Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

#51
Mikomi_Aikou..cu siguranta nu va exista o Caroline in peisaj10

Aniversarea


O noua zii a venit in orasul nipon.Soarele auriu si cald se inalta falnic pe cerul senin si albastru.Chiar daca era destul de dimineata,agitatia se instalase deja in capitala aglomerata.In vila romancierului,acesta incerca sa isi trezeasca iubitul inca adormit.
-Shuichi.Trezeste-te frumosule.Spune romancierul sarutandu-l usor pe gat.
-Cat este ceasu?Intreaba solistul cascand larg.
-Este deja ora 6:30.Trebuie sa facem dus,sa mancam dupa care sa plecam inspre petrecerea lui Tatsuha.Am inteles ca va fii organizata pe un yacht.
-Ai spus pe un yacht?Asta inseamna baie!Asta inseamna soare!Asta inseamna...
Dar Shu nu si-a mai putut duce fraza la bun sfarsit,buzele lui fiind acoperite de cele ale novelistului intr-un sarut lung si apasat.
-Asta inseamna saruturi.Spune Eiri lasandu-l pe cantaret fara cuvinte.
-Trebuie sa ma duc sa fac dus?Intreaba solistul dezamagit.
-Mai bine facem amandoi,nu?Nici eu nu am facut cunostiinta cu apa in dimineata asta.Vine replica scriitorului in timp ce isi dadea jos tricoul alb in care a dormit.
-Daca vrei tu,sigur ca facem.Spune solistul zambind usor,incercand astfel sa ascunda culoarea rosie a obrajilor.
Yuki si-a luat iubitul in brate si l-a aruncat in cada plina cu apa si spuma cu aroma de ciocolata.Shu statea relaxat in apa fierbinte in timp ce privea cu deliciu momentul in care Yuki isi scotea hainele.
-Yuki,mi se pare mie sau ai cei mai frumosi pectorali din intreaga lume?Intreaba cantaretul incercand sa nu mai saliveze.
-Si inca nu ai vazut nimic.Partea frumoasa vine acum.Spune scriitorul scapand de boxerii ce erau in plus.
Baia celor doi a durat mai mult decat trebuia,atmosfera fiind mult prea placuta pentru a renunta.In incerarea tragica de a-si spala iubitul pe spate,Shuichi aluneca pe cada si cazand,lua o gura considerabila de apa fierbinte.Speriat,Eiri l-a ridicat de un brat si incepu sa rada.
-Ce faci?Ai de gand sa te ineci in cada?
-Am alunecat!Spune solistul tusind.
-Ce ma fac eu cu tine?Hai sa iesim.cred ca am stat mai mult de o ora.Asta imi aminteste de Mika,care petrecea cateva ore in baie,chiar daca eu si Tatsuha tipam de partea cealalta a usii.Spune romancierul zambind nostalgic.
-Ce amuzant.Trebuie sa imi iau slipul,nu?Intreaba Shuichi confuz.
-Nu,trebuie sa iti iei o fusta roz.Bineinteles ca este necesar.Spune scriitorul reusind sa elucideze misterul ce il chinuia pe Shu.
-Dar tu ce faci?Adica nu vreau sa te vada fetele de acolo.Vine replica solistului cautandu-si tricoul roz cu orange.
-Crezi ca ma voi lasa indus in eroare de fetele alea cu sanii mari si capul gol?Iubitule,nici una nu se compara cu tine.Sau cu buzele tale.Vine replica novelistului dupa care il saruta scurt pe Shu.
-Te iubesc.Spune acesta luandu-l pe Eiri in brate.
-Hai sa ne imbracam.Trebuie sa ajungem pe plaja inainte de ora pranzului.Spune Yuki iesind din casa.
Ajunsi la locul cu pricina,cei doi au fost intampinati de Tatsuha,care,le agata de gat niste ghirlande facute din flori multicolore.
-Bine ati venit la petrecerea mea!Striga acesta sufland intr-un fluier.
-La multi ani fratioare.Si i-a chestia asta de la gatul meu.Poftim cadoul.Spune romancierul dandu-si jos ghirlanda.
-Happy Birthday Tatsuha.Sper sa iti placa cadoul de la noi.Spune Shuichi zambind.
Tatshy desfacea nerabdator cadoul,curios sa vada ce a primit de la adorabilul lui frate.Cand si-a dat seama ca era o geaca,a sarit la gatul lui Yuki tipand de fericire!
-Blondule!Asta e geaca care mi-am dorit-o dintodeauna!Te iubesc fratioare!
-Tatsuha,stai locului!Ma bucur ca iti place.
-Baieti,va puteti da jos hainele pentru a ramane in slipi.Vom inota,vom face plaja si bineinteles ca ne vom distra.Spune Ayaka zambind.
Aceasta purta un costum de baie roz,cu mici strasuri asezate pe marginea sutienului,care,ii scotea in evidenta sanii destul de dezvoltati,furandu-i privirea romancierului.Shuichi si-a dat seama de acest lucru si plecand capul in jos,se indrepta spre camera yachtului pentru a se schimba.Tatsuha observa acest lucru si il plesni pe Yuki peste ceafa.
-Blondule,ai uitat ca ai iubit?
-Ce vre...Shuichi?Unde a plecat?Intreaba acesta ingrijorat.
-Sa se schimbe in cabina.Si era foarte suparat.Raspunde Tatshy trecandu-si mana prin parul brunet.
-Ma duc dupa el.Revin imediat.
Imediat ce a intrat in camera,Yuki l-a zarit pe Shu cum isi lua slipul pe el,si cu o voce destul de seducatoare ii spuse usor:
-Iti sta mult mai bine fara el.
-Yuki..
Fara alte cuvinte,Eiri isi imbratisa strans iubitul si il saruta apasat.
-Gelosule,chiar daca ma uitam in decolteul ei,eram cu gandul la tine.Vroiam sa vad cat de mult i-au crescut sanii in ultimul an.Spune novelistul dandu-si camasa alba jos.
-Scuza-ma pentru scena,dar nu suport sa te vad cum o sorbi din priviri!
-Off...ce ai spune daca ne-am intoarce la petrecere?
-Bine Yuki.
Pe puntea yachtului era o veselie de nedescris.Tatsuha era DJ-ul,in timp ce ceilalti invitati dansau si se distrau.In momentul in care au ajuns destul de departe de tarm,brunetul a strigat la microfon,facand vasul sa se miste.
-Ce spune-ti daca mergem sa inotam?Apa este excelenta,vremea la fel.
Toti ceilalti au fost de acord cu propunerea lui Tatshy,pe punte ramanand doar cei doi indragostiti.Vasul era destul de linistit,iar petrecaretii se scufundau in adancurile oceanului limpede si albastru.
-Acum am ramas singuri.Spune Shuichi privind in zare.
-Ce spui daca te-as duce in cabina si te-as iubi cu foc?Intreaba novelistul sarutanu-l usor pe gat.
-Yuki...
-Sa mergem.
Nici nu trecura zece minute si atmosfera din incapere era de-a dreptul incinsa.Nu se auzeau decat gemete pline de placere si dorinta.Corpul bine facut era asezat peste cel al cantaretului,facandu-l pe acesta sa vibreze.Saruturile fierbinti ale scriitorului faceau ca fiecare centimentru din trupul solistului sa urle de placere.Iar acest lucru il satisface-au pe Yuki mai mult decat suficient.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#52
Arashi,sper ca ti-am putut indeplini dorinta21

