Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

#51
Ah...la naiba... debea mi-am cumparat o noua motocicleta, ca am si stricat-o... Eh...oricum, ajunsesem in fata noii mele scoli de vampiri, deci puteam sa ma instalez si s-o repar... Uuuf... tocmai in saptamana de inscrieri si-a amintit si bunicul ca vrea sa ma trimit la scoala...puteam sa-si aminteasca, cand nu puteam sa ma mai inscriu...
Am intrat in scoala...arata destul de veche, deci era in regula. M-am uitat pe o foaie pe care mi-o daduse asistenta directorului, iar intr-un final mi-am gasit camera. O camera destul de spatioasa, cu balcon, vopsita in negru, un pat, un dulap, baia si in mijloc un pian vechi, de culoare neagra. Era perfecta... Ma rog, putin cam curata pentru mine, dar nu-i nimic se rezolva.
Mi-am despachet singurul bagaj pe care il aveam, un rucsac si am iesit in curtea scolii. Dupa programul pe care il primisem aveam o ora de pauza...Perfect ca sa-mi repar motocicleta. M-am asezat, undeva pe jos in curtea scolii, mi-am asezat nelipsita sapca pe cap, si paiul in gura si m-am apucat de treaba....Oare era legal ce faceam, sau era impotriva regulilor scolii...Nu...adica ar fi banal, sa nu te lase sa reparii chestii in curtea scolii...

Ooc: care vrea...
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


#52
- Mă bucur că îţi place atitudinea mea. Cred că v-a trebuii să te obişnuieşti cu mine şi tu şi restul şcolii. Şi presupun că aş vrea să aflu.
Inca un raspuns ciudat din partea ei. Ce vroia sa spuna? Bine, recunosc, sunt si eu o ciudatica, dar mi se parea ca ea e mai mult de atat. 'Sa se obisnuiasca si restul scolii'-asta ma ducea cu gandul la altceva.
-Imi place stilul tau, ai tupeu nu gluma. spusem in timp ce ii atinsesem cu degetul aratator nasul ei. Perfect, o atingere imi era de ajuns. Imi inchisem ochii pentru o secunda foarte scurta, pe care abia cred ca a observat-o cineva. Toate carecteristicile, informatiile despre ea le puteam citi doar uitandu-ma la chipul ei.
-Pai, in primul rand, ai o personalitate puternica, stii cand sa spui nu, esti incapatanata, ca si mine si este descurcareata. Am dreptate? am intrebat-o, ridicandu-mi o spranceana, vrand sa par ironica.
In asteptarea raspunsului ei, mi-am indreptat privirea catre o fata blonda, sigur tot noua, care isi repara motocicleta.
occ: Teki, Converse sau Reva. Sau dah, oricine.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#53
Vai mie...chiar era stricata rau....totusi incercam s-o repar...vroiam sa dau o tura mica in jurul scoli...sa ma acomodez si eu. La catima metri de mine am vazut doua tipe care vorbeau. Eeee...se pare ca e o scoala destul de prietenoasa, desii n-as putea spune ca era chiar o persoana prea vorbareata, sau genul care sa-si lasa gandurile citite... Am aruncat paiul si mi-am scos altul din buzunar. Ce? Niciodata nu plecam nicaieri fara sapca si pai...ma reprezentau.

Occ: Sinderella, Teki sau... care vrei
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


#54
Off : @ Reva, fii mai atentă la ce ce scriem -,-.

On:

Mi-am aruncat o privire cu ochii rozalii spre ea şi am aşteptat să văd ce avea să spună.

