Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vertical Horizon

#71
Thankies Nibbles.
De cateva zile ma rodea gandul sa fac o photomanipulare, doar-doar as pricepe cu ce se mananca. Astazi am avut ceva timp liber si am lucrat la ceva, rezultatul il puteti vedea aici:
http://andorien.deviantart.com/art/Scarl...-274553753
E prima data cand fac ceva la o rezolutie atat de mare, large pieces aren't for me, heh. Stiu ca nu se mai intelege nimic dar m-am ales cu niste stocks nice si cu inca o idee * ha *.
Uhm, enjoy? 17
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#72
Draguta idee...
Daca te uiti atenta nici pe fata nici pe fundal nu au pic de negru negru, doar albastru inchis... si totusi la flori ai negru. Plus ca la tipa si la fundal ai culori sterse si deschise. Incearca sa modifici, sa ai aceleasi nuante si acelasi contrast peste tot.
Ai foarte multe... chestii. Nu stiu unde trebuie sa ma uit, nu imi dau seama care e centrul de interes pentru ca fiecare chestie de acolo are sharpen, fiecare floare imi atrage atentia si nu-mi dau seama daca vrei sa atragi atentia asupra tipei sau asupra textului sau orice altceva de acolo 22. Pe toate le-ai evidentiat la fel de mult, nu ai nimic special in imagine.

#73
http://andorien.deviantart.com/art/Radiation-275229926
Back, finally. Smile Just a quick manip, enjoy.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#74
[Imagine: uzumaki_naruto_by_andorien-d4k63aq.jpg]
Făcut în grabă, pentru un concurs de grafică de pe un forum.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#75
Imi place cum arata overall, dar ca si compozitie nu prea inteleg ce cauta un city BG cu un render cu Naruto; nu par sa se potriveasca deloc sa fiu sincera. Dar ai putea totusi sa aplici un lens blur pe fundal, ceva mai puternic, si ar trebui sa fie mai ok.

Pen tooling-ul nu e rau, chiar merge cu senzatia de edgy. Nu stiu ce sa zic de efectele de lumina, ai si in spate si in fata errr, depth-ul nu e chiar asa de bun. As fi preferat daca nu adaugai stroke-ul ala de 1px ca si border, de asemenea, parca limiteaza intr-un fel.

Cat despre manipulari am de comentat ca nu se prea imbina desenul cu real life, dar daca totusi iti place ideea asta incearca sa ajungi la un compromis gen, foloseste topaz clean pe el. Si daca nu iti merge in CS5 decat ca si trial, arunca un papuc in fereastra mea de mess. Mi-am rezolvat problema asta acum cateva luni.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#76
Mulţumesc Lia.
[Imagine: total_paranoia_by_andorien-d4klc2f.jpg]
[Imagine: grrstuff_by_andorien-d4klejw.jpg]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#77
Imi place ideea de topire a personalitatii si un fel de madness pe care o exprimi in prima semnatura, doar ca textul nu mi se pare cel mai potrivit, nici fontul, nici executia. Intr-un fel totusi ii lipseste ceva.

Cat despre a doua semnatura, e ceva tipic... niste C4D-uri, niste pattern brush, fundalul mergea blurat pentru depth. Nimic foarte creativ. Mai incearca ceva nou, cum ai facut la prima.

Stiu ca ti-am dat Topaz Clean, dar vezi sa nu abuzezi de el, poate arata aiurea.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#78
Thank you.^^
[Imagine: oathbreaker_by_andorien-d4ktbt4.jpg]
Nu sunt foarte mândră de ce a ieşit, am încercat să mă familiarizez cu ideea de flow şi da, ştiu că nu mi-a reuşit.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#79
Oh, shush you! It be awesome! Cred ca cea mai buna lucrare de a ta de pana acum. O singura mica observatie am de facut, textul, forma lui nu se potriveste. Incearca un motion blur si eventual ceva efecte de foc pe ele si totul ar fi perfect. Si as mai fi lucrat foarte, foarte putin la blending-ul smudge-ului in zona capului.

Lumina, flow-ul si depth-ul sunt foarte bine realizate. Imi place, ai evoluat mult.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#80
Mulţumesc Lia. ^^
[Imagine: endless_battle_by_andorien-d4lhj7o.jpg]
Mi-ar putea spune cineva daca tipa e din vreun film/joc? :3
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)