Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 10 Anime Movie

#1
In acest topic user-ul isi va face un top cu cele 10 filme favorite ale sale (filme anime desigur) dar macar la trei din cele 10 acesta va argumenta de ce a ales acel film deorece nu am chef de prea mult SPAM.Daca exista un topic ca acest rog un moderator sau administrator sa-l inchida.

My Top Ten :

1. Pokemon - The Rise of Darkrai - mi-a placut mult acest film deoarece Ash pare mai matur l-am vazut in limba franceza tradus complet chiar si melodia de la inceputul luptei cand toti trei gasesc trei adversari parca a sunat mai bine decat in limba originala. Mi-a placut filmul si lupta dintre cei doi poke monstrii "magnifici" unul ce controleaza universul iar celalat spatiul si timpul.


2. Bleach: The DiamondDust Rebellion - imi place si acest film al doilea la numar din seria Bleach ,mi-a placut mult faptul ca Tōshirō Hitsugaya este acuzat de tradare .


3. Dragon Ball Z: Bojack Unbound - destul de interesante luptele acestea din film mi-au placut piratii si cum s-au luptat Tien si Iamcha .
4. Dragon Ball Z: Lord Slug
5. Dragon Ball Z: Cooler's Revenge
6. Naruto Shippuden: Obligatiuni
7. Cowboy Bebop: Tengoku no Tobira
8. Fullmetal Alchemist: Conquer Of Shamballa
9. Yu-Gi-Oh! Pyramid of Light
10. InuYasha : Swords of an Honorable Ruler

Edit Addeh: Argumentati de ce ati ales sa puneti pe locul X, filmul Y.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#2
Chiar cautam un astfel de topic....Top 10? ooo...va trebui sa-mi storc creierii......
Topul meu:
1. Ninja Scroll- foarte sangeros, si violent, pentru multi...pentru mine, foarte bun....
2.Vampire Hunter D: Bloodlust -sa mai spun ceva? Grafica extraordinara, personaje cu personalitati puternice, actiune, vampiri si violenta deasemenea...
3.Filmul Cowboy Bebop: Tenkogu No Tobira...un film care l-am urmarit cu cea mai mare placere, punandu-ma un pic pe ganduri.....
4.si un film la care chiar nu imi mai amintesc titlul(e prea lung)...ceva cu 5 centimetres, and 5 minutes...sau ceva de genul....o poveste foarte dragutza....grafica m-a atras foarte mult....
5.Ghost In the Shell: SAC, si Innocence; Mai mult mi-a placut SAC...
si gata ajunge....trebuie neaparat un top 10?!
Ja!
...
N-am

#3
1.Yu-Gi-Oh 10th Anniversery Movie:Fusion Ultra! Bond Over Time And Space: am asteptat o gramada sa-l pot vedea si a meritat. Mi-a placut foarte mult ideea ca cei 3 protagonisti (pe vremea aceea erau 3) din fiecare serie sa se intalneasca. Si duelul a fost pure epicness.
2.Bleach Diamond Dust Rebellion:are o poveste interesanta, imi place faptul ca Toushiro e "in centrul atentiei", iar grafica e destul de buna.
3.Naruto Shippuuden Kizuna:am avut mari asteptari de la acest movie si se pare ca nu m-a dezamagit ^^
4.Full Metal Alchemist Conquer Of Shamballa:actiunea e interesanta.mi-a placut cum evolueaza lucrurile si sfarsitul a fost cam neasteptat, which is a good thing.
5.Toki Wo Kakeru Shoujo:un film frumos, plin de fantezie si ceva school life, friendship.mi-a placut mult.
6.Inuyasha Tenka Hadou no Ken:cred ca e cel mai reusit film de la Inuyasha.mi-a placut faptul ca Sesshomaru are un rol foarte important in el.
7.Naruto Shippuuden Movie 4:The Lost Tower:nu a fost chiar pe masura asteptarilor, dar mi-a placut foarte mult.
8.Pokemon: Mewtwo Returns: a fost foarte interesant si putin trist...
9.Yu Yu Hakusho: Meikai Shitou Hen - Honoo no Kizuna
10.The Disappearance Of Haruhi Suzumiya: singurul lucru legat de Haruhi Suzumiya care m-a captivat asa de mult.
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
1) Paprika: un film despre slabiciunile oamenilor, despre visele si visurile lor, despre nebunia si disperarea din sufletele lor. Openingul mi s/a parut foarte interesant ca si ideea de altfel.
2) Clannad: la fel de interesant, despre visul unui om, despre incercarile de a trece peste propriile slabiciuni si temeri. Povestea e interesanta si indeamna la meditare.
3) Vampire hunter d, bloodlust; mi/au placut personajele, conditia lor incerta si relatiile dintre oameni, vampiri si alti demoni si monstri. O lume salbatica in care supravietuieste nu cel mai puternic ci cel cu mai multa vointa, insa trecerea timpului isi lasa amprenta.
4) Bleach memories of nobody; mi s/a parut mai interesant decat cel de/al doilea.
5) Final Fantasy 7
6) Ghost In the Shell
7) Final Fantasy 1
8) Akira
9) Sky Crawlers
10) Afro Samurai
I'm just a demon inside a shell, though.


