Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Uniforma scolara

#41
Doamne, uniformele sunt oribile. In clasele I-IV aveam o vusta bleumarin cu un sacou la fel si camasa alba pe dedesupt. Plus ca ne punea sa purtam gulere alba cu zorzoane. Cat le uram pe acelea.
In clasa a V-a purtam blugi si bluza alba iar ai mei ma trimiteau si cu sacoul. Cat imi venea sa iau foarfeca si sa-l tai in mii si mii de bucati. In a VI-a nu am mai purtat sacou. Bluze, purtam negre sau albastre rar albe asta pana cand diriga s-a enervat si ne-a pus sa purtam bluze albe din nou.
Acum in a VII-a am facut pe dracu in patru si por peste orice bluza alba o camasa si o esarfa doar ca sa nu se vada bluza alba. Si diriga nu-mi spune nimic. Ai mei cred ca mi-o dau jos la ore insa eu de al dracului cum sunt stau cu ea ca m-am saturat. Unele fufe vin si in buricul gol si lor nu li se spune nimic iar noi daca purtam ceva colorat parca am omori pe cineva.
Nu mai spun ca diriga anul trecut s-a enervat pe una de la mine din clasa si de atunci la scoala trebuie sa venim cu parul prinsa insa noi ne tinem elasticele la indemana pentru cand ne face o vizita surpriza.

#42
ăă Păi uniformă, lol, nu am purtat niciodată! Cred că doar în primară când veneam şi eu cu uniforma la începutul şcolii, că în rest am fost mereu adepta blugilor mulaţi. Acum nici că mai port uniformă şi în plus aici la mine la scoală nu poartă nimeni. Uniforma mea, este cu o fusta roşie în carouri, o vestă si un sacou. Saraca uniformă stă aruncată prin dulap. Eu ma duc cu o bluza si blugi la şcoală : ))
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#43
Ce spuneam mai devreme ? Că noi nu mai purtăm cravată ?
Wrong, wrong! De luni cine nu poartă are nota scăzută la purtare.
Well, aşa spune diriga. Trec peste faptul că arată oribil la fete.
Eu port de obicei o bluză cu dungi albe şi negre.
Cu cravata aia roşie parcă sunt emo :laugh:
Îmi place să fac glume pe tema asta ^^
Băieţii poartă cravată albastră.
Şi au iniţialele şcolii noatre D.C. (Dimitrie Canterim) = De ceee ? T~T

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#44
Avem, oficial, uniforma:
-Camasa alba - N-am specificat, toate m-au copiat si vin in in topit
-Pantaloni inchisi - Ete, na! Toti in blugi!!
-Sacou sau camasa bleou - Eu negru, ca un rocker, restu' cum se cere, in varste dealea' cum au toti^^

Cam asa vine... E imi iau camasa lui varmiu si o cravata multi-colora blugii negrii[:X] si tenesii de la pictait cu markeru', acum cu 5 culori intinse pe el. Arata bestial dar sunt in uniforma... Si mai avem emblema scolii pe care toti me-am pus-o la ghiozdan, printre toate agrafele, acele de siguranta, semnaturile, urmele de papuci si toate cele xD

#45
Buna!Hm..uniforma mea .. cred ca am purtat uniforma de mine.La gradinita mergeam in camasutza alba si fustita.La clasele1-4 cu uniforma aceea alba in patratele albastre cu sortuletu albastru.Si acum in clasele 5-8 avem o uniforma alcatuita din :fusta rofie cu carouri negre,camasa alba , cravata , sacou.21.si cu pantalonii nu avem voie decat negri si nu blugi.Chiar si asa le-am purtat acesti ani.
"Sunte-ti pentru uniforma sau contra ei?" Si contra si pentru .Pentru ca nu m-as supara daca am avea o uniforma normala un tricou si o pereche de pantaloni sau ceva de genu si un sacou ..ceva.
"Pentru diferenta si stil sau egalitate in imbracamintea scolara? "Da .De ce nu.
● ● Iubesc si voi fi iubita ● ● Imi voi dorii ● ● Voi castiga si voi pierde● ● Voi visa si visele ajung realitate● ● Imi iubesc prietenii ● ●
:love:
● ●Unde e Momo?:blink:
● ●Snowy and Love_neji_Forever .. Me too 71● ●
:bye:
[Imagine: ajvtw3.png]

