Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

True Blood

#11
Stiam de True Blood de la vara-mea de ceva timp, dar nu stiu cum de m-am hotarat dintr-odata sa ma uit la serial. Nu stiu, parca la inceput nu mi s-a parut prea grozav, dar dupa a devenit mai interesant si eram tot mai curioasa sa vad ce se va intampla in continuare. Mi se pareau ingrozitoare imaginile alea de la inceputul fiecarui episod, dar am ajuns sa ador melodia "Bad Things", puteam s-o ascult incontinuu. Ce nu imi place nici acum e accentul ala sudist pe care il au, m-am obisnuit intre timp, dar initial ma zgaria pe creier.
Sookie imi place in majoritatea timpului, poate parea prostuta sau naiva, dar dupa un timp chiar arata niste potential mental. Oricum, mi se pare ca ea incearca sa vada partea buna a tuturor, sa ii accepte pe toti si sa nu judece din prima, e foarte ok chestia asta la ea. E genul de persoana care se ataseaza de oameni (sau creaturi, in fine), prietenoasa si amabila. A dat dovada de ceva curaj in unele momente in care ea sau vreo persoana draga ei era pusa in pericol. Imi amintesc ca a vrut sa o lase pe Jessica sa isi vada parintii de la distanta, iar chestia asta aproape ca s-a terminat urat, iar Bill se enervase pe ea. Sookie a avut doar intentii bune in tot ce a facut, asta apreciez la ea. Saraca, ea incearca sa gaseasca pe cineva care sa ii poata intelege cu adevarat abilitatile, dar toti ar vrea sa profite.
Bill e ok uneori, alteori nu il suport. Am vazut trei sezoane pana acum si ultima chestie pe care am inteles-o a fost ca el incerca sa o studieze pe Sookie ca zana, se apropia de ea ca sa ii cerceteze abilitatile sau ceva de genu. Totusi, pare ca o iubeste, dar, e si el un tip care tinde sa hotarasca pt prietena lui ceea ce e mai bine pt ea si sa nu o lase pe ea sa ia deciziile pe care le vrea. Adica se desparte de ea ca sa nu o puna in pericol si nu o lasa sa si-l asume asa cum isi doreste ea.
Eric e un tip chiar interesant si sunt curioasa ce se va intampla cu el in continuare. In afara de faptul ca e inalt si arata super bine, nu prea stiu ce sa spun despre el, daca imi place sau nu. Au fost momente in care s-a comportat extrem de dur si violent, dar si unele in care se citea blandetea in ochii lui (motivul: Sookie, probabil).
Poate ca va suna putin ciudat, dar cred ca personajul meu preferat din serial e Lafayette. 21 E cel mai amuzant om posibil, de fiecare data ii urmaresc cu drag actiunile si imi plac reactiile lui. Incepe sa flirteze cu nu stiu ce tip si devine asa dragut si nevinovat si dintr-odata i se schimba chipul si incepe sa injure. Imi place fiindca arata ca ii pasa de familia lui, in special de Tara, dar si de prietenii lui. Chiar daca in majoritatea timpului nu pare, eu cred ca e un om foarte destept sau cel putin descurcaret si plin de imaginatie. Si de Tara imi place mult, o fi ea o tipa super dura si pare cam rea uneori prin modul ei foarte direct de a fi, ca si cum nu i-ar pasa de parerea si sentimentele celorlalti, dar adevarul e ca tine mult la toti prietenii ei si apreciaza ajutorul celor care reusesc sa ii arate ca tin la ea si reusesc sa ii patrunda in suflet. Mi-a parut rau la faza cu Eggs, stiu ca tinea mult la el si spera la o anumita fericire din relatia aia.
Despre alte personaje nu prea stiu ce sa spun... Jessica mi se pare draguta si vreau sa vad cum va evolua relatia ei cu Hoyt, tipul parca s-a transformat si el in adolescent din cauza ei. Sam e cam ciudat in majoritatea timpului, rare au fost momentele in care mi-a placut felul lui de a se comporta. Andy ala e cam incet la minte, dar la fel se intampla si cu Jason. Despre baiatul asta pot sa spun ca imi place ca poate tine la oameni cu adevarat, dar are tendinta de a se lasa usor influentat si nu pare ca ar putea gandi pentru sine. Regina aia a vampirilor mi se pare o mare scorpie, regele ala cu varsta lui de mii de ani ma ingrozeste de fiecare data, la fel ca Franklin ala cu care a avut de-a face Tara. Dar trebuie sa recunosc ca ma fascina accentul lui. 39
Cred ca s-ar putea sa fiu curioasa in curand si sa ma apuc sa vizionez si de la sezonul 4 incolo, sa vad ce se mai intampla. 10
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)