Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata perfecta

#1
ohayoo...am zis sa fac si eu un topic ca sa vad si eu principiile de viata,sau mai bine zis cum vedeti voi o viata perfecta...pai,puteti sa incepeti :d
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#2
Viata mea perfecta...
Deci incep cu viata mea:
Sa am in garderoba numai haine Emo[da pleaca daici]
Viata mea sa fie pana la batranete roz cu picatele roshii sh galbene
Sa am in garderoba lame gillet....pentru ami epila venele....:o16:
Sa se scoata manelele....
etc..
Bucurestiul:
Toate blocurile sa verzi cu bulinute albastre
Metroul sa fie un fel de Parcul Mortii....
Autobuzelel sa nu mai aiga gravitatie....
Ca la gura metroului sa vedem emoisti care isi epileaza venele....
Fotablistii sa conjuge verbu "a da gol"[mrg in unele cazuri a da auto-gol24]corect....:study:

Mrg....sunt mai multe ...da merg sh astea....

:444...hai pa:bye:

#3
O viata perfecta pentu mine ar fi daca...
1) parintii nu m-ar mai critica atat in ceea ce priveste hainele
2) as scapa de prietenii falsi( desi apoi nu as mai ramane cu nici unul,dar nu are importanta)
3) nu ar mai exista menelele
4) as manca ciocolata toata viata105:chuu:
5) as fi inconjurata de jucarii de plus( mai ales ursi):X
cam asta ar fi :bye:





#4
Deci viata mea perfecta ar fi asa:
1.Sa nu mai am vesnica problema : " No money , no shopping"
2.Sa pot sa merg la concerte fara sa ma gandesc ca is prea departe.
3.Sa dispara manelele.
4.Sa am un frate mai mare ca mine cu 4 ani sa fie metalist sa aiba paru lung si sa ma duca cu el peste tot.
5.Sa am parinti metalisti.
6.Banii sa creasca in copaci.
7.Sa locuiesc in Canada.
9.Sa fie un mall si in orasu meu
10.Sa am in sfarsit o formatie.
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#5
humm...

1. sa fie timpul la dispozitia mea, nu eu la a lui
2. sa nu mai am nevoie sa dorm: sa dorm doar cand am eu chef
3. sa nu fiu nevoita sa-mi iau un job decat cand am eu chef
4. sa pot desena, scrie, canta, citi... sa ma pot juca pe calculator cat si cand am eu chef
5. sa existe un fel de club real in care sa se adune fanii anime/manga in fiecare oras ^^ (cu relatii intre, ca o retea imensa :3 )
6. sa nu mai existe discriminare, manele si prostie crasa de care sa fie mandri posesorii...
7. sa nu mai am nevoie de hrana si alte chestii dinastea... deci fara constrangeri ^^

in concluzie, trebuie sa muncesc nitel sa ajung in rai si sa am si un calculator, un birou, hartii, obiecte de desenat si scris si o biblioteca buna la dispozitie (am mult de munca XD ) :ha:
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#6
1. Sa fac ce vreau, fara sa fiu criticata } de mama, de prieteni, oricine {
2. Sa am cei mai buni prieteni } desi asta nu se poate {
3. Sa fiu eu insumi } toti suntem la fel de ip*criti 78 nimeni nu este el insusi in fata altuia 78 {
4. Sa nu existe prostia si toti sa stie sa se comporte } Ah, ce bine ar pride {
5. Sa nu fie cazul sa mai existe inchisori, spitale } In acest caz,n-ar fi stiri la TV Smile 21 {
6. Sa fie numai emisiunile mele preferate la TV
7. Sa se difuzeze la TV non stop pe un program Anime-uri
8. Sa iau numai note bune la franca si la celelalte Smile 21
9. Sa imi ating visurile; cine nu ar vrea? Smile Sa -ti atingi scopul in viata de unul singur fara sa fii ajutat e un miracol.