Raceala



Soarele dogoritor si auriu intra usor sub mare,predand stafeta misterioasei Luni,care,stralucea solitara pe cerul negru,plin cu lumanari ce ardeau necontenit.Vantul isi intensifica intensitatea,ridicand frunzele cazute pe asfaltul rece intr-un vartej zgomotos.Printre stalpii ce iluminau strada pustie,se putea auzi eco-ul unui latrat stins de caine,dintr-un motiv oarecare.Dupa o zii minunata petrecuta pe yacht,cei doi indragostiti se aflau in sfarsit acasa.Romancierul si-a dat seama ca ceva se intampla cu iubitul sau,dar nu a acordat atentie,crezand ca este un alt siretlic al acestuia pentru a capta tot interesul lui.
-Shuichi,eu ma duc sa fac dus.Vrei sa vii cu mine sau faci singur dupa?Spune scriitoul aruncandu-si neglijent camasa alba pe unul dintre scaunele aflate in dormitor.
-Imi este foarte rau.Cred ca o sa mor.Vine replica solistului bagand capul adanc in perna pufoasa si mare.
-Si care ar fii cauza?Vino pana la mine.Spune novelistul asezandu-se confortabil pe marginea dulapului.
Cand Shu s-a apropiat de el,Eiri i-a pus mana pe frunte si a constatat cu stupoare ca acesta era fierbinte.Dandu-si seama ca iubitul sau este intr-adevar bolnav,l-a luat in brate si l-a asezat usor pe patul mare,acoperit cu un cearceaf alb din casmir.
-Stai linistit pana imi fac eu dus.Spune scriitorul dandu-i un sarut scurt iubitului sau.
-Bine Yuki,dar grabeste-te!Nu vreau sa fiu singur nici o clipa.Spune cantaretul permitandu-i unei lacrimi sa curga pe obrazul lui cald.
-De ce plangi?Intreaba acesta mangaindu-i pieptul transpirat.
-Simt ca imi explodeaza capul si simt cum ard pe interior.Striga Shu strangandu-l pe novelist cu putere de mana.
-Este doar o banala raceala.O sun pe Mika sa treaca pe la farmaciei sa iti cumpere niste pastile.Eu ma pricep la orice,mai putin la lucruri ce tin de domeniul medicinei.Cand eram mic,si eu obijnuiam sa racesc din cauza faptului ca adoram sa imi enervez tatal,umbland dezbracat prin zapada.Si tot sormea ma fac-a bine.Asa ca stai linistit iubitule.Nu te las eu sa patesti nimic.Spune Eiri acoperindu-i buzele cu ale lui intr-un sarut pasional.
Imediat ce acesta a ajuns in living-ul vilei,a pus mana pe telefonul aflat pe o masuta din sticla neagra si a format numarul surorii lui.
-Buna Seara.Si imi cer scuze ca te deranjez la ora asta.Spune acesta asezandu-se pe canapea.
-Stai linistit.S-a intamplat ceva?Spune Mika destul de ingrijorata.
-Shuichi...se pare ca a racit.Si eu nu stiu ce medicamente sa ii cumpar.Ma poti ajuta?
-Bineinteles.Mi se pare ca am in casa un antibiotic pentru raceala.are febra?Intreaba roscata cautand ceva in geanta.
-Este fierbinte.Ma gande-am sa ii fac o baie rece.
-Eiri,ai inebunit?Pustiul este racit si tu il bagi in apa rece?Striga Mika la telefon.
-Ce vrei femeie sa fac?Nu sunt medic!Sunt romancier!
-Bine...ajung eu in aproximativ o jumatate de ora.Dute si stai cu el.
-In regula.La revedere.Spune scriitoul trantind nervos telefonul.
In dormitor,situatia se inrautatea.Febra cantaretului creste-a si acesta incepe-a sa aiba frisoane.Vazandu-l ca tremura,Yuki l-a strans cu putere la pieptul lui,crezand ca il va incalzi.Dar in zadar.Transpiratia solistului era deja rece ca gheata.Nu dupa mult timp,la usa vilei aparu Mika,care era foarte ingrijorata pentru starea de sanatate a pustiului.
-Yuki,adu-mi repede o compresa cu apa rece.Asta va ajuta sa ii scada temperatura.Spune Mika dezbracandu-l pe cantaret de hainele ude.
-Imediat.Spune scriitoul iesind rapid din camera.
Dupa ce roscata ii dadu niste pastile,il imbraca intr-o pereche de pantaloni de pijama de culoare albastra si o bluza de aceiasi culoare.Chiar daca nu dorea sa arate acest lucru,Eiri era cel mai ingrijorat pentru sanatatea lui Shu.Din zece in zece minute verifica temperatura acestuia si constata ca era neschimbata.In dormitorul incalzit,novelistul se agita mai rau ca un leu in cusca.Parcurgea acelasi traseu:de la usa la fereastra si invers.Mika,vazandu-l cat este de agitat incerca sa il calmeze cum numai o sora stia.
-Yuki,linistestete.Doar nu crezi ca se va vindeca intr-o noapte.Febra ar trebui sa ii scada pana in zori.Eu trebuie sa plec.Daca se simte mai rau sa ma suni negresit.Spune aceasta luandu-si geanta de culoare neagra.
-Bine.Te conduc la usa.
Imediat ce Mika a plecat,romancierul s-a reintors in dormitor,alaturi de iubitul sau aflai in convalescenta.Limbile ceasului arata-u ca era trecut de miezul noptii cu mult.Eiri era deja foarte obosit si cu greu incerca sa isi mentina ochii deschisi.In camera nu se mai auzea decat ticaitul galagios al ceasului si respiratia grea a cantaretului.Nemaiputand rezista,scriiotrul isi lua iubitul in brate si adormii



