Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tamed [+18]

#7
Of,of,of....am asteptat cam vreo 2 saptamani si nici macar un comment desi am 400 si ceva de vizionari? :zuppy03: Vad ca lenea e cam mare pe aici, ma rog, eu am venit cu urmatorul capitol si sper sa nu fie dublu-posting fiindca a trecut ceva timp de la ultima postare! Asa ca...next chapter:

Cap. 5
Nu mai pot sa zic nimic din cauza rasului. Nu ma intreb de ce au ramas ca trazniti de fulger, fiindca ar fii doua cauze, 1. Chiar i-a traznit fulgerul, insa nu am eu norocul asta. Si 2. Chiar m-au crezut. In toata sufrageria se aude doar rasul meu. Parca ar fii o scena dintr-un film in care personajelor li se da o stire noua si toti raman socati. Inca o vad pe Aiumy cum isi baga degetele pe gat, Daisuke o prinde repede de incheietura si o opreste:
-Hahaha…..Spune ironic Daisuke in timp ce eu incerc sa ma calmez.
- Akie! Te rog, nu ne mai speria asa! Chiar te-am crezut! Imi spune Masaru parca tremurand. Aiumy imi arunca priviri ucigase, incat mie asa de rau imi pare ca nu poate omori cu privirea incat nu mai pot de ras.
- Ai inebunit femeie? Incerci sa ne omori sau ce? Imi striga Aiumy.
- De unde stii ca sunt femeie? O intreb oprindu-ma din ras si privind-o fix in ochii.
-Din cauza strigatelor care le faci cand ramane Daisuke noaptea aici! Imi raspunde ea fapt la care eu o privesc intrebatoare, Masaru ramane fara cuvinte iar Daisuke ia tigarea calm si o baga in gura.
- Ofticoas-o! Scot limba ca copii mici, punandu-mi mainile in san. Parca m-ar bufni rasul la scena asta dar totusi, ma intreb, chiar asa sa fie? Chiar asa sa fac? Nu-mi amintesc niciodata sa fii gemut asa de tare. Sau poate ca o fii ascultat pe la usa sau peretii, o cred in stare.
O privesc cu coada ochiului, in timp ce ea ma priveste cu un zambet pe sub mustati. Daisuke fumeaza privindu-ne amuzat. Masaru isi da o palma peste frunte si ofteaza. Nu cred ca e obisnuit cu lume atat de nebuna ca noi si asa de directa. Nici eu nu eram inainte prea directa, subliniez prea. Dar adevarul e ca imi place sa fiu asa. Iarasi s-a lasat linistea in incapere, alt lucru care nu imi place, cel putin atunci cand sunt cu cineva. Imi intorc privirea spre Masaru:
-Asadar....povesteste-ne mai multe despre tine! Familie? Prieteni? Iubita? De cat timp canti? Cand ai facut-o ultima data?
In momentul acela Aiumy scuipa berea pe masa, facandu-l pe Masaru sa-si intoarca privirea stupefiata spre ea. Si de asemenea si privirea mea entuziasmata si usor confuza. Aiumy tranti doza de bere pe masa cu putere:
- Ai inebunit? Ce interogatoriu e asta? Defapt…ce fel de intrebare e ¨Cand ai facut-o ultima data?¨ ??? Ma intreaba blonda privindu-ma.
-Ce intrebare? L-am intrebat de cand nu a mai cantat! Unde ti-e gandul? Intreb clatinand din cap, desi ma amuzase destul de mult, inercand sa nu rad.
- La acelasi lucru! Zambeste ea stupid de parca cineva ar fi crezut-o.
-Mincinoas-o! Spun incrucisandu-mi mainile.
Daisuke surade si clatina din cap, il priveste pe Masaru usor amuzat:
- Nu te speria de ele! Te vei obisnui repede cu comportamentul lor. Sunt asa doar din plictiseala si fiindca asa vor! Akie e cea nebuna, iritata de multe lucruri, retrasa, directa, indiferenta….dar are un suflet mare!
II spune acestuia, fapt la care Masaru zambeste usor senin. Il privesc stramb pe Daisuke, ridicand cate o spranceana. De cand e el ¨Domnul sincer care spune totul?¨. Daca stau bines a ma gandesc parca e mai calm de cand a venit sau poate e doar obosit. Abia astept sa incep interogatoriul in camera, nu stiu de ce dar sunt tare curioasa pe unde a umblat zilele astea.