- Îmi place stilul tau, ai tupeu nu glumă - spusese în timp ce îmi atinsese cu degetul arătator nasul . Şi-a închis ochi pentru un moment scurt, apoi şi-a deschis şi mi-a zis:

- Păi, în primul rând, ai o personalitate puternică, ştii când să spui nu, eşti încăpăţănată, ca şi mine şi eşti descurcăreaţă. Am dreptate? M-a întrebat ridicând o sprânceană, vrând să pară ironică. Acum facem pe ironica sau ce ? Apoi şi-a dus privirea spre o puştoaică blondă. Eu m-am apropiat de urechea ei şi i-am şoptit:

- Ce acum eşti şi ghicitoare ? Vii aici cu micile tale puteri şi îmi spui ceva despre mine şi ar trebui să fiu impresionată ? Nici nu şti cu cine ai deaface. Apropo, tu de asta ai vrut să mă cunoşti ? Pentru că am o astfel de personaltate ? Şi mai e ceva, nu înţeleg de ce ai făcut asta ? De ce mi-ai citit gândurile ? Ca să ce ? Şi da, ai dreptate dar asta nu înseamnă că mă cunoşti. I-am zis dându-mă în spate.
̲̲̲͡͡͡ ̲
Ooc : Sinde, Converse, Reva sa care vrei mă :]. ̲̲̲͡͡͡
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#55
Off: Teki, facem aici un vampire-fight? And Reva, incearca sa te bagi in seama si cu celalte personaje.
On:
- Ce acum eşti şi ghicitoare ? Vii aici cu micile tale puteri şi îmi spui ceva despre mine şi ar trebui să fiu impresionată ? Nici nu şti cu cine ai deaface. Apropo, tu de asta ai vrut să mă cunoşti ? Pentru că am o astfel de personaltate ? Şi mai e ceva, nu înţeleg de ce ai făcut asta ? De ce mi-ai citit gândurile ? Ca să ce ? Şi da, ai dreptate dar asta nu înseamnă că mă cunoşti
Nu inteleg de ce ma lua peste picior. Ea a inceput sa isi arate talentele, dar tot eu sunt tipa rea. Incep sa am un chef ciudat de harta. Incerc sa nu ii zic nimic dar totusi, un raspuns rece imi scapa:
-Cam prea multe intrebari. Calmeaza-te, nu e nevoie sa ne luam la harta. i-am raspuns pe un ton calm. Cu siguranta ai venit aici, te crezi super-tare, fiindca esti mai 'misterioasa' si acum incerci sa o faci pe grozava cu puterile tale? Supriza, draguta, cu totii avem. Si daca tu imi citesti gandurile, eu ma rog, de ce nu am voie? Ce ai tu asa de special?
Simteam cum ochii mi se faceau faceau verzi. Iar li se schimba culoare dupa starea mea de spirit.
occ: Teki(vampiroaica cu par alb8), Reva, Converse(i miss her8) sau oricine, dah..
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#56
off:
Teki, facem aici un vampire-fight?
Yep :].

On:
- Ce acum eşti şi ghicitoare ? Vii aici cu micile tale puteri şi îmi spui ceva despre mine şi ar trebui să fiu impresionată ? Nici nu şti cu cine ai deaface. Apropo, tu de asta ai vrut să mă cunoşti ? Pentru că am o astfel de personaltate ? Şi mai e ceva, nu înţeleg de ce ai făcut asta ? De ce mi-ai citit gândurile ? Ca să ce ? Şi da, ai dreptate dar asta nu înseamnă că mă cunoşti. I-am zis dându-mă în spate. I-am putut cit nevorzitatea de pe faţă.
̲̲̲͡͡͡ ̲
- Cam prea multe întrebări. Calmează-te, nu e nevoie să ne luăm la harţă. Mi-a răspuns pe un ton calm. Cu siguranţă ai venit aici, te crezi super-tare, fiindcă eşti mai 'misterioasă' şi acum încerci să o faci pe grozava cu puterile tale? Supriză, dragută, cu toţii avem. Şi dacă tu îmi citeşti gândurile, eu mă rog, de ce nu am voie? Ce ai tu aşa de special?