[Imagine: 1222733.gif]
Click here to feed me a !
[center][Imagine: mushishi-cool-pic33-3.jpg][/center]

#5
Well well am si eu un top , dar top 5 , deoarece nu prea ma dau in vant dupa anime movies xD
1. Final Fantasy 7 - Pur si simplu ma topesc dupa acel film xD Cloud este incredibil de superb , as da bani pentru a exista in realitate in aceeasi casa cu mine xD Ador povestea filmului , este atat de interesanta si te face curios cu fiecare secunda ce trece . Ador scenele de lupta , sunt foarte bine gandite si chiar placute de vizionat . Tifa este al doilea personaj care imi place , este atat de draguta si are o personalitate puternica . Ador sa o vad luptand. Ii sta bine xD Cred ca ea si Cloud ar face un cuplu foarte dragut , deoarece se potrivesc . Imi place sa-i vad impreuna . Grafica 3D exceptionala . Imi place la nebunie . Personajele sunt atat de bine desenate , nu-ti mai iei ochii de la ei , mai ales de la Cloud xD Cred ca m-as oglindi toata ziua in ochii lui albastri xD .
2. Bleach memories of nobody - Deci este singurul film Bleach care m-a facut sa plang xD Nu am mai plans niciodata la Bleach ,dar sfarsitul acelui film m-a facut sa vars lacrimi xD A fost atat de trist , iar melodia de la Aqua Timez se potrivea perfect cu acel moment . Mi-a placut intreaga poveste , pacat ca la sfarsit Senna pleaca T_T Imi placea enorm de ea , ma regaseam in ea de multe ori xD Era atat de vesela si atat de copil , dar cand trebuia sa fie matura era 15 Ah si Ichigo a tinut atat de mult la ea T_T Chiar s-ar potrivi xD Eh ce zic , Ichi e al meu xD Oricum cine nu a vazut filmul Memories of Nobody , trebuie sa il vizioneze , deoarece merita . Ii dau nota 11 xD
3. Naruto Kizuna - pur si simplu ador tot ce e legat de filmul acela xD Probabil imi place intr-un mod deosebit , deoarece apare si Sasuke , dragutul de el xD Imi place sa ii vad pe Naruto si Sasuke luptand impreuna xD Totul a fost exceptional , povestea m-a impresionat mult . Pacat ca nu se intampla ceva cu Sasuke , sa se intoarca in sat sau ceva de genul , el tot cu Orochimaru ramane T_T . Eh , asta da culoare anime-ului xD .
4. Ghost in the Shell
5. Final fantasy 3

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#6
hmm..
1. Daca ati jucat FF VII sau macar ati vazut seriile FF aparute atunci FF Advent Children Complete este un super film!!! Calitate excelenta, efecte geniale, poveste: whoaa, pesonaje bine definite care va vor uimi!! merita vazut 3 nu ma satur niciodata de el :X
2. Howl's Moving Castle - o animatie super reusita, o poveste frumoasa care mi-a placut sa o urmaresc!
3. Tekkon Kinkreet - o poveste interesanta, l-a inceput ma gandeam ca nu o sa imi placa dar mi-am schimbat opinia pe parcursul filmului.
4. Spirited Away
5. Bleach Diamond Dust Rebellion (care totusi m-a lasat un pic in ceata)
6. Sky Crawlers
7. Bleach memories of nobody
8. Bleach Movie 3
9. Ponyo (puteti sa radeti dar e un film dragut!!)
10. Full Metal Alchemist Conquer Of Shamballa(cam in ceata si finalul cam sec.. inca raman semne de intrebare si erau alternative)
[Imagine: chibi_467.gif][Imagine: Space_Surfer_by_Yama_desu.jpg]