- Si Aiumy se aseamana mult cu Akie! Nu stiu daca am apucat sa-ti spun dar sunt surori, desi sunt cam diferite, in unele parti se aseamana. Poate asta e motivul pentru care se cearta mereu! Aiumy e mai prietenoasa, lingusitoare, lipitoare, nebuna, cateodata perversa…..dar asta o face doar in gluma! Cred! Nu am fost niciodata iubitul ei asa ca nu prea stiu. Continua acesta cu acelasi zambet pe buze, Masaru chicoteste amuzat. O privesc pe Aiumy cu coada ochiului, avea aceiasi privire ca si a mea, atintita asupra lui Daisuke….parca privindu-l de sus si intrebandu-l daca nu cumva vrea sa reverifice ceea ce a spus.
Il vad pe Masaru cum se da un pic in spate, iar Daisuke isi intoarce privirea spre noi doua parca facandu-se micut.
- Am uitat cumva sa mentionez si violenta? Ii sopteste lui Masaru.
- Cred ca da! Raspunde el parca tremurat.
- Vezi cum sunt chinuit in fiecare zi? Il priveste Daisuke cu ochii ca de catel chinuit, pe care probabil la Masaru merge, dar la noi doua nu. Iau perna de pe canapea si i-o arunc in fata. Apoi scot limba la fel de copilareste, insa ma trezesc cu aceiasi perna alba in fata. Ma ridic in picioare tinand in mana perna. El a vrut-o!
De data asta nu o mai arunc ci il lovesc cu ea insa il puse pe Masaru ca scut, si il lovesc fara sa vreau pe el. O vad pe Aiumy cum da sa il loveasca pe Daisuke cu cealalta perna insa acesta fu mai rapid si folosi ¨scutul¨ In momentul acela il lovesc eu cu perna peste cap.
- Auci! Asa deci! Doi contra unu nu e cinstit! Spune Daisuke zambind diabolic, ii da drumul lui Masaru la brate in timp ce da sa se aplece sa ia o perna, eu si blonda il lovim incercand sa il oprim. Brunetul meu lua cealalta perna si isi facu loc intre noi doua, batandu-ne cu pernele. Eu si cu blonda contra lui. Din greseala Masaru se trezi cu o perna in fata de il dezechilibra, cazand pe fotoliu. Incepem toti sa radem de faza asta. Ce batalie copilareasca! Copilareasca dar amuzanta.
Masaru se ridica de pe fotoliu cautand o alta perna ca sa se apere, gaseste alte doua tot pe canapea.
-Asta e razbunare! Ne spune el insa se trezi cu trei perne lovindu-l. Una in fata, alta pe piept, si cealalta pe burta. Dezechilibrandu-se din nou, trezindu-se pe podeaua racoroasa. Il privim razand, el ridica mana in semn de pace; Ma predau! Ma predau!
Intind mana si il ajut sa se ridice. Ne priveste amuzat in timp ce Aiumy face cativa pasi in spate si da drumul la combina la maxim. Melodia care imi bantuie placut urechiile dar intr-un fel puternic si rapid, se numeste ¨Home¨ si este cantata de catre trupa Three Days Grace, trupa mea favorita.
Imediat ce o aud incep sa sar in sus si sa dansez. Simt cum ritmul se accelereaza odata cu bataile inimii mele. Ii privesc pe cei din jurul meu si ii vad si pe ei dansand. Incep sa cant cat pot de tare:
- I´ll be coming home, just to be allowed! C´us I know you´re not there and I know that you don´t care.... I can´t hardly wate to leave this place... No matter how I try, never satisfait. This is not what I think, I better not be allowed....You always disappear, even when you´re here, this is not my home....
Ma opresc imediat cand simt ceva ud, rece, pe talpa. Imi las privirea in jos si murmur ceva printre dinti. Uitasem complet ca Aiumy scuipase berea pe masa iar acum s-a prelins pe jos. Oh shet! Covorul!
Privec covorul care era putin ud in unele parti din jurul mesei, o privesc pe Aiumy care sarea ca bezmatica prin camera si nici macar nu observase Berea. Se preface ca ar canta la chitara. O strig insa degeaba, nu ma aude din cauza muzicii. Poate ca asta era idea ca sa nu o mai aud nici eu, sa ascult muzica tare, nu stiu de ce nu m-am gandit de dinainte. Offf….fetita asta! Ma scoate din sarite cateodata!
