...geniale tipele) O ador efectiv pe Yuuko!!!!Este epica!In special cand se aliaza cu Mokona ca sa-i faca viata un chin lui Watanuki!! 21 Si cand se enerveaza,baietica asta e de-a dreptul hilar.Hei,dar daca ai urmarit Holic,te-as sfatui sa incerci Tsubasa Reservoir Chronicle.Este genial de-adreptul plus ca actinuea din Holic e in paralel cu cea din Tsubasa.Ele amandoua fac povestea completa.In cazul in care esti tentata,citeste manga-ul pt ca anime-ul e lame.....(same goes for holic...ai putea sa incerci si manga-ul )
Anyway,sa trecem la Fairy Tail!Am inceput sa citesc manga-l acum doua saptamani si mi-a placut la nebunie!(acum sunt la zi...astept cu sufletul la gura urmatorul capitol...apare maine!!!!)Ii ador pe tipii astia!Sunt atat de hilari!Nici nu as putea spune ca am un preferat.Tr sa-i iubesti pe Natsu si Grey(in special cand se iau la bataie).Lucy e oarecum zurlie...Happy este un adorabil.Erza nu inceteaza sa ma uimeasca(faza cu scena de teatru este....EPICA!)Loki...e un idiot si jumatate.Cum sa nu-l iubesti?! 21 Toti sunt tari in felul lor!In special victima colaterala.Si peste tot pe unde merg darama ceva.Am aruncat o privire la anime si cred ca ma apuc zilele astea...macar cat astept capitolele...
Iti place muzica clasica 4...Nu multa lume mai asculta zilele astea...(Ai capatat trei bulinute albe in inima mea dintr-un singurt post) .Altfel ce trupe de rock asculti? Si care sunt Ost-urile tale preferate?(mie una imi plac cele de Yuki Kajiura)
Asa...intrebarea referitoare la carti a fost pusa deja...deci interogatoriul nu-si mai are rostul...
Distractie placuta pe zup!!!Ne mai auzim Smile
Of course I'm weird.If I wasn't weird, you'd be weird and I'd be out of job:yes:

#5
Welcome here. Sa te distrezi, la cat mai multe puncte, sa fii cat mai activa si comunicativa.
Zup te primeste cu bratele deschise in vertical. : ]]
Sper ca acest forum sa fie la "inaltimea" ta.

Cateva intrebari... mari - micute.

- Care e cel mai mare vis al tau?
- Iti place muzica din vioara si pian?
- Crezi ca cu timpul o sa iti schimbi gusturile in materie de muzica?
- Crezi ca daca ar fi o invazie extraterestra Romanii ar scapa cu viata? Sau ar fi unul impotriva altuia doar ca sa supravietuiasca? [ imaginatia asta... ]

Cam atat. Nu te mai exarsperez.

Ja ne'
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
@ Teh, eu te știu pe tine, și mă știi și tu, îți voi spune pe privat cum stă treaba. xD
Da, personajul meu preferat din K-On! e Yui. Cărți preferate: „Măștile” de Fumiko Enchi, „În căutarea unei voci din depărtare” de Taichi Yamada, „Adam și Eva” de Liviu Rebreanu, „Legenda sfântului bețiv” de Joseph Roth și cam tot ce e scris de Cărtărescu. Sunt pești.

@ noname. Da, manga de la XxxHolic rulează pe lângă anime; Yuuko e de asemenea personajul meu preferat. De Fairy Tail m-am apucat de curând, de anime, nu de manga, și m-a surprins plăcut. O ador pe Erza, îi iubesc pe masculi, Happy mă enervează și deocamdată nu o pot suporta pe Lucy.
În materie de rock ascult Deftones, Korn, System of a down, Blue Stahli (care e cyber, dar na..), Chedweller, We are the fallen, Chevelle, etc. Ost-urile îmi plac în mod special cele din Bleach, apoi Rozen Maiden, Pandora Hearts, D.Gray-Man; nu am stat să mă interesez cui aparțin.

@ Andreea.
Cel mai mare vis al meu este să-mi fac o carieră în Germania, Anglia sau Japonia.
Da, iubesc pianele și viorile.
I doubt that.
Ar fi unul împotriva altuia pentru a supraviețui, mai mult ca sigur. xD Doar e România.

Well, mulțumesc frumos de urări. ^_^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#7
Vad ca te-ai descris destul de detaliat. Ar fi trebui sa spui putin si sa razpunzi la intrebarile care ti se pun. Asa ai oprit orice persoana sa te intrebe, nu e un lucru rau. Dar nu scapi de intrebarile mele:
~ Cum il cheama pe cel care ti-a furat inima?
~ De ce nu raspunzi la telefon cand oameni vor sa vb cu tine? 21
~ Intra si pe mess nu doar aicea. 21
Ma recunosti?
Se pare ca nu. Daca vrei sa sti intra la mine si vb.
Cum fac cam la toti:
888 Sall 888



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Weird guest right here ! Acetyl 9 3.350 13-09-2014, 09:47 AM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Me and my person.... Death The Kid 8 4.053 30-12-2010, 03:50 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Other fluffy member at ze board ^o^ Yasuo 3 2.519 23-02-2008, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Yasuo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)