#46
Mda si noi avem....cica....Anul trecut am purtato mai mult ca ne schimbasem diriginta si aia facea un dita mai scandalul daca nu o aveam O.o....Acum a revenit vechea diriginta si ea nu face atata caz.De fapt anul asta inafara de primele 2 sapt nu am purtato deloc.Mai nimeni din sc nu o mai poarta rar vezi cate unu de a 5 a kre o poarta in rest nimeni. Poi daca tot am zis aceste lucruri sa zic si in ce consta uniforma, nu?21 Camasa alba si blugi [nimic anormal] si ce ma enerveaza pe mine la uniforma: esarfa la fete si cravata la baieti albastra cu dita mai simbolu scolii pe ea O.o Nici nu e de mirare k nu mai poarta nimeni uniforma.
[Imagine: EnvYQ.png]

#47
Nu pot spune ca urasc uniformele scolare , dar nici nu ma dau in vant dupa ele. Eu sunt genul " daca trebuie , trebuie " ... insa cu uniformele scolare e alta poveste. Nu am purtat decat in 1-4 [ eram inconstienta rau ] dar de atunci nici nu ma ating de ele. Parintzii tot mi le cumpara odata la 2 ani dar stau in spatele sifonierului meu tot anul. Uniforma ar trebui sa arate egalitatea intre elevi , dar dupa parerea mea e o prostie. Prefer sa ma imbrac cu ce vreau pt a-mi face cunoscut stilul si personalitatea , la fel cum , dupa parerea mea , ar trebui sa faca fiecare elev.
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#48
Citat:Prefer sa ma imbrac cu ce vreau pt a-mi face cunoscut stilul si personalitatea
Si marmota invelea staniolul in ciocolata ..
Ba, da' aveti destul de mult timp liber la dispozitie pentru a va face cunoscuta 'personalitatea', lucru care de altfel mi se pare o porcarie. Pana la urma e scoala, nu parada, nu orice altceva. Daca s-ar imbraca toti cum vor sa-si arate "stilul" ar fi carnaval in fiecare zi. Eu personal sunt pentru uniforma, asa mi se pare mult mai normal.
kthxbye.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#49
Contra uniformei scolare . Noroc ca noua nu ne zice nimic in legatura cu cravata sau ca nu purtam pantaloni negri ca altfel am fi morti . Noi ne mai lasam camasile albe desfacute ca sa se vada tricourile . La pantaloni nu trebuie sa purtam culori traznite , dak purtam blugi albastri/mov ne lasa in pace . Am vazut ca pe profi nostri ii intereseaza mai mult sa avem camasa alba . Iar sacoul gri nu ni-l cere nimeni . Daca avem vreo inspectie ne imbracam in uniforma , dar daca nu ne vedem de viata .

#50
Ahh x_x nu vreau sa aud.
Nu le suport >_<
Mai ales scoala noastra avea o uniforma atat de nasoala. Sarafan rosu cu sacou rosu si cravata in carouri. bleah
Bine ca acum, suntem liberi si putem sa venim cum vrem.. bine se mai ia diriga de noi ca unde`i vesta. Acum avem o vesta nenorocita rosie cu bleumaren bleah.
Asa ca, nu ne pasa si venim cu blugi colorati si tricouri colorate b-).
Am avut o copilarie stresanta cu uniformele astea, stateam in fiecare dimineata, sa imi iau dres, camasa, sarafanul, cureaua, cravata, sacoul, si sa imi mai faca mama si doua codite impetite cu pampoane ....
Imi vine sa rad si sa plang cand ma gandesc la asta21
HOT. SEXY. and POWERFUL.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)