*


* *



Noaptea a trecut cat ai clipii si o noua zii se ivea in capitala nipona.Romancierul,care inca dormea,a fost trezit brusc de un zgomot infernal ce venea din living.Vazand ca Shuichi numai este in pat,s-a speriat ingrozitor si fugind pe scari,a coborat in camera cu pricina.Cand a pasit pe ultima treapta,a vazut masa de cristal sparta,si pe cantaret alaturi de o mingie de fotbal.
-Ce ai facut?Intreaba scriitorul cu vocea stinsa.
-Iarta-ma Yuki!M-am trezit acum doua ore si ma simte-am foarte bine.Asa ca am dat fuga la magazin si mi-am cumparat o mingie ca sa ma joc.Din pacate fotbalul nu este punctul meu forte si ti-am spart masa.Sper sa ma poti ierta.Spune cantaretul aruncand balonul dupa canapea.
Novelistul se indrepta cu pasi marunti spre acel dezastru,si cazand in genunchi,apuca cu ambele maini cioburile mari si lucioase,imprastiate pe intreaga podea a living-ului.
-Shuichi...ai idee cat a costat masa asta?Nu cred.Asa ca iti spun eu.O avere!!Si acum este la fel de nefolositoare precum talentul tau in materie de fotbal.
-Imi cer scuze.Spune cantaretul lasand capul in jos.
Eiri il apuca de barbie cu mana stanga si il impinse pe canapeaua alba din piele,unde se aseza peste el.Sub greutatea novelistului,Shu simtea cum inima lui bate de doua ori mai tare.Dupa un sarut plin de pasiune,Yuki isi privii iubitul in ochi si ii sopti la ureche:
-Ia mingia si sa mergem in spatele casei.Te invat eu cum sa joci fotbal.
-Tu stii?Intreaba solistul uimit.
-Glumesti?In copilarie eram cel mai bun.Pana si Tatsuha era gelos pe mine.Raspunde romancierul razand.
Cu zambetul pe buze,Shu lua balonul si fugii pe peluza din spatele vilei.Nu putea sa inteleaga de ce Yuki refuza o cariera de fotbalist pentru una de scriitor.Se descurca de minune.Cantaretul nici nu putea tine pasul cu el.Dupa o jumatate de ora in care cei doi au jucat intens,Shu a decis sa i-a o pauza.
-Gata!Ne oprim cateva minute.Am obosit sa alerg dupa tine si cu aceasta ocazie sa cad.Spune solistul trantindu-se pe iarba moale si frageda.
Fara sa ii de-a nici-un avertisment,Eiri se arunca asupra lui ca un tigru peste prada total lipsita de aparare.Cu miscari usoare,indeparta tricoul negru ce acoperea trupul cantaretului.Buzele scriitorului parcurgeau usor corpul solistului.Cand acesta ajunse in partea de jos a abdomenului,Shuichi scoase un scancet lipsit de vlaga.Eiri isi indrepta atentia aupra buzelor tremurande ale lui Shu,muscandu-le usor dar pasional.Cu mana stanga ii tine-a mainile cantaretului deasupra capului,iar cu cealalta ii scote-a pantalonii scurti,de culoare mov.Novelistul se ridica in genunchi si isi arunca tricoul alb ce il purta in timpul jocului.Pantalonii negri au fost usor indepartati sub privirea plina de pofta a contaretului.Scriitorul saruta fiecare centimentru din trupul lui Shu,facandu-l pe acesta sa tremure de placere.Sub razele calde ale soarelui,in bataia usoara a vantului,cei doi iubiti au petrecut o dupa-amiaza absolut incendiara.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#53
Reintalnirea




Seara se lasa usor in capitala Japoniei.Cu fiecare ora ce trecea,linistea se asternea peste stradutele lungi si intortocheate.In vila romancierului,cei doi indragostiti se putea auzea o cearta,dintr-un motiv oarecum banal.Eiri statea linistit pe canapea,in timp ce solistul tipa si se agita de mama focului.
-Cum ai putut sa imi faci asta?Esti un rau.Striga Shu trantindu-se in mijlocul living-ului.
-Linisteste-te ca nu e mare lucru.Am gresit o singura data.Spune novelistul calm in timp ce fuma o tigare.
-Dar Yuki,era tricoul meu preferat.Si tu l-ai facut carpa de sters.
-Ai varsat cafea pe canapea idiotule.Ce ai fi vrut sa fac?Spune scriitorul aratand semne de nervozitate.
-De ce nu ai sters cu alceva?
-Vroiai sa folosesc camasa mea?In plus,tricoul ala era roz cu sclipici.Este de fete!Spune Eiri trecandu-si mana lejer prin par.
-Bine.Iarta-ma ca m-am enervat.Spune solistul sarind pe romancier care a fost luat pe nepregatite.
-Nu pe canapea ca este incomod.Hai mai bine in dormitor.Vine replica novelistului ridicandu-se usor.
Cand au ajuns in camera,Yuki si-a luat iubitul in brate si l-a pus pe pat.Relatiile intime pe care cei doi erau multe la numar,dar cu toate acestea,Shuichi era emotionat ca si cum ar fii prima data.Yuki ii indeparta tricoul rosu cu miscari usoare sarutandu-i usor pieptul,coborand usor spre abdomen.Dupa cateva minute de saruturi,Yuki s-a dat de pe solist si cu miscari lascive isi scote-a hainele,oferindu-i iubitului sau un spectacol demn de invidiat.Dupa ce vestimentatia a fost scoasa din joc,novelistul se aseza din nou peste cantaret,de data asta mangaindu-i pasional trupul.Shuichi tremura precum o caprioara in fata unui lup flamand,care nu era nimeni altul decat Eiri.Cantaretul a vrut sa arate ca este la fel de puternic ca Yuki,si cu o miscare brusca reusii sa inverseze rolurile:acum el se afla deasupra.Scriitorul era incantat de acest lucru si cand Shu a vrut sa spuna ceva,acesta isi introduse limba in gura cantaretului,care,ramase uimit.Cu o singura miscare,novelistul se afla deasupra solistului,prinzandu-i mainile ca intr-o stransoare.Eiri parcurge-a trupul iubitului sau cu limba,facandu-l pe acesta sa tipe de placere.Lumian dormitorului a stat toata noaptea aprinsa,timp in care,cei doi indragostiti s-au iubit cu foc si pasiune.




*


* *




Soarele rosiatic a spart intunericul cerului,dandu-i acestuia o culoare rozalie.Vocile oamenilor se auzeau pe strazile pline cu masini de diferite culori.Trezindu-se primul,romancierul a vrut sa pregateasca micu-l dejun,dar a fost oprit de Shu.
-Unde te duci?Intreaba acesta buimac.
-Sa pregatesc masa.Acum ca te-ai trezit,dute si fa-ti un dus.Astazi mergem pe jos la companie,pentru ca am ramas fara benzina.Asa ca trebuie sa plecam mai devreme.
-In regula baby.Spune Shu zambind.
-Cum mi-ai zis?Intreaba scriitorul socat.
-Baby...am facut ceva rau?
-Nu,doar ca ma gande-am de unde ai auzit acest cuvant.Avand in vedere ca esti cu engleza la pamant.Vine raspunsul scriitorului care radea usor.
-In fiecare zii invatam cate ceva.
-Vad ca ti-ai imbunatatit vocabularul.Esti incurabil frumosule.Spune novelistul iesind din camera.
Dupa ce cei doi indragostiti au servit micul-dejun,erau gata de plecare.Bineinteles cu o mica intarziere din partea solistului,care,ca in fiecare dimineata nu isi gase-a un adidas.Dupa aproximativ zece minute de cautari,Yuki si Shuichi erau gata de plecare.In drum spre companie,s-a intamplat ceva neasteptat:o fata de vre-o saptisprezece ani,cu parul negru lasat liber pe umeri,cu o fusta alba si o bluza de aceiasi culoare foarte decoltata,a sarit la gatul solistului.
-Shuichi,ce mare si frumos te-ai facut!Spune misterioasa fata zambind.
-Cine est...Sara?Nu imi vine sa cred ca esti tu!Striga cantaretul imbratisand-o pe bruneta.
Eiri state-a deoparte si privea perplex panorama din fata ochilor.Nu intelege-a cine este aceea fata si mai ales ce vroia.
-Am uitat sa fac prezentarile.Sara,el este iubitul meu,Yuki,faimosul romancier.Cred ca ai auzit de el.Yuki,ea este Sara,prietena mea din generala.Spune Shuichi inca cu zambetul pe buze.
-Buna ziua domnule.Incantata de cunostinta.Spune bruneta intinzand politicos mana.
-Mda...si eu.Raspunde scriitorull pe un ton sarcastic.
-Shuichi,acum trebuie sa plec.Dar uite numarul meu de telefon.Poate intr-o zii vrei sa iesim la o cafea si sa depanam amintiri.Am plecat.Spune fata dandu-i un pupic scurt solistului care era profund incantat de reintalnirea cu fosta lui iubita.
Cantaretul o privea in timp ce se indeparta,si zambind a spus:
-Ce ti-e si cu fata asta!Trebuie sa recunosc faptul ca s-a schimbat foarte mult.Este incredibil de frumoasa.
-Shuichi,mi se pare mie sau tie ti-a cazut bruneta aia cu tronc?Intreaba romancierul privind-o pe Sara cu dizgratie.
-Yuki,doar nu esti gelos pe ea.Acum este doar o amica.Spune Shu sarutandu-si scurt iubitul suparat.
Dupa ce l-a lasat la companie,romancierul avea de gand sa afle ce vrea aceasta Sara de la Shuichi.Nefiind atent,cantaretul a lasat numarul fetei in mana lui Eiri.Acesta privea lung doita de hartie si se gande-a la doua lucruri:sa o sune sau nu pe fosta prietena a iubitului sau.


