Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vreau com !

#1
Cred că unii dintre voi va`ţi cam săturat să vă tot ceară unele persoane de pe Zup com`uri la fic/desene/poezii/foto etc. Unii nu au nici o problemă cu asta şi dau com, iar alţii nici măcar nu se deranjează.

Unii dacă îţi dau un cometariu , fară să le ceri asta, pentru ei asta înseamnă un fel de datorie or smth. Adică:`` Ţi`am dat, dă`mi şi tu !`` Nimeni nu te`a pus să`mi dai com.

Uneori parcă te simţi obligat. Am avut nişte situaţii de genu'. Primeşti comentarii cu tonele, iar tu tot mai ceri. Sau se supără pe tine că nu`i dai.

Nu am ceva cu asta, sau cu cei care fac asta, dar vreau să ştiu şi părerile celorlalţi. So, vă deranjează când cineva vă cere comentarii ?

[ Sper că nu mai există un topic aşa ]
[Imagine: Hm757.png]





#2
Nu cred ca mai exista un asemenea topic iar discutia mi se pare foarte interesanta.


Sincera sa fiu si eu am fost pusa in situatii de acest gen, cand am primit un comentariu apoi ma simteam obligata sa inapoiez si eu unul persoanei respective. Asa am facut pana, serios, chiar m-am saturat. Adica daca persoana respectiva accepta sa iti dea un comentariu cu un sfat, o parere sau mai stiu eu ce, ar trebui sa o faca de buna voie, nu in sila, gandindu-se doar la faptul ca ah, va primi si el apoi o "rasplata". Probabil frica ca topicul deschis de persoana respectiva va ramane fara comentarii ii pune in astfel de situatii de criza, sa zic asa. Mi se pare prostesc, cu toate ca uneori am avut tendinta sa fac asta, mi-am dat seama ca gresesc si ar fi mai bine sa astept. Cu rabdarea treci marea ^^

#3
Asta e adevarat.
Am primit sute de solicitari despre ficuri!
"Da-mi si mie com la fic"
Deobicei eu nu bag in seama daca nu cunosc persoana respectiva. Ca eu primesc si de la altii.
Eu citesc ce-mi place, si daca am timp las si com. Dar nuu.. insista.. si mai ma si anunta si cand a pus si nextu', care, eu nu am solicitat sa imi spuna 22.
Pur si simplu nu imi plac anumite ficuri si chiar nu ma intereseaza.
La prieteni, nu se pune problema, adica, ma pot solicita oricand sa le dau comment.

So, sa nu va speriati de mine 21 daca este ceva interesant, indiferent de ce este, va las com Smile
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#4
Se merge pe principiul "I like you butt, now you like mine".
Get used to it, sau, mare chestie nu postezi, nu e ca si cum te-ar obliga cineva or smth.
Do not speak unless you can improve the silence.

#5
(23-03-2011, 02:25 PM)Wunderbar A scris: Se merge pe principiul "I like you butt, now you like mine".
Get used to it, sau, mare chestie nu postezi, nu e ca si cum te-ar obliga cineva or smth.

Cum s-ar zice: /thread

Chestia e ca mi se pare o discutie care nu ar trebuii sa-si aibe locul aici si ar putea sa faca niste persoane (care cer com-uri) sa se simta prost si sa fie un risc de flame. Inainte sa judecati pe cineva, uitati-va si la varsta lor. Media varstei a membrilor aZup este de 13-14 ani. O sa inchid topicul pana o sa ma sfatuiesc cu alti moderatori daca merita sa fie deschis sau nu. Enough said.

Thread Closed
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vreau o poză cu ... KarinaD 81 27.392 16-08-2013, 09:09 PM
Ultimul răspuns: Emi
  Vreau sa vad... yaoi maniac 2 3.054 30-09-2010, 01:23 AM
Ultimul răspuns: Serqet
  Vreau....sa gasesti o rima Hitman 5 3.862 06-12-2009, 07:59 PM
Ultimul răspuns: Khonsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)