- În primul rând nu cred că ţi-ai dori să intri în mintea mea, căci nu mai ieşi. Şi, în al doilea rând cu siguranţă nu aivrea să faci cunoştinţă cu puterile mele. I-am spus, apoi m-am uitat la mâna mea care începea să fie înconjurată de o aură neagră şi în curând tot corpul.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#57
Off: Uuu15, Teki, I like it.
On:
Am observat ca o aura neagra incepea sa ii inconjure corpul. M-am gandit ca o ia razna. Greseala mea. Am fost prea concentrata pe ea si ce i se intampla, si nu am observat ce se intampla cu mine defapt. Ochii mi s-au facut verzi si niste fulgere albastre si galbene ma inconjurau. Pe palme mi-au aparut doua cercuri, una albastra si una galbena, fiecare cu un ochi verde in mijloc. Am inceput sa ma uit cu fascinatie la ochii aceia din palma mea. Dupa cateva secunde, mi-am ridicat privirea si am privit-o pe Elizabeth cu multa ura.
occ: Teki, normal. Si daca vreti sa ne stricati lupta, atunci sa se bage oricineSmile
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#58
Şocată. De mine sau de ea ? Nu ştiu.

Ochii Keirăi se făcuseră verzi, iar pe palme îi apăruseră nişte semne ciudate. S-a uitat pentru câteva momente în palme apoi şi-a ridicat privirea. I-am putut vedea ochii ce emanau ură şi nimic altceva. Iar cât despr mine e, transformarea era completă, ochii au devenit albi, aura devenea din ce în ce mai neagră. Iar apoi pur şi simplu nu mai şimţit nimc. Defapt încetam să mai simt ceva. Mă temeam doar de părinţi, de ce vor zice, nu de ce avea să se întâmple cu puştoaica din faţa mea. Oricum nici o dată nu am putut să îmi văd limita puterilor. Dar acum aveam şansa şi nu o voi rata pentru nimic. Aştept momentul potrivit, nimic mai mult.

Oc: Sinde 19 sau Reva sau cine vrea
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#59
Off: Ar trebuii cineva sa ne desparta, devine sangeros.21
On:
Ochii ei au devenit foarte ciudati, nu mai aveau iris. Erau complet albi. Arata ca un zombi, era chiar infricosatoare. Eu? Simteam dureri mari de cap. Mi-am inchis pentru o secunda ochii, crezand ca o sa treaca, dar s-a facut mai rau. Am scot un marait demonic, ce cu siguranta nu imi apartinea, m-am uitat la cerul senin pentru o secunda, si, intr-un moment pe care nimeni nu l-a observat, am cazut in genunchi, tinandu-ma cu mainele de cap si tipand. Imi muscam buzele cu dintii. Dintr-o data, cerul s-a intunecat si a inceput sa tune. O furtuna incepea. Oare din cauza mea? Sigur ca da.
oc: Teki draguta, Converse, Reva sau oricine dah.
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#60
Aştept momentul potrivit, nimic mai mult. Ea şi-a închis ochii, scoţând un mârâit demonic, ce a reuşit să îmi facă pielea de găină. Apoi am văzut-o căzând la pământ, ţipând. Nici măcar nu am început să fac ceva şi deja o doare ? Habar nu aveam cât de puternică sunt.
Cerul dintr-o dată a devenit negru şi a început o furtună. Nu, nu e posibil nu are cum. Aşa din senin ? Nu am fost eu, poate că ea ? Ce avea de gând ? Şi de ce ţipa ? Nu cred că eram eu de vină . Cât despre mine, acum tot corpul era înconjurat de acea aură. Nu mai aveam ce face, doar mă pregăteam pentru impact. A putut observa o lumină. Apoi ... apoi pe ea aruncată într-un copac. Apoi, am închis ochii nu mai puteam face nimic. Am simţit doar cum m-am izbit de gardul de fier, al şcloii, apoi căzând inconştientă pe jos la fel ca Keira. Ciudat. Atât de ciudat să fii distrus de propia putere.


Ooc: Sinde :] sau cine vrea.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 28.768 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)