Aceasta este Sara
[Imagine: normal_girl_1.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#54
Surpriza


Dupa o jumatate de ora in care romancierul a dezbatut dilema din interiorul sau,a scos telefonul mobil din buzunarul stang al pantalonilor,tastand agresiv numarul scris pe hartie.Raspunsul de la celalalt capat al firului nu a intarziat sa apara.
-Alo?Cine Este?Intreaba sfios o voce de fata.
-Sunt Yuki,iubitul lui Shuichi.Vine raspunsul rece al novelistului.
-Buna ziua domnule.S-a intamplat ceva?Spune Sara cu blandete in voce.
-Ne putem intalni la cafeneaua din centru orasului intr-o jumatate de ora?
-Sigur ca da.Voi venii negresit.Raspunde bruneta cu acelasi ton bland.
Dupa ce a inchis telefonul,novelistul pornii spre locul intalniri.Fata trezea in el un sentiment pe care nu il mai cunoscuse pana in acel moment:o gelozie profunda.Ajuns la cafenea,se aseza linistit la o masa destul de retrasa,acoperita cu un material rosu ce imita destul de bine matasea.Nu dupa mult timp sosii si Sara,care purta o pereche de pantaloni negri si o camasa alba,lasandu-si frumosul decolteu sa se vada in toata splendoarea lui.Scriitorul a fost tentat sa priveasca,dar si-a dat seama ca in fata lui se afla o pustoaica ce nu implinise nici optisprezece ani.Dar trebuia sa recunoasca faptul ca pentru varsta ei,era destul de dezvoltata.Pentru o aventura de o noapte,era perfecta.
-Ce s-a intamplat?Spune bruneta asezandu-se usor pe scaun.
-Ce vrei de la Shuichi?Intreaba Eiri aplecandu-se spre ea.
-Nu inteleg ce insinuati.Daca face-ti referinta la imbratisarea de acum ceva timp,trebuie sa stiti ca a fost un caz involuntar,cauzat de reintalnirea noastra.Raspunde Sara lipindu-si trupul de structura metalica a scaunului.
-Pustoaic-o,uite cum sta treaba.Sper sa imi lasi iubitul in pace,sau vei avea probleme cu mine.Vine replica scriitorului in timp ce fuma nervos o tigare.
-Am inteles domnule.Spune bruneta lasand capul in jos.
-Acum trebuie sa plec.A,data viitoare cand te intalnesti cu mine,poarta o bluza mai pe gat.Am o slabiciune pentru fetele cu decolteu adanc.
Sara il urmarea pe scriitor in timp ce se indeparta,si nu putea sa inteleaga de ce s-a comportat in felul acesta.Ajun acasa,romancierul a fost intampinat de Shu,care,il imbratisa puternic.
-Yuki!Stii ce zii este maine?Intreaba acesta vesel.
-Daca imi amintesc bine,este vineri.Raspunde novelistul confuz.
-Nu prostutule.Este ziua mea!
-Ah...asa este.Am uitat complet.Spune scriitorul dandu-si cu palma peste frunte.
-Ce cadou mi-ai cumparat?Intreaba solistul extrem de curios.
-Uite ce e...am avut o zii foarte obositoare si vreau sa ma odihnesc.O sa dorm pe canapea.Ne vedem maine dimineata.Spune novelistul trantindu-se pe canapeaua alba din piele.
Shu pleca dezamagit in dormitor.Nu putea sa creada ca iubitul sau a uitat de aniversarea lui.Cu lacrimi in ochii,s-a intins pe pat suspinand si plangand.Datorita oboselii accentuate,nu a trecut mult timp pana ce somnul a pus stapanire pe el,trimitandu-l



*


* *



Razele calde si aurii mangaiau chipul adormit al cantaretului.Dar a avut o trezire brusca in momentul in care a simtit buzele romancierului contopite cu ale lui.
-La multi ani,iubitule.Spune acesta strangandu-l puternic la piept.
-Yuki,nu ai uitat!Iti multumesc.Spune Shu dandu-i un sarut scurt.
-Uite cadoul meu.Sper sa iti placa.
Novelistul ii intinse solistului o cutie destul de mare,de culoare alba,legata cu o funda rosie.Shu lua cadoul,desfacu usor fundita fara sa o strice si observa un pui de pisica ce purta la gat o funda de culoare alba.
-Iubitule,esti minunat!Intodeauna mi-am dorit o pisicuta.Te iubesc.Spune shuichi sarind la gatul romancierului si sarutandu-l cu pasiune.
-Acum spune-mi,ce nume ii vei da?
-Vreau sa ii spun Catastros!Spune cantaretul zambind.
-Iubitule,in primul rand nu este cal,si daca ma gandesc mai bine este femela.Vine replica novelistului care chicotea.
-Bine,atunci o voi numii simplu:Yuki!
-Incearca sa eviti numele meu.Gandeste-te la alceva.
-In regula.Stiu!O voi numii Vanilla!Suna foarte frumos,nu-i asa?Intreaba Shu strangand pisica la piept.
-Frumos nume.Acum hai sa facem dus.Astazi esti doar al meuSpune eiri afisand un zambet satisfacut.
Fara alte comentarii,scriitorul il trantii pe Shuichi pe perna,dandu-i un sarut apasat.Fara multe eforturi,scriitorul isi introduse limba in gura solistului,atingand-o pe a lui.Cantaretul se simtea ca in al noualea cer si dorea ca acel moment sa nu se terminte niciodata.



