Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Two and a Half Men

#1
Exact dupa cum spune si titlul, doi barbati si jumatate; mai exact Charlie Harper [Charlie Sheen], Alan Harper [Jon Cryer] si Jake Harper [Angus T. Jones] care se straduiesc sa convietuiasca.

Dupa ce este dat afara de nevasta, urmarile sunt simple pentru Alan: divortul, lupta pentru custodie si... un loc unde sa locuiasca. Nevrand sa locuiasca cu mama lui (a carei porecla repetata in mod frecvent este Satan), Alan apeleaza la fratele sau, Charlie, un playboy autentic care si-a castigat toata averea din jingle-uri.
De aici totul e simplu: Alan se muta cu Charlie "pentru cateva zile" - care se tranforma in sapte ani; odata cu Alan, Charlie trebuie sa il primeasca si pe Jake in weekenduri, dupa cum s-a impartit custodia.

Oricum, din cate probabil stiti, Charlie Sheen a fost data afara de CBS pe 7 mai 2011 pentru ca era prea...Charlie Sheen, iar personajul sau, Charlie Harper, a fost omorat in serial.

Locul lui Sheen a fost luat de Ashton Kutcher( Kelso din that 70's show pentru cunoscatori), iar din primul episod al primului sezon ne este prezentat ca Walden Schmidt.

In mod natural, in momentul in care Comedy Central mi-a arat clipuri hilare intr-o reclama, am decis ca vrea sa vad felul in care ar evolua serialul in lipsa lui Sheen si de cat de bine il inlocuieste Kutcher.

Din ce am vazut, desi serialul a pierdut mult pe o parte, te face sa realizezi ca umorul nu venea numai de la Charlie Sheen, celelate personaje reusind sa puna in scena o performanta buna, amuzanta si demna de urmarit.
Desigur, replicile sunt un pic trase de par, dar asa e atunci cand ti se baga o moarte pe gat si tu trebuie sa scrii despre asta.

Din 'The new Two and a Half Men' am prins episoade foarte imprastiate, cand Alan sufera un atac de cord, sau se duce in Sacramento sa recupereze un ceas antic, sau cand un prieten de a lui Walden apare cu o propunere de afaceri.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Hahahhaha, eu ma mai uitam cu tata pe ProTv cand ma mai chema, si ca tine, am prins episoade imprastiate. Nu prea intelegeam mare lucru, si la asta ma refer la ideea in sine, dar de fiecare data am ras, dar am ras cu pofta. Imi place serialul foarte mult, chiar daca nu stiu personajele mai deloc. Este foarte relaxant si bun de urmarit in weekend-uri cu familia, sau singur, la o punga de floricele facuta in casa. Eu una il recomand tuturor persoanelor de aici. Un episod dureaza 30 de minute, nu-i mult <3
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Chiar ma miram acum cateva zile ca nu exista niciun topic. so, two and a half past men. Nu sunt prea departe cu el, ci doar la sezonul 3. Dar iubesc serialul asta de comedie =] God, Charlie e un personaj epic. Am aflat ca a fost dat afara, dar eram cam cu moralul la pamant si nu am priceput de ce. Nici acum nu am priceput. Ei ibne, nu conteaza. Am in calculator multe secvente ce mi s-au parut grozave si de care nu ma pot desparti. Replici precum "Saliva unui barbat, este gelul altui barbat" sau "Daca as avea un banut de cate ori o femeie m-a parasit, a disparut pentru cinci ani si s-a întors barbat, as avea un banut!" vor ramane in veci in mintea mea =] Pe bune, serialul e absolut grozav.

Psycho XD

#4
Wow, da. Sunt la sezonul opt si sincer, chiar ador acest serial. Nu sunt multe show-uri care iti pot capta atentia atat de mult timp. Charlie a fost motivul principal pentru care m-am apucat de vizionat. Plus ca auzeam de faptul ca era platit cu doua milioane de dolari pe episod, ma gandeam, trebuie sa fie ceva de el. Si sincer isi merita banii. Au fost faze la care am ras cu gura pana la urechi, pana cand auzeau si parintii mei. E un serial captivant, super-funny dar si cu o gramada de lectii de viata. Lectia principala, chiar daca esti un betiv notoriu si un afemeiat o sa ai parte de toate cele bune, exact cum le are Charlie. Ei bine, nu un exemplu bun de urmat dar de obicei asa e.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)