And ... Asta ar fi viata mea perfecta. Nu tin sa am bani, haine, etc. 21 78
Soo... parerea mea 106

#7
God..ma abtin sa mai comentez ceva despre posturile de mai sus...
In fine...viata perfecta...Banuiesc ca e vorba de viata perfecta pentru mine cuz' nu cred ca pot fi eu fericita ca pe tot globul se vorbeste romaneste si sa fie si americani sau mai stiu eu care...
Deci...viata perfecta pentr mine...
-Sa am un sofer care sa ma duca oriunde,oricand pe lumea asta ca doar viata nu inseamna sa stai si sa inveti...Ci sa te distrezi
-Sa nu mai aud pe nimeni ca spune "Viata e scurta" ...wtf...oameni buni Viata e cel mai lung lucru..ce faceti voi mai mult timp decat sa traiti? huh..? Urasc oameni ce se apuca sa imi povesteasca "fa aia...fa asta..ca viata ii scurta"
-Sa nu ma mai bata la cap parinti mei cand vor ceva si sa nu mai intre la mine in camera niciodata
-Sa fim toti egali ... si sa avem aceleasi drepturi...nu conteaza varsta.

Sunt sigura ca mai sunt multe lucruri ce mi-ar face viata perfecte...Prefer sa nu le precizez acum...Si da!
As fi putut sa spun...-sa prind aripi ...sau chesti de genul dar pana la urma sa fim realisti...ce se poate se poate...ce nu...NU!

Da...si ca sa va scurtez munca...viata mea ar fi perfecta daca as intra intr-un somn adanc de cateva mii de ani...Visul e singura cale spre o viata perfecta pentru toti..10 .
o.o" wot

#8
ok, va gadinti la viata perfecta Fara ciocolata si fara nu stiu ce anume va doriti. Nu mai stau sa vad cine a spus, dar nu vreau sa aflu. Deci in primul rand o viata perfecta nu se bazeaza ca ai uitat tu sa-ti faci uncghiile la cosmeticiana lu' papuc sau ca vrei tu sa-ti moara dusmanii. Voi credeti ca o viata perfecta este o viata cu ciocolata si jucarii de plus, una in roz in care te balacesti in bani sau mai stiu eu ce prostii infantile.

O viata adevarata este sa dispara tot acest jeg de pe pamanat si toti sa-si deschida bine ochii atunci cand trec pe langa un copil descult in zapada.
Nu imi vine sa cred cum gandesc unii in ziua de azai, atat de egioisti si orbiti de foamea de afara. Exista o foae de bani a parlamentarilor si a tuturor idiotilor alora care ii doare mintea.

Exista o mie de feluri de tampiti carea abuzeaza de lumea nevinovata si mafia si toti acei nemernici care acum s-au trzit sa-si dea semama ce este in lume.
Asta este: rasa umana se gandeste numai la ea. Se gandeste numai sa produca banu si sa consume dar de produs si sa le dea la altii sa consume nuuuu. Ce ei? Niciodata. Mereu este asa, mereu se intampla cazuri, nenorociri. Deci ma doare mintea la ce am citit si vreau sa precizez ca nu este din cauza faptului ca am baut prea multa Fanta.

Pot spune ca exista la mizerii in lume, de mai bine ai cadea intr-un somn adanc cativa ani buni, cum a spus Mely.

PS: Fleeting ray imi palce cum gandesti si ma bucur ca exista persoane ca tine.

am spsus ce gandesc si asta este parerea mea.
-

#9
Pentru mine o viata perfecta ar fi sa:
-ma iubeasca oamenii pentru ceea ce sunt;
-se poarte toti frumos cu mine;
-sa am numai 10 la scoala;
-sa mananc numai prajituri si sa beau doar suc fara sa ma ingras.
[Imagine: kamysig.png]


Aspiratii,iluzii,poate doar un vis...
Ochii-mi argintii privesc tabloulul vietii,
Toate gandurile din acest abis
Se-mprastie in aburii cetii...

"Cine sunt eu?" ma-ntreb cu ardoare...
Nimeni nu poate raspunde.
O viata de visuri,o oarecare frustrare,
Nimic concret...