Aceasta este dragalasa Vanilla
[Imagine: meow-1.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#55
Vizita


Soarele fierbinte domnea pe cerul albastru si senin.Norisori de diferite forme zburdau prin vazduh,impinsi de adierea usoara a vantului.Pe aleea unde se afla casa romancierului se putea simtii parfumul usor al trandafirilor rosii ce se rasfatau sub razele mangaietoare venite din partea astrului zilei.Pasarile zburau relaxate spre inaltul cerului,incercand parca sa il atinga cu varful aripilor.Linistea strazii era spulberata din cand in cand de scartaitul infernal facut de rotile masinilor ce depaseau limita de viteza.Cei doi indragostiti state-au imbratisati,pe patul mare,acoperit cu un cearceaf alb din matase,ce racorea trupurile fierbinti ale celor doi baieti.Yuki nu ezita nici o clipa sa isi sarute pasional iubitul ce state-a cu capul pe pieptul acestuia,stiind ca nimeni si nimic nu il va putea ranii vreodata.Novelistul se ridica usor din pat,luandu-si camasa albastra aruncata neglijent pe unul dintre scaune.
-Shuichi,imbracate si hai sa coboram in salon.Mi se pare ca bate cineva la usa.Spune acesta iesind din dormitor.
Cu pasi marunti,cobora treptele ce il duce-au spre holul principal al vilei.Nu se inselase.In usa casei se auzea o bataie lipsita de vlaga.Cu camasa pe jumatate desfacuta,Eiri apasa pe clanta si avu un soc:de partea cealalta a usii se aflau Tatsuha,Hiro,K,Fujisaki,Sakano si Sara.
-Ce faci blondule?Unde e sarbatoritul nostru?Intreaba Tatshy sufland energic intr-un fluier.
-Se imbraca si coboara.Dar merge-ti in living si simtiti-va bine.Spune scriitorul vrand sa para incantat de neasteptata vizita.
Cinci dintre invitati s-au asezat politicos pe doua dintre canapelele aflate in salon,numai brunetul se trantii pe un fotoliu aruncand perna de culoare mpv ce era asezata pe spatar.Romancierul observa haosul facut de fratele lui si incerca sa ii atraga atentia cat mai discret posibil.
-Daca te mai agiti,iti jur ca te dau afara!Spune Yuki putin iritat.
-Blondule,linisteste-te omule! Ia un loc si nu te mai enerva.Ar fii pacat ca pe chipul tau atat de perfect sa apara un rid.Spune brunetul razand in hohote.
Yuki era gata sa ii arunce fratelui sau un pahar de apa rece in fata daca pe scarile vilei nu isi face-a aparitia Shuichi.Acesta era imbracat intr-o pereche de blugi ce ii vene-au de minune,pe deasupra purtand un tricou negru ce avea desenat pe partea din fata un dragon alb.
-La multi ani Shu!Striga invitatii in cor!
-Va multumesc tuturor.Sara,imi pare atat de bine ca esti aici.Si voi,cei mai buni prieteni ai mei,as fii fost foarte trist daca nu erati alaturi de mine intr-o zii atat de importanta.Tatshy,nu stii cat ma bucur ca esti aici!Spune solistul imbratisandu-si amicii.
Nestiind ce se afla sub el,brunetul s-a trantit pe canapeaua asezata langa fereastra mare a living-ului.In momentul in care a atins usor,si a simtit ceva pufos a inceput sa tipe cat il tin puterile,reusind sa ii sperie pe ceilalti invitati.
-Luati ghemul asta de blana de langa mine!Sunt alergic la par de pisica!Blondule,ajuta-ma!
-Asa iti trebuie,fratioare.Spune Eiri razand in timp ce savura linistit un pahar de wisky cu gheata.
-Ea este Vanilla.Mi-a daruit-o Yuki.Nu-i asa ca este o dulceata de pisicuta?Spune Shu luandu-si animalutul in brate.
-Intr-adevar,este foarte frumoasa.Imi amintesc foarte bine ca in generala ai adus cu tine la ora de matematica o pisica luata de pe strada.Spune Sara zambind usor.
Novelistului nu prea ii placea panorama ce se desfasura in fata ochilor sai.Era foarte gelos pe bruneta,dar nu dorea sa faca o scena de gelozie in public.In primul rand nu era obisnuit cu acel sentiment,pentru ca nici o fata nu il facu-se gelos pana in acel moment,toate ajungand in patul sau numai cand acesta se uita mai ciudat la ele.
-Blondule,pune putina muzica si hai sa dansam.Este petrecere, nu inmormantare!Toata lumea sa se ridice de unde sunt aseza-ti.DJ Tatshy va face furori astazi.
Toti cei aflati in salon priveau nedumeriti la energicul brunet ce sarea de pe o canapea pe alta,spre neplacerea novelistului,care avea o pofta nebuna sa isi stranga fratele de gat.In sfarsit,pentru a nu strica aniversarea iubitului sau,ii dadu voie lui Tatsuha sa se dezlantuie in toata splendoarea lui.Sara dansa linistita cu Hiro,in timp ce K,Fujisaki si Sakano se certau de mama focului din cauza unor opinii total opuse cauzate de muzica ce o mixa Tatshy.Spre uimirea scriitorului,acesta se descurca de minune.Cantaretul state-a pe fotoliu tinandu-si pisicuta in barte,si privea amuzat panorama din salon.Romancierul observa cat era de cuminte,si fara sa de-a de banuit iesii usor din vila.Nimeni nu ii observa lipsa decat dupa aproximativ doua ore.
-Hey,opriti muzica!Spune Tatsuha serios.
-Poate tu sa o opresti,nu noi.Cine este Dj-ul?Intreaba Hiroshi razand.
-Cum o fii!L-a vazut cineva pe nervosul de fratimiu?Intreaba acesta ingrijorat.
Abea in acel moment ceilalti observara lipsa scriitorului din camera.Crezand ca este in dormitor,Shu urca grabit treptele acoperite cu un covor verde.Dar in zadar.Yuki nu era de gasit.Crezand ca s-a intamplat ceva,cei prezenti au inceput sa arate semne de ingrijorare.Dar in acel moment intra romancierul cu o cutie imensa in brate.
-Iubitule,unde ai fost?M-am speriat ingrozitor!Spune Shuichi lasand pisica pe canapea.
-Ce aniversare e aia fara tort?Intreaba Eiri dandu-i un sarut scurt iubitului sau care era atat de ingrijorat.
Cand solistul a deschis cutia,a vazut cel mai frumos tort din lume.Avea forma de microfon,era acoperit din frisca si pe deasupra lui scria cu sirop roz "La multi ani Shuichi".Cantaretul a fost foarte incantat de aceea surpriza.Invitatii i-au cantat in frunte cu DJ Tatshy care isi luase atributia mai in serios ca niciodata.Cerul senin din timpul zile,era acum negru precum zmoala.Luna plina stralucea precum un diamant pe fondul intunecat al vazduhului,iar miile de luminite licareau alaturi de ea.Invitatii plecara.In sfarsit,cei doi indragostiti erau singuri si state-au imbratisati pe una dintre canapele.Yuki il saruta necontenit pe Shuichi,care,avand o proasta inspiratie de moment,arunca nu frisca in romancier,murdarindu-l pe piept.Acesta il privii lung,si pe chipul lui aparu un zambet pervers.Isi lua iubitul in brate,il puse pe jos si cu miscari usoare indeparta tricoul ce ii acoprea trupul.Cu mana plina de frisca,o lipii de abdomenul cantaretului,facandu-l pe acesta sa tresara la contactul cu spuma rece.Limba novelistului se plimba pe corpul lui Shuichi,urcand apoi spre gura pentru un sarut patimas.Dupa o zii destul de gitata,urma o noapte in care pasiunea si iubirea au dominat clar atmosfera dintre cei doi baieti,care,savurau fiecare moment petrecut impreuna
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#56
Hm! Yuki gelos pe o femeie? Simte ca Sara poate sa i-l ia pe Shu? Interesant.
Deci, a pus-o la punct. Ia daruit o picuta alba ...care e asa de scumpa...
ca iti vine sa o iei acasa.
Deci, a inceput sa -l tortureze nitelus pe Shuichi. Sunt incantata si abia astept sa vad ce mai urmeaza.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#57
Disparitia