Imi dau soseta alba jos si o las pe covor, ma indrept spre stanga si fac cativa pasi. Intru in bucatarie trecand pe sub arcada si privesc prin jur pentru o carpa. Bucataria era jumatate din gresie, atat pe pereti cat si pe jos. Deasupra dulapurilor este marmura neagra. Bucataria a fost cumparata tota cum un an asa ca presupun ca va imaginati ca bucataria este una moderna asa ca nu mai trebuie sa explic eu toate detaliile. Cel putin este cel mai curat loc din toata casa, lucru care, credeti-ma, ma surprinde si pe mine.
Fac la stanga, 3 pasi, si deschid dulapul de sub ghiuveta. Acolo sunt mai multe lucruri, buretele si solutia de spalat base. Mama nu a vrut o masina de spalat base, asa ca….. ramane de spalat la mana! Intr-un capat sunt niste carpe, iar in cealalta parte este cosul de gunoi. Iau carpele si inchid usiile de la dulapul alb. Cand imi ridic privirea observ ca telefonul negru, defapt luminita de la el, tot palpaia, de parca cineva ar suna. Insa nu pot auzi daca suna din cauza muzicii asa ca ridic receptorul si il duc la ureche. Aud o voce, sau ceva ce semana cu o voce. Imi duc un deget in urechea libera insa tot nu auzeam cum trebuie. Am iesit din bucatarie tot prin arcada, iar apoi am iesit pe usa afara, tragand usa dupa mine:
- Alo! Da! Acum va aud mai bine!
-Buna seara! Aud vocea de la celalalt capat care imi era foarte cunocuta.
- Tata? Oau! Ce surpriza! Nu ne-am mai vazut de multa vreme! Spun eu fiind destul de vesela, mai ales ca vroiam sa le dau vestea cea noua.
- Mda…de sambata trecuta!
- Serios? Ce repede trece timpul!Aolo! Deja e vineri! Spun eu dandu-mi o palma peste frunte; Nu-ti face griji! Nu am uitat ca Maine seara trebuie sa fiim acolo, vom ajunge, nu-ti face griji. Apropo, ti-am spus ca vom reusi sa avansam! Am gasit un tobosar! Spun zambind diabolic asteptand sa zica ceva cum ar fii ¨Scuze ca ne-am indoit de tine!¨ sau ¨Nu-ti face griji, vei reusi mai departe¨.
- Nu era nevoie sa-mi spui! Mi l-a prezentata Daisuke!
- Daisuke? Cand? A fost in Tokyo?
- Da, acum o zi, insa asta nu e important, ceea ce vroiam sa-ti spun este ca maine vreau sa veniti cu toti! Tu, Aiumy, Daisuke si Masaru! Am o surpriza pentru voi toti!
La cuvintele lui am ramas cu gura cascata! Parca asta era o reuniune de familie plictisitoare, nu o reuniune de trupa si familie! Incerc sa imi adun cuvintele.
- Serios? Ce surpriza?
- Daca ti-as spune n-ar mai fii surpriza! Asa ca….noapte buna si nu uita de Maine seara! Sa veniti cu totii! Imi spune scurt si imi inchide telefonul in nas. Inchid si eu si privesc receptorul negru cu ochii mari si pierduti. Ce a vrut sa zica cu o surpriza? De cand il intereseaza pe el de membrii trupei? Ce-a fost asta? Era sigur tata sau tatal meu a fost rapit de extraterestri si acum am sansa la o noua viata de familie? Du-te dracu! Urasc surprizele! Imi spun nervoasa si fara sa imi dau seama dau cu telefonul de pamant.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Răspunsuri în acest subiect
Tamed [+18] - de Akie - 21-07-2010, 09:53 PM
RE: Tamed [16+] - de Hetalia - 21-07-2010, 10:59 PM
RE: Tamed [16+] - de Akie - 23-07-2010, 02:54 AM
RE: Tamed [18+] - de Akie - 24-07-2010, 02:14 AM
RE: Tamed [18+] - de Hetalia - 25-07-2010, 08:57 PM
RE: Tamed [18+] - de Akie - 27-07-2010, 09:47 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 28-08-2010, 06:51 PM
RE: Tamed [+18] - de Hetalia - 02-09-2010, 08:04 PM
RE: Tamed [+18] - de _Andreea_ - 19-09-2010, 01:21 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 24-11-2010, 10:40 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 23-01-2011, 02:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
11 Vizitator(i)