[Imagine: chibi_1855.gif]
, chibi-ul lui kamy


http://s2.bitefight.ro/c.php?uid=104046

http://kesy.mybrute.com

#10
Viata perfectă? Nu m-am gândit prea mult la acest aspect, dar o pot face acum.
Ce este oare perfectiunea? Doar o iluzie, pentru că nimic nu poate fi atât de complex încât să devină perfect, cu toate acestea o viaţă care să fie atât de frumoasă încât să poată fii numită aşa, din perspectiva mea, are mai multe etape.
Viata este un mic fir de aţă ce se poate rupe dintr-o clipă în alta dacă nu eşti atent, dar ce rost are să stai locului pentru asta? Mai bine rişti, altfel nu câştigi. Asta ar însemna pentru mine multe calatorii, fară un loc atât de stabil în care să mă pot întoarce, aş vrea ca totul să se rezume la o calatorie, o viaţă dusă pe mai multe drumuri. Şi dacă m-aş satura de acest lucru nu aş lua cea mai însorită dar nici cea mai înnourată zonă, nu, de fapt una medie. În care să simt când este necesar, razele soarelui, caldura. Şi când simt că mp sufoc o ploaie care să mă dezmeticească [ ador ploaia ].
Calatorie, desigur. Asta presupune multe, o viaţă perfectă pentru mine.. apoi ca modul meu de a scrie să se îmbunatăţească, şi atunci când mi-aş publica presupusele carti din viata reală, ceilalti să le citească cu placere, ca după ce eu aş disparea să se spună : Îmi plac cartile ei. [ I know, is a stupid dream, but I mean.. perfect life ]
Viata perfectă pentru mine este atunci când ceilalti mă lasă să o traiesc aşa cum doresc, să ajung să critic ceea ce îmi place, să gasesc cele mai frumoase parti ale lucrurilor şi să le expun şi pe cele greşite. Ca atunci când privesc înapoi să ştiu că am facut ceva, şi nu doar pentru mine.
Lista de prieteni... de un prieten ai nevoie întotdeauna, dar când nu eşti statornic îţi este greu să îţi faci. Singuratatea face parte din aceaşi perfectiune şi viaţă interesantă, în care te zbati singur pentru a nu rani alte persoane.
Familia este foar o figură geometrică, desigur cu mai multe laturi. O laşi înapoi şi este singurul lucru pe care îl regreti. Cu toate acestea, în toată această " traire " a mea, nu se întrevede niciuna din aceste laturi, doar locul la care mă pot întoarce când doresc..Şi persoanele pe care niciodată nu le voi lasa baltă.
Indiferenţă, singuratate şi mereu pe drumuri, pentru a descoperi cât mai multe lucruri. Să simt ploaia, şi apoi razele de soare. Vântul şi liniştea, totul. Pentru că asta înseamnă pentru mine să traiesc.
Să fac evident sporturi extreme, fară ca cineva să îmi interzică acest lucru [ bungee- jumping scrie pe mine ], mi-aş lua o motocicletă, cu care nu aş înceta să merg decât atunci când aş simti că viteza m-ar putea arunca. [ sunt genul de persoană care preferă să moară pe o motocicletă decât moartea naturală, de batrânete ]
Lucrurile rele pe care le-aş face? Well presupun că tratarea cu indiferenţă, asta asupra unor persoane care poate ar încerca să mă placă, este destul de urât.
Cum mintea mea perversă nu se poate să se oprească doar la fleacuri, desigur că nu m-aş opri doar la şcenele extreme şi viata obişnuită perfectionistă, ci aş face în aşa fel încât să profit din plin de mintea mea cu gânduri mai putin liniştite [ here NO more details ]. Nu este oare acea viaţă pe care o dorim cea pe care ne-o creem în minte? Dar care va fi imposibil de urmat? Nu vreau să traiesc într-un castel cu 1000 de servitori, nici să mi se ridice statui, dar vreau ca persoanele ce m-ar cunoaşte să îmi retină numele, şi doar atât. Pentru că şi eu aş încerca pe parcursul întregului meu voiaj, nelimitat, să retin numele tuturor celor pe care îi întâlnesc, la fel ca şi fetele lor. Şi cum nu mă puteam abtine, aş face o mare pasiune pentru fotografii şi aş ii sigură că aş lua câte o amintire din fiecare loc. Şi cu siguranţă nu ar lipsi piercing-ul, unul în nas şi unul în sprânceană, uşor vizibile. Ca şi un tatuaj în formă de panteră pe mâna stângă, nu pe braţ ci chiar aproape de mână.
My perfect life.. este atunci când pot trai fară să gândesc, să fac lucruri pe care mi le doresc, exact când mi le doresc. Şi atunci când cineva are ceva împotriva mea, să-mi spună pentru a-i raspune : Viata este doar una, eu o traiesc în felul meu. Critica asupra mea este frumoasă, dar inutilă.
Cam aşa ar suna ceva atât de perfect, pentru mine Smile.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)