Dimineata a aparut din nou in capitala nipona.Astrul zilei se inalta falnic pe cerul purpuriu.In dormitorul novelistului era inca liniste.Razele soarelui straluceau atunci cand atingeau parul blond al scriitorului.Din cauza luminii puternice,acesta deschise usor ochii dar surpriza!Era singur in pat.Crezand ca Shuichi se afla deja in bucatarie,a coborat usor scarile ce duce-au spre salon.Si acolo era la fel de liniste.Nici urma de energicul cantaret.Crezand ca acesta a plecat deja la companie,s-a indreptat usor spre bucatarie,facandu-si o cafea tare.In timp ce sorbea zgomotos din licoarea neagra,privea lung pe fereastra mare ce dade-a spre gradina vilei.Dar taraitul insuportabil l-a trezit din visare.Injurand in gandul sau,a ridicat receptorul,si de la capatul celalalt al firului se auzii o voce groasa.
-Alo?Spune romancierul cu jumatate de voce.
-Yuki,sunt K.Stii unde este Shuichi?Intreaba managerul putin ingrijorat.
-Stai putin,zapacitu ala nu este la companie?
-Nu.Vrei sa spui ca nu este nici acasa?Intreaba K serios.
-De dimineata,m-am trezit singur.Si din aceasta cauza am crezut ca a plecat.
-Cine stie pe unde o bantui.O fii cu Hiro,pentru ca nici el nu a ajuns.Imi cer scuze pentru deranj.La revedere,Yuki.
Scriitorul trantii receptorul nervos dar in acelasi timp ingrijorat.Un gand sumbru ii trecea prin minte,dar nu dorea sa de-a ascultare geloziei lui bolnave.Cu pasi marunti,se indrepta sper sala de baie,pentru a-si face un dus.Vroia sa simta jetul fierbinte de apa curgand peste trupul sau insetat.Cu ochii tintuiti in tavan se gande-a profund unde ar putea fii iubitul sau.Dupa aproximativ o jumatate de ora de meditat in cada,Yuki s-a reintors in dormitor scotand din dulap o camasa grena si o pereche de pantaloni negri.Pentru prima oara,dupa mult timp,simtea nevoia acuta de a-si exterioriza sentimentele.Avea senzatia ca arde pe interior.Usor,se urca in masina si pleca sa se plimbe exact asa cum era obisnuit:viteza excesiva si muzica la maxim.Briza vantului intra pe geamul deschis al automobilului,ciufulindu-i parul blond.Dupa cateva ore in care a inconjurat orasul de cateva ori,se reintoarse acassa,sperand ca il va gasii pe Shuichi dormind.Tanjea dupa buzele lui,dupa trupul ce tremura atunci cand isi plimba buzele moi pe el,dupa gemetele lipsite de vlaga.Trecuse deja o zii in care nu isi saruta iubitul.Vazand vila goala,singurul gand care ii fulgera mintea era acela ca solistul se afla la Sara.Furios,a luat adresa acesteia din agenda si a plecat spre apartamentul ei.Ajuns la locul cu pricina,a urcat la al saselea etaj al blocului si a inceput sa bata in usa metalica a acesteia.Cand usa se deschise,in fata lui aparu bruneta,imbracata intr-un tricou destul de decoltat si o pereche de pantaloni scurti de culoare roz.Parul ei negru curgea pe sanii ei dezvoltati,iar ochii ei rosii il prive-au umit pe novelist.
-Unde este Shuichi?Intreaba acesta intrand in casa.
-Stai putin.Sunt singura acasa!Spune fata speriata.
-Fii serioasa,stiu ca este cu tine.Tarfa ieftina ce esti!Striga scriitorul nervos.
Bruneta il privea pe Eiri uimita dar in acelasi timp speriata.Ii spuse-se un cuvant foarte urat.Si ea nu avea absolut nici o vina.
-Domnule,puteti cauta prin tot apartamentul!Va jur ca sunt singura!
Yuki cotrobaia nervos prin casa,in speranta ca isi va gasii iubitul.Cand realiza ca Sara avea dreptate,se intoarse spre aceasta cerandu-si scuze pentru comportamentul sau total imatur.
-Iarta-ma pentru iesirea de mai devreme.Nu l-am gasit pe Shu acasa si am crezut ca este cu tine.Spune acesta dand cu pumnul in tocu usii.
-Nu este nici o problema domnule.Va inteleg perfect.
-Spune-mi pe nume.
-In regula,Yuki.Poate ca Shuichi este deja acasa.Spune bruneta zambind usor.
-Cred ca ai dreptate.La revedere si inca o data scuza-ma.
Scriitorul se urca in automobilul sau si pornii spre casa.In momentul in care intra in vila,il zarii pe cantaret trantit pe canapea.Acesta,vazandu-l cat este de nervos,ii spuse cu jumatate de voce:
-Cred ca te-ai ingrijorat,nu?
-Pot sa stiu si eu unde ai fost pana acum?Spune romancierul trecandu-si mana prin par.
-Am fost cu Hro la magazin,ti-am cumparat un cadou.Spune Shuichi aducand din living un pachet.
Novelistul lua cutia si cand o deschise observa un laptop nou-nout.
-Ti l-am cumparat pentru ca stiu ca l-am stricat pe celalalt la munte,atunci cand l-am scapat la munte.Spune cantaretul zambind.
-Chiar nu trebuia,dar multumesc.Vine replica scriitorului dandu-i un sarut apasat.
Cei doi indragostiti au urcat la etajul superior al vilei,intrand in dormitor.Yuki isi dezbraca iubitul usor si tandru,ca de fiecare data.Cand acesta era gol,novelistul isi dade-a si el hainele jos,oferindu-i solistului un spectacol demn de savurat minut cu minut.Orele treceau iar cei doi baieti se iubeau cu atata foc si pasiune,ca si cum ar fii ultima noapte petrecuta impreuna.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#58
Picnic cu peripetii


