Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vin cu ganduri pasnice

#1
Sal'tare! In "drumul" meu spre un alt site am dat peste animezup. Am dat un click si cred ca a fost "dragoste" la prima vedere si acum, ca v am gasit cu greu o sa mai scapati de mine 10 .
Lasand (doar putin) gluma la o parte cred ca ar trbui sa ma prezint. Va spun dinainte sa iesiti din topicul acesta, pentru ca acum e momentul cand eu zic , ca sunt fata. Poate v ati dat seama din username-ul meu, sau poate sunteti magicieni.

Ok, Sunt Valeria, am 15 ani locuiesc in Onesti, un oras din jud. Bacau.
Sunt o fire glumeata (nu va asigur ca glumele mele sunt foarte amuzante), ironica,pesimista-uneori (dap, stiu, am inceput-o 'bine' ),rabdatoare,atenta, talentata si foarte modesta. 10
Imi place sa desenez, cant la pian,imi place mult sa fac lucruri de mana (origami,impletituri, chestii migaloase, prajituri), imi place sa fac calatorii, am o imaginatie bogata asa ca trebuie sa mi o folosesc cumva, nu?

Anime-urile mele preferate sunt: Kimi ni todoke,Lovely Complex, Full Metal Panic, Kaleido star, Peach Girl , mai ales cele gen Kimi ni todoke ,imi plac anime-urile cu o grafica buna.
Muzica, pai imi plac multe trupe, printre care Westlife, owl City,Needtobreathe, si Declan Galbraith, Jesse McCartney(vechiul lui stil), insa si romanesti Hara, Holograf, Vama veche si sa nu-l uit pe Tudor Gheorghe, care e un drog pt mine :X
Imi place pianul , asa ca , clasicii isi primesc locul din fata: Chopin, Beethoven, Brahms si , ca sa nu il uit : Mozart.
Filmul preferat: Gifted Hands (deocamdata)
Cartea preferata: Gifted Hands, dupa care e facuta si filmul.
Imi plac comediile, insa si filmele romantice (din care incerc sa mai reduc,creeaza dependenta) si al fel si cu (,) cartile.

Daca aveti intrebari, deranjati ma. Smile

#2
Bine ai venit pe Animezup, chocolate muffin!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
muffin 21 hey oooo !!!!!!!!
Zupul te primeste cu caldura distractie placuta pe aici ..
Sper sa scri ficuri [Daca vrei] si sa ai posturi multeee!
Well intrebari nu prea am ...ai spus in mare despre tine deci nu prea am ce sa te intreb .
Distractie placuta si bun venit pe zup !
edit : am modificat 4
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#4
Buna!
Ma bucur ca te-ai oprit "pe la noi", mai ales ca ai venit cu ganduri pasnice.
Inteleg ce vrei sa spui prin "filmele romantice creaza dependenta", pentru ca si mie mi se intampla.

Cu ce sa te deranjez? Hmm... Uite.
- Cam ce-ti place sa citesti? Daca-ti place ceva din literatura romana?
- http://www.youtube.com/watch?v=uljuZ7gx1i8 ce parere ai de melodia asta?
Si cam atat.

Bine ai venit!

#5
Eşti reală ? Eşti prima nou venită care, când a deschis thread-ula şi scris ceva inteligent . Ai tot respectul meu !. Acum, poate că nu sunt prea coerentă, dar am băut multă şampanie. Păi, din moment ce îţi place pianul, cânţi la pian ? adică, iei lecţii , şi dacă nu, cânţi la vreun instrument ?
Ai scris de animeuri, dar parcă de manga nu. Citeşti manga ?
Cam atât. Păi, să fii un user activ smile
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#6
Nemo, Chrissta,Loula thanks pentru urari, caldura.

Chrissta, din literatura romana cred ca il aleg pe (,) Preda, mai aleg ironia lui I. C.Caragiale , si nostalgia lui V. Alecsandri de care m am indragostit de prima data cand i am citit poezia 'Iarna'.Cred ca unele din poeziile lui Paunescu sunt bune de asemenea. Si astea numai ca sa-i fac in ciuda lui Eminescu, pentru ca nu a reusit sa ma faca sa ma indragostesc de el, sau poate ar trebui sa citesc mai multe opere de'a lui?
Sincer, nu prea e stilul meu, e o melodie faina. Nu pot sa comentez, trebuie sa ma documentez bine pentru ca sa i aduc vreo parere. Cred ca e ceva mai reusit decat varianta lui M.J. deoarece am putut intelege versurile 21
Imi pare rau ca nu pot spune nimic mai mult, insa cred ca negativul este foarte bun.

Loula, sper ca peste doua saptamani sa nu incepi sa ma urasti. 10 Sper s o iei ca pe o gluma, nu vreau sa ma urasti.
Dap, cant la pian. Desi vroiam sa invat vioara sau chitara, se pare ca nu am avut alta alternativa. Sper ca vara asta sa ma 'lipesc' de un baiat din parc (care canta in fiecare seara la chitara) si sa l rog sa ma invete si pe mine sa zdranganesc la chitara. 4

Astea fiind spuse, indraznesc sa postez mesajul.
See ya!

#7
buna Valeria
esti cu un an mai mare decat mine, dar merge :p
bun venit pe Zup sper sa te distrezi, sa citesti regulile sa compoi ficuri, poezi, sa desenezi etc etc. Sper sa fi activa pe aici sa nu faci ceva cu inima ai grija21
tu ai cam spus de toate despre tine dar nu imi aduc aminte daca ai spus ceva despre faptul ca esti singura la parinti sau nu. Daca nu esti ce ai? frate/sora? cum o/il chiama? cati ani are? daca e baiat e dragut O.O?eu nu o am cu alcoolul, dar eu ma imbat cu apa si aer. Ca venii vorba de alcool, tu bei? adica degusti? fumezi? ai incercat? de ce? care e culoarea ta preferata? la prima vedere iti place zupul? argumenteaza.
vrei sa fim prietene?
sper sa te distrezi pe aici si sper ca ti-a placut primirea de aici.... daca nu te imbratisesz eu dulce si cald >:d<>:d<>:d<>:d<>:d<>:d< (deza prea multe imbratisari, ti-am spus ca m-am imbatat cu apa si aer 3 )
bye bye si te pupicesc pupicpupicpupic
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#8
Nemo, don't worry, nu a fost nimic,eu chiar am luat-o ca pe un indemn.
Savarina Ali, amandoua avem username-uri de prajituri , ai observat?
Am o sora mai mare casatorita, si un frate mai mare, nu ti bate capul , e 'luat'. Smile Daca beau? Hmm, putin, bere,vin, nimic mai tare . Sincer, de ce as fuma? Decat sa dau bani pe tigari, mai bine ma bag cu nasu' la teava de esapament de la masini, tot aia i, tin la sanatatea mea si nici un 'prieten' nu m ar determina sa fumez.
Culoarea preferata este turcoazul, alabstrul spre verde ,inchis , deschis, este superb.Aaa, imi place . Cred ca este un forum unit, si cu ceva reputatie, care are o administratie buna si pe a caror 'maini' ne am putea baza, iar cuvintele prostilor nu prea sunt permise.

Prietene? Da, mai vedem..ce interese avem si cum o sa ne intelegem in continuare 3 Cu prietenii o iau mai usor, nu vreau sa fiu prietena cu toata lumea, insa deocamdata sunt 'singurica' pe site si cred ca chiar am nevoie. Multumesc pentru primire




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)