Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Traieste viata cu bune si rele .

#4
Incep cu niste chestiute care cam deranjeaza la unii . Per exemplu :

Citat: Buna ! Numele meu este Sakura ! Sunt cea mai mica fata a patronului marei firme Haruno, avand doi frati si o sora mai mare, da stiu mare familie nu ?

-> Aceasta nu este introducere . Nu cred ca se incepe cu ` ` Buna ! Numele meu este . . . ` ` . Mai lucreaza la introducere .

Citat: Sunt destul de innalta, am parul roz,ochii verzi precum iarba, iar corpul meu este foarte hot de aceia multi ar vrea sa ma aiba dar inca nu s-a gasit baiatul care sa puna lacat inimii mele .

-> Wait a minute ! Asta este descriere de clasa a treia . Este o enumeratie plictisitoare ca in toate ficurile cu Sakura si alte personaje . Multe incep doar astfel de descrieri . ` ` Corpul meu este foarte hot . . . ` ` . Ce este asta ? Este hot ? Nu vrei sa ne zici si ce numar poarta la sutien ?

Citat: deschid usa dresig-ului si privesc in stanga-dreapta

-> Cred ca vroiai sa zici : Usa dresing - ului si cred ca suna mai bine : ` ` privesc in stanga si in dreapta . ` ` .

Citat: astazi ma voi imbraca in mov asa ca imi iau o rochie pana deasupra genunchilor,o pereche de sandale cu toc, o poseta care aveam cele necesare pentru cumparaturi dupa adaug la tinuta un lantisor de argint,niste cercei lungi si o mie de bratari .

-> trebuia pe scurt sa zici cu ce se imbraca . Era de ajuns sa zici ca se imbraca in mov , nu si alte cinci - sase chestii despre imbracamintea ei si in legatura cu ` ` o mie de bratari ` ` : ineleg ca sunt multe dar o mie :)) ? Suna mai bine asa : ` ` niste cercei lungi si mai multe bratari . ` ` .

Citat: Primul nascut Naruto, este innalt ca bradu` si prost ca gardu` , are 23 de ani, ochii ii avea albastii si parul blond.

-> Prost ca gardu . Nu prea suna bine dar fie . 23 trebuia sa il scrii in litere si nu intele . Acum nu mai are ochii albastrii si parul blond ? Si - a pus lentile si s - a vopsit sa inteleg .

Citat: -Sa de-a ciuma in tine daca zici ceva

-> Nu se intelege la ce se refera Sakura . Ce sa zica Sasori ? Si nu suna bine : Sa dea ciuma in tine . Si nu se scrie dezlegat .

Citat: -Stf ? O nu...

-> Stf ? Serios ? Mda . Interesant . Daca vroiai sa injuri spuneai : Sa te f*t , nu prescurtai si daca scriai complet cenzurai .

Citat: a voi sa va radeti de ea

-> Exista verbul : A se rade ? Daca exista scuza - ma . Dar eu una nu stiu de : ` ` a se rade ` ` .

Citat: primit-o vreodata, va iubeeesc !

-> Va iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc ! Asa trebuia sa fie . Numai repeta literele . Nu are rost sa pui o mie de ` ` e ` ` .


Mai mult nu mai comentez , decat niste lucruri generale .

-> Dialogul este sec si prea mult .
-> Descrierea este obositoare si uneori inutila . Sentimentele persoanjelor nu exista aici . Au loat vacanta sau sunt in greva .
-> Greseli gramticale am vazut mai multe . Corecteaza capitolul de vro trei - patru ori .
-> Ideea ficului este banala , nu este asa originala .
-> Actiunea este o.k .

Cam atat . Sper ca nu te - ai suparat pe mine . Vreau sa te ajut . Data viitoare promit ca las comentariu . Daca uit da - mi un mesaj la profil . Toate cele bune si bafta in continuare >:D<
[Imagine: Jun0xCa.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Traieste viata cu bune si rele . - de Daria - 21-01-2011, 10:12 PM
RE: Traieste viata cu bune si rele . - de Daria - 23-01-2011, 12:13 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.977 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.


Utilizatori care citesc acest subiect:
10 Vizitator(i)