Zorii zilei s-ai ivit in orasul Tokyo,spargand intunecimea cerului,dandu-i acestuia o culoare rozalie.Era doar ora 6:00,dar in vila novelistului se putea observa miscare.Se parea ca acesta vorbeste la telefon ceva destul de interesant.Dupa ce conversatia a luat sfarsitmcu pasi marunti a urcat treptele ce duce-au spre etajul superior al casei,si intrand usor in dormitor,incepu sa isi priveasca iubitul adormit.Cu miscari usoare,se aseza langa el si incepu sa ii sarute obrajii imbujorati.Shuichi se trezii si cascand larga il intreba pe Eiri:
-Cat este ceasul?
-Este 6:30.Destul de dimineata,nu?Spune scriitorul zambind usor.
-De ce m-ai trezit la ora asta?Este duminica!Nu trebuie sa merg la companie.Spune cantaretul destinzandu-si trupul amortit.
-Tocmai am vorbit cu K,si ne-a invitat la un picnic.La ora 8:00 trebuie sa fim in fata firmei.Vine replica lui Yuki in timp ce scote-a din dulap o camsa de culoare albastru marin si o pereche de pantaloni negri.
-Minunat!Ti-a spus cine mai vine?Intreaba Shu sarind in pat.
-Din cate am inteles vor mai venii Fujisaki,Hiro,Sakano si noi.Hai,ridica-te din pat si fugi la dus.Pana termini tu eu ma duc sa pregatesc ceva de mancare.Vine replica novelistului iesind din camera.
Shuichi a sarit din pat si incepu sa cante de fericire.Din bucatarie,Eiri striga incercand sa se faca auzit,dar in zadar.Taifunul roz se dezlantuia cu toata puterea lui.Dupa ce isi facu dusul,solistul se indrepta spre dormitor pentru a se imbraca.La parter,romancierul statea linistit pe canapea si isi astepta iubitul sa coboare.Cand acesta si-a facut aparitia,Yuki a ramas socat de vestimentatia acestuia:purta o pereche de pantaloni verzi,un tricou roz si era incaltat cu o pereche de adidashi de culoare mov.O adevarata paleta de culori.
-Iubitule,sunt gata.Sa mergem.Spune acesta razand.
-Shuichi,zici ca esti pomul de Craciun pe care tata obijnuia sa il impodobeasca cu atata prost gust.Dar lasa,numai este timp.Sa merge.Spune novelistul dandu-si cu palma peste frunte.
Ajunsi in fata companiei N-G,cei doi au fost intampinati de K,care se agita mai rau ca un leu in cusca.Yuki si solistul au plecat cu masina scriitorului,in timp ce ceilalti patru prieteni mergeau cu automobilul managerului.Ajunsi la locul cu pricina,toti cei sase baieti au fost uimiti de frumusetea locului:iarba moale si frageda se intinde-a la picioarele lor ca o mare verde,floricele multicolore creste-au in mici grupulete deasupra carora roiuri de fluturi zburau veseli.In timp ce K si Yuki pregate-au gratarul,Shuichi incerca sa intinda patura pe iarba.Dar deodata un strigat asurzitor ii sperie pe toti cei prezenti.
-Ajutor!Ma alearga o albina!Striha cantaretul fugind cat il tin picioarele inspre scriitor.
-Prostule,numai tipa ca descreieratul sau iti dau un pistol in capul ala gol.Spune K nervos.
-Hiro,ajuta-l tu pe Shu si Fujisaki,adu-mi platourile cu carne din portbagajul masinii mele.Spune Eiri dandu-si camasa jos din cauza calduri provocate de focul ce mocnea in gratar.
Dupa ce carnea a fost gata,cei sase baieti s-au asezat pe patura albastra pentru a manca.Dar nici in acel moment,nu au avut parte de liniste,Shuichi luandu-se la cearta cu Sakano pe tema unei bucati de friptura.
-Eu sunt mai mic si trebuie sa mananc mai mult!Spune solisul scotand limba la reprezentant.
-Nesimtitule ce esti!Lasa bucata de friptura pentru ca este a mea!Vine replica lui Sakano care era destul de nervos.
-Liniste!Mai certati-va mult si va jur ca nu mai mancati nimic.Yuki,cum il suporti pe zapacitu asta?Intreaba managerul iritat.
-Zapacit sau prost,este doar al meu si il iubesc.Vine replica novelistului ce prive-a in zare.
-Bun argument.Scuza-ma ca am intrebat.
Dupa ce au mancat,cei sase baieti au incins in joc de fotbal.Echipa Bad Luck era formata din Shuichi,Fujisaki si Hiro,iar YKS era compusa din Yuki,K si Sakano.In poarta echipei Bad Luck state-a Fujisaki,si la echipa adversa nimeni altul decat Sakano.Romancierul marca golurile foarte usor,facand cu manager o echipa perfecta.Se intelege-au prin semnesi priviri,reusind sa marcheze in poarta celor din Bad Luck mai mult de zece goluri.Vazand ca nu se mai poate,Shu a intrerupt jocul pentru a spune coechipierilor sai o strategie pentru a castiga.
-Asculta-ti bine ce va voi spune!Cand vedem ca Yuki sau K se indreapta spre poarta noastra,eu o sa ma prefac ca lesin.In timp ce ei vin sa vada ce am,Hiro se va fugii cu mingia,dandu-le gol!E simplu!Spune cantaretul zambind.
-Nu stiu cum ti-a trecut prin cap,dar s-ar putea sa mearga.Vine replica chitaristului gata de o noua repriza.
Cei doi coechipieri au aplicat strategia,dar,spre dezamagirea lor atata Yuki cat si K si-au dat seama ca era o farsa.Vazand ca nu au cazut in capcana,solistul s-a ridicat rapid de pe iarba,incercand sa prinda balonul ce se indrepta rapid spre plasa.Meciul se terminase.Scorul era 11-o pentru YKS.Afara incepe-a sa se intunece,iar cei sase baieti se pregate-au de plecare.In masina romancierului,acesta discuta cu Shu.
-Ti-am spus ca te bat la orice.In special la fotbal.Spune scriitorul zambind.
-Da...dar asta nu inseamna ca esti mai bun ca mine!Vine replica cantaretului ce parea suparat.
-Vino pana la mine.
Romancierul il impinse pe solist pe scaunul automobilului,si il saruta pasional,bagandui mana pe sub tricoul roz.Shuichi ii raspunse cu aceiasi intensitate la sarut,sub privirile socate ale celor din jur.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#59
Avand in vedere ca astazi este Ajunul Craciunului,m-am gandit sa fac un capitol cu aceatsa sarbatoare.

