Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire school

Eli:
Ma uit catre Esme,surprinsa dealtfel,deoarece parea slabita rau.Ii raspund printre loviturile de sulita ce le ofeream cadou oponentilor:
-I-am distrus,mai exact pheonicsii mei,i-au tranformat in cenusa.Intre timp,in timp ce inamicii deveneau numerosi,am cascat obosita,iar apoi mi-am ridicat mainile in sus,si apoi inspre ei,formand un impact invisibil,in timp ce se dezintegrau.ma uit din nou catre Esme si ii spun:
-Nu sunt chiar un bob de mazare micuto.Am evoluat intr-o noua forma,deoarece cred ca este evident cum semnele mele sangerii de pe fata si-au facut aparitia spusesem zambind.Mi-am mascat putin ceafa,in timp ce imi vizualizam parul meu ciocolatiu,lung pana la solduri,in fata avand doua suvite albe.Pheonicsii mei s-au intors langa mine,doi dintre ei punandu-se pe umerii mei.
-Trebuie sa-i multumesti lui Albert ca ti-a salvat viata,ii spusesem in timp ce il masam sub cioc.
OOC:Amaya sau Himi4
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
Continuam sa lupt , dar nu imi dadeam foarte tare silinta deoarece Eli deja era intr-o forma foarte evoluata asa ca nu eram de prea mare folos , totusi trebuia sa continui sa lupt.
OOC: Ciufy sau Himi
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Deja ma plictisisem,iar eu nu dadeam prea mare efort sa castig.Deodata am inceput sa cant,o melodie veche,a familiei mele.Imediat ce notele rasunau in aer,vampirii inamici erau surprinsi si vrajiti insa se dezintegrau pana nu a mai ramas niciunul.Amy deja terminase si cu ultimii,in timp ce Esme ramasese inca socata.Am inceput sa vorbesc nonsalant si sa zic:
-Inca o dimineata frumoasa.
OOC:Amaya sau himi
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
Terminasem.Incep sa-mi iau forma de zi in timp ce sabia se face nevazuta. Ma intorc inspre colegele mele:
-Care din voi cunoaste motivul astora? Nu de alta , dar ca sa stiu pe langa cine stau ca sa mai ajung la un party. (pufneste ironic)
-Ma rog..(casca) Mie mi-e somn si clar nu am chef de ore. Imi iau o carte cu cursuri pentru citit in camera..
OOC: Ciufy sau Himi
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Ma indrept spre ea,si o apuc de mana.In jurul nostru flacarile dansau,iar imediat am ajuns in campus,iar eu cu forma mea normala de om.Ma uitam catre Amy,si apoi ii zic:
-Eu ma duc la ore,ne vedem diseara in camera.Trebuie sa vorbim.
OOC:Amaya
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-In regula. Cand vi in camera sa ma trezesti in caz ca mai dorm.
O iau pe coridor si ajung in camera. Ma intind pe pat si imi iau rucsacul din care vreau sa scot o carte , dar imi apare in fata o poza. Da , cunosteam prea bine aceasta poza..
Flash-back
Ma uitam cu ochii mari la raul de langa castelul urias si ma gandeam ca era locul pe care parintii il cautau
-Mama uite sa facem poza acolo! Si tati poate sa fie in poza nu? Haide! Langa rau!
End-Flash-back

Ma intind pe pat si adorm cu poza pe piept.
OOC: Ciufy sau Himi
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
Am intrat in clasa,cu un trabuc in gura.Profa se uita cu gura cascata iar eu in timp ce eu asezam scrumul pe catalog.Am suflat fumul catre vreo doi elevi,iar apoi m-as asezat in ultima banca de la mijloc.Cam toata clasa se uita ciudat la mine,da na...eram intr-o dispozitie prea buna.Imediat auzisem cum usa se deschise iar apoi directorul ala natarau isi facea aparitia.Imi facu semn sa ma aproprii,iar apoi am iesit afara.Am tras adanc din trabuc iar apoi ma uitam la el plictisita:
-Domnisoara Skellington,se pare ca ati atras multe chestii prin scoala.
Incep sa rad:
-Da,normal,e specialitatea mea.
-Trebuie sa aveti grija,scoala noastra va fi pusa..
-Ohh,mai taci,ii spusesem in timp ce plecam catre camere.
Am intrat rapid,iar apoi am vazut-o pe Amy cum era in lumea viselor.M-am bagat in pat,si mi-am scos albumul foto si incepeam sa rasfoiesc pozele.
-Imi lipsiti atat de mult...spuneam melancolic...
OOC:kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
Ma trezesc din visare , dar in graba mea de a ma ridica in capul oaselor scap poza de pe piept pe jos. Ma intind si o observ pe colega mea de camera.
-Ei? Ce mai e nou pe la ore?
OOC: Ciufy
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Eli:
-Prosti si proaste,directori prosti si alea alea.Am fumat un trabuc in fata clasei si am aruncat scrumul pe catalog.Minunat spusesem razand.
OOC:Kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Amy:
-Directorul cand m-a vazut parca statea fata in fata cu moartea , nu ca nu ar fi asa , dar pe bune ca ma amuzase reactia lui din prima zi. E super sa faci misto de astia.
Observ poza mea pe jos
-Ops. Asta ce cauta acolo?
Ma aplec sa o ridic.
OOC: Ciufy
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 30.035 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)