#7
1. Berserk -mi se pare cel mai bun anime pe 2-3 genuri,-fantasy,drama,power-play,gore&bloody,action,medieval..(includ cele mai bune personaje,grafica ok,cel mai frumos storyline)
2.Princess Monomoke - cel mai bun film anime dupa parerea mea
3. Rose of Versailles* - cel mai bun anime istoric
4.Gantz- gen mistery foarte foarte interesant
5.Dragon ball z
6.Hajime no Ippo - cel mai bun anime sportiv
7.Kimi ga nozomu eien - cel mai bun anime drama, school-life
8.Trinity Blood - cel mai bun anime cu vampiri
9.Chobits
10.Gravitation - yaoi
as mai adauga Record of Lodoss War si Yu yu hakusho

*rose of versailles tocmai acum il vad e un anime clasic din 1979,, e exceptional ...
[Imagine: az0mngb5mdgfkyb5sq_thumb.jpg]
Eu port cu mine o eterna insomnie
Intr-o imensitate sinistra de lunga agonie.


[Imagine: chibi_7356.gif]
Daphnis, chibi-ul lui

#8
@daphnis - nu era vorba de top 10 al seriilor anime care ti-au placut ci al filmelor de animatie care te-au impresionat...

My top 10:
1 - Voice of a distant star - e atat de trist, nu stiu de ce dar ma emotioneaza pana la lacrimi!
Povestea este centrata asupra unor prieteni (iubiti as putea spune) care vorbesc prin mesaje, la distanta ... 2-6 luni si chiar 3-5 ani distanta.
2 - The place promissed in out early days - un film enigmatic, intresant si foarte capivant, cu un final dragut. Povestea se invarte in jurul unui turn inalt 'pana la cer' si are ca protagonisti 2 buni prieteni si o fata care intr-un fel sau altul sunt legati de cer si de acest turn al sperantelor.
3 - Howl's moving castle - si romantic si dragut! O fata cuminte si serioasa e fermecata de o vrajitoare si ajunge in casa unui magician destul de copilaros. De aici si minunatele ei peripetii. (Acest film m-a determinat sa citesc si cartea cu acelas nume, ambele sunt epice!)
4 - 5 cm per second - tot din gama filmelor bune, dar triste! Prezinta povestea unui baiat care nu are noroc cu fetele si care isi traieste iubiri nostalgice.
5 - The girl who leaped through time - unul dintre cele mai memorabile filme de animatie pe care le-am vazut. In fim ne este prezentata o fata (doh..) care ajunge sa faca salturi in timp, sa se indragosteasca si sa modifice trecutul, prezentul si chiar viitorul.
6 - Origin (spirits of the past)- un pic science-fiction, dar destul de bun. Povestea are loc undeva in viitor cand un baiat este urmarit de plantele ucigase ale acelei ere. El descopera un templu pierdut si o fata din secolul trecut care au rolul de a 'compensa' pentru experimentul esuat.
7 - Final fantasy VII - nu am jucat jocul, dar filmul este foarte interesant, mai ales din cauza efectelor speciale foarte misto.
8 - Castle in the sky - e un film interactiv, dar are un pic cam prea multe clisee. Laputa e un castel zburator care are un secret legat de personajele principale care, eveident, sunt urmarite de o armata.
9 - Grave of the fireflies - un film foarte trist, dar genial. E de-abia pe locul 9 pentru ca nu imi place povestea, ma intristeaza prea mult, de-abia am reusit sa il termin, e de-a dreptul sadic ceea ce se intampla cu cei 2 frati. Cred ca e singurul anime pe care nu il pot revedea.
10 - The borrower Arritty - l-am vazut la niji! E dragut, prezinta povestea unei familii de oameni mici si impactul intalnirii dintre o miniona (liliputana mai mult) si un baietel bolnav.
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)