Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tamed [+18]

#1
Hy^_^ Ei bine....asta e primul meu fic in care scriu la persoana intai, si de asemenea e primul meu fic care nu include vampiri, crime, demoni, etc. Ideea mi s-a parut destul de originala, sper ca va place. Asa ca...ficul asta este despre o viata de zi cu zi, fara paranormal sau alte lucruri anormale. Am pus +18 pentru ca in unele capitole poate contine faze mai....dinafara varstei minore. Astept comentarii^_^
Akie: http://i280.photobucket.com/albums/kk180...d/Akie.jpg
Aiumy: http://i280.photobucket.com/albums/kk180.../Aiumy.jpg
Daisuke: http://i280.photobucket.com/albums/kk180...aisuke.jpg
Masaru: http://i280.photobucket.com/albums/kk180.../Amane.jpg


Cap.1

V-ati intrebat vreodata ce va doriti cel mai mult pe lumea asta? Unii isi doresc bani, altii fericire, altii iubire, altii isi doresc sa trezeasca sentimentele ce stau ascunse in inimile lor, sa fie sefii si sa faca ce vor. Eu mi-am pus intrebarea asta de multe ori….niciodata nu i-am gasit raspunsul! Cateodata ma retrag in camera mea, repetand la chitara, inchisa in lumea mea. Repetand intrebarile pe care mi le-am pus de multe ori dar la care nu le gasesc raspunsuri.
Numele meu este Akie, sunt solista trupei Tamed. O trupa rock, inca in formare. Sora mea, Aiumy, este chitarista alaturi de Daisuke, iubitul meu. Trupa este in formare tinand cont si de faptul ca avem nevoie de cineva la tobe si sa compunem ceva muzica!
Nu sunt genul care iese in fata si nici genul care vrea totul, dar nu stiu de ce…..eu am totul! Am o familie mare si fericita, si prin fericita vreau sa zic extrem de enervanta. Am un iubit ce da culoare vietii mele incetosata de fumul tigarii ce imi da un aer calm si usor nostalgic.
Niciodata nu am dus lipsa de nimic….cel putin asa am simtit. Poate mi-a lipsit putin atentia parintiilor care era mereu fixata pe surorile mele mai mici, dar asta nu a fost o problema pentru mine. Intr-un fel imi placea sa fiu asa dar stiind faptul ca fiecare are pe cineva mai important decat mine ma face sa ma simt singura. Sentimentul se sparge de fiecare data cand il vad pe Daisuke intrand pe usa cu o privire calda sau cand gust din saruturile lui dulci si pline de pasiune, ce imi dau fiori pe sira spinarii si un sentiment de placere. Cand el este cu mine, nu ma mai simt singura fiindca atingerile lui ma fac sa imi dau seama ca sunt cineva important pentru el la fel cum este el pentru mine. Cateodata stau cu el in camera mea, inchid ochii si ascult cu atentie cum degetele lui fine trec peste corzile chitarei jucandu-se cu notele muzicale ca o ploaie ce se lasa purtata de vant.
Cand ma gandesc la toate astea imi aduc aminte de starurile rock care au trecut printr-o viata groaznica, plina de droguri, lacrimi, tipete si boli. Si ma intreb ce am facut sa merit o viata asa de fericita ca asta, mereu ajung la acelasi raspuns ¨Ce intrebare prosteasca¨ Nu stiu de ce imi pun astfel de intrebari tampite, fara sens….nu pot fii multumita cu ce am? Sau poate mi le pun din plictiseala. Poate mi le pun din cauza ca in adancul meu as fii vrut sa am si eu o viata ca cele de la televizor. Si ma intreb de ce sa imi doresc asta din moment ce dintotdeauna am urat dramele, poate este din cauza surorii mele care are obiceiul sa-si lipeasca ochii de ecranul televizorului in fiecare zi la ora 7 facandu-ma si pe mine sa vad acele drame. Intotdeauna am dat vina pe trei lucruri: canapeaua din sufragerie pentru ca este prea moale si ma atrage la ea dupa o zii intreaga de leneveala sau munca cu trupa. Al doilea lucru este berea rece ce parca cerea sa o beau stand in ¨Raiul¨ acela de canapea. Si al treilea lucru este sora mea, ce coboara repede scariile, se tranteste pe fotoliul crem de langa canapea si ia in mana telecomanda neagra dand drumul la cutia de aceiasi culoare, plata. O cutie ce ea o considera televizor si un lucru important, in special pentru faptul ca da serialele ei preferate. Pentru mine este doar o porcarie cu care resueste sa-si ocupe timpul fiindu-i prea lene sa isi miste putin degetele pe chitara, probabil putrezita, din camera ei. Nu am inteles niciodata sensul acelor seriale, toate erau la fel! Pline de drama, putina actiune interesanta….intotdeauna acelasi subiect, protagonista trece printr-o viata de rahat si la sfarsit apare printul calare pe cal salvand-o din lumea aceea. Niciodata nu am crezut in dragoste la prima vedere! Am crezut in dragostea fata de trupul celuilalt la prima vedere, dar nu in dragostea din inima. Cand ii spun asta surorii mele imi raspunde cu o intrebare ¨Esti sigura ca esti sora mea?¨ iar eu ii raspund cu aceiasi intrebare. Ajungand de la lacrimile date de drame la tipete ce anuntau faptul ca am ajuns acasa.
Cateodata ma intreb si eu daca chiar sunt sorsa, la infatisare nu ne asemanam asa de mult, poate o fii din cauza ca ea si-a vopsit parul blond si este mai mica decat mine cu un an. Iar la comportament suntem diferite, desii la amandoua ne place sa cantam, la amandoua ne place sa fiim iubite si sa iubim. Dar ea intotdeauna a fost mai….diferita decat mine! Eu am fost mai rece si mai putin sociala, pe cand ei ii placea sa fie in centrul atentiei. Pentru mine era suficient