Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tornade

#1
Nu m-am putut abtine sa nu fac un topic despre tornade :35: . Stiu destul de multe despre acest fenoment meteorologic :\
-cea mai mare tornada din lumea moderna a fost cea din Oklahoma City : dintr-o singura furtuna au aparut 5 tornade in acelasi timp de intenistate f5 ( 300-500km )
-tornadele se creaza din vanturi venite din doua directi ce duc nori iar in momentul cand se intalnesc se formeaza tornada
astept pareri si in caz ca o sa gasesc ceva copiat de pe wikipedia postul as vrea sa fie sters!

#2
Da tornadele sunt un fenomen meteorologic spectaculos la urma , urmei 21 . Bine acuma si consecintele tornadelor sunt pe masura 2 .. Orase distruse partial sau in totalitate Smile , oameni raniti sau in cel mai rau caz omorti 22 . sad nu ? asta e numai timpul le vindeca ..

#3
Urasc tornadele! Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu stau prin America sau mai stiu eu pe unde, deoarece sunt tornade in multe locuri! Iar urmarile unei tornade, sunt de-a dreptul oribile! Numai cand ma gandesc cati oameni mor, cati oameni raman fara case, incep sa urasc tornadele si mai mult!
Or fi tornadele un fenomen meteorologic, insa fara suparare, dar este groaznic ca exista un asemenea fenomen meteorologic >.>




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)