Ajunul Craciunului


Soarele galben incerca din rasputeri sa isi arate chipul dintre norii grosi ce acopereau cerul capitalei nipone.Temperatura scazuta si vantul rece ce parea sa taie,ii tine-a orasenii departe de strazile reci si pustii.Era doar ora sapte dimineata,dar in vila lui Eiri se pute-a depista miscarea facuta de Shuichi,care,se trezise cu noaptea in cap.Cu pasi usori,intra in camera unde dormea linistit novelistul si incepu sa tipe cat il tin puterile.
-Trezirea Yuki!
Socul cauza de strigatul solistului l-a speriat graznic pe scriitor,acesta reusind sa cada din pat pe covorasul moale de culoare mov,asezat pe partea stanga a patului.
-Nu esti normal?De ce tipi asa?E ora sapte!Vine replica romancierului ridicandu-se usor de pe podea.
-E Ajunul Craciunului?Cum poti sa dormi intr-o zi atat de speciala?Trebuie sa impodobim bradul si sa decoram casa.Spune Shu entuziamsat.
-Doar nu crezi ca te voi lasa sa agati de ferestre acele becuri atat de enervante!Spune Eiri iesind din camera.
In timp ce cobora agale treptele vilei ce duce-au spre salon,a auzit o bataie puternica in usa.Suspicios din fire,novelistul se gande-a profund la persoana care ar putea fii de partea cealalta.Cand a deschis usa,a avut un soc puternic in momentul in care l-a vazut pe Tatsuha incarcat cu globuri,siruri de instalatii si toate celelalte "accesorii".
-Ce cauti tu aici?Intreaba acesta uimit.
-Craciun fericit si tie blond adormit ce esti.Am venit sa il ajut pe Shuichi la imposobirea vilei.Nu-i asa ca este minunat?Intreaba Tatshy intrand vijelios in casa.
-Presimt ca ziua asta va fii foarte lunga si frea.Murmura romancierul trantind cu putere usa.
De la etajul superior,aparu Shu purtand cu el o multime de ghirlande frumos colorate si foarte stralucitoare.Sub privirea plina de nervozitate a romancierului,cei doi baieti s-au apucat de decorat.Barile din partile laterale ale scarii le-au inconjurat cu luminite de diferite culori,ce se potrive-au foarte bine cu mocheta de culoare verde.Ferestrele mari ale salonului erau acoperite de beteala argintie,in timp ce de candelabru au fost agatate ghirlande roz si mov.In timp ce Shuichi decora dormitorul,Tatsuha se ocupa de salon,enervandu-si fratele cu comentarii deplasate.
-Vai blondule,ce fata de om frustrat ai!Poate faci riduri.si ar fii pacat ca un ten perfect ca al tau sa se strice.Nu ai mai fii sex-simbolul Japoniei,nu?Spune brunetul razand in hohote.
-In momentul asta,taci!Spune multumesc pentru faptul ca va las sa va bate-ti joc de casa mea incarcand-o cu lucruri inutile!Vine replica romancierului in timp ce fuma nervos o tigare.
-Doamne Yuki,tu nu simi spiritul Craciunului?Dar ce spun...Tu nu iti poti simti spiritul tau care este atat de nesuferit,ce sa mai spun de magia sarbatorilor de iarna.
-Tatsuha,iti mai spun inca o data.Stii ca nu imi place sa repet.Taci si vezi-ti de treaba ta!Spune-i lu Shuichi ca am pelcat in lume sa ma plimb.Cu voi doi,o zii intreaga o sa inebunesc!Spune scriitorul luand cheile de la masina ce erau asezate pe masuta de cristal.
-Stai linistit blondule.Ii transmit mesajul tau.Poate faci pana!Hahaha!Spune brunetul inainte ca Yuki sa iasa vijelios din camera,trantind usa dupa el.
In dormitor,cantaretul se descurca de minune cu decoratiunile:pe balcon agata-se niste ghirlande verzi,care se potrive-au cu brazii ce se aflau in curte,deasupra ferestrelor exterioare agata cateva siruri de beculete ce luminau in diferite nuante de verde,iar pe usa balconului desena cu spray alb un om de zapada imens.Dupa ce a terminat de decorat camera,Shuichi s-a indreptat spre etajul inferior al vilei.Cand a privit in jurul sau,si-a dat seama ca salonul era plin de culori:roz,mov,verde,rosu si galben.O adevarata paleta de culori.Dar solistul era multumit.Fericiti,cei doi baieti au incepu sa impodobeasca uriasul brad asezat in centrul salonului.Dar cum aceea zii nu pute-a sa fie perfecta,Shuichi reusii sa cada in incercarea lui de a pune steaua in varf.
-Neatentule!Daca iti rupe-ai mana?Cred ca ma alerga Yuki toata Asia si jumatate din Europa.Spune Tatshy dandu-si cu palma peste frunte.
-Stai linistit,nu am patit nimic.Sa continuam.Vm aseza globurile rosii in partea de sus,cele galbene in centru,iar cele albastre la baza.Mi se pare destul de frumos,nu?Intreaba cantaretul gandind profund.
-De ce nu le amestecam?Se vede mai frumos! Isi da Tatsuha cu parerea ciufulindu-si parul.
-Tu nu esti prost absolut deloc.Ai dreptate.Facem cum ai spus tu.
-Multumesc pentru compliment,Dexter!Spune brunetul parapadindu-se de ras.
Cei doi prieteni au continuat pana ce afara se inserase destul de mult.La ora 20:00 totul era gata!Siragurile de beculete straluce-au prin ceata subtire ce se aseza-se precum o cortina deasupra pamantului,in timp ce beteaua argintie se misca usor in bataia vantului rece.Nu dupa mult timp,la resedinta sosii si Yuki.Prima impresie despre casa a fost una placuta.Incepe-a sa creada ca cei doi zapaciti au facut o treaba intr-adevar buna.Luand cutiile de cadouri asezate pe bancheta din spate a automobilului,se indrepta spre intratea in casa.In momentul in care a pasit in interiorul vilei,a fost intampinat de o atmosfera plina de iubire si caldura.Bradul inalt lumina frumos in intunericul salonului,iar sirul de beculete iti ghidau drumu pe scari.Cand s-a apropiat de canapea,i-a zarit pe cei doi decoratori adormiti:Shu cu capul in jos in timp ce Tatshya mai mult pe podea decat pe canapea.Cu miscari usoare,si-a trezit fratele si iubitul pentru a-i felicita.
-Tatsuha,Shu treziti-va!Spune acesta usor.
-Mami...nu vreau sa ma duc la scoala.Murmura brunetul in somn.
-Dobitocule,nu sunt mama!Felicitari amandurora pentru aceste decoratiuni.Cred ca am facut un lucru bun cand v-am lasta singuri.
-Ai venit acasa.Spune cantaretul cascand larg.
Da,si v-am adus niste cadouri.Sper sa va placa.
Cei doi baieti au luat cutiile frumos ambalate si le-au deschis.Tatsuha a gasit un laptop in timp ce Shu a dat de un costum.
-Blondule,nu stii de cat timp imi doresc asa ceva!Esti cel mai tare frate!Striga brunetul fericit.
-Tu Shuichi,ce parere ai despre cadou?Intreaba Eiri zambind.
-Yuki...am ravnit costumu asta zece ani din viata mea!Si acum,in sfarsit este al meu!Te iubesc!Spune solistul sarutandu-l.
-Baieti,cred ca ar trebui sa plec...
-De ce fratioare?Poti ramane in camera de oaspeti.Este destul de tarziu si in plus,in seara asta este Ajunul Craciunului.Cred ca ar trebui sa il petrecem toti trei,impreuna.Spune scriitorul ridicandu-se de pe canapea.
-Multumesc Eiri.Shu,hai sa dam drumul la toate becurile.
In momentul in care Tatsuha a apasat pe interupator,casa s-a luminat dintr-o data,permitand sa se vada toata truda celor doi baieti.Romancierul era pur si simplu uimit de reusita celor doi,neasteptandu-se la ceva atat de magic.era deja pra 22:00 si colindatorii incepe-au sa soseasca.Solistul ii prime-a in casa,ii servea cu diferite lucruri,dupa care cei trei baieti ii asculta-u cum cantau.Chiar daca vocile lor nu erau la fel de perfecte ca cea a solistului,era o adevarata incantare sa le asculti colindele pline de caldura.dupa miezul noptii,Yuki,Shuichi si Tatsuha s-au asezat pe canapea,reusind sa adoarma unul in bratele celuilalt.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#60
Minunat. Nu am cuvinte de ceea ce am simtit cand am citit ceea ce ai scris.
Nu credeam ca lui Yuki sa-i placa aceea magie.
Craciunul are multa magie , mult romantism , multa iubire. Si ai dreptate , ca cei doi baieti diferiti au adus magie si iubire in casa scriitorului.

Te sarut


PS. :Fie ca aceasta magie pe care ai descris-o sa iti umple casa si viata. Iti urez sa ai parte de multa Lumina si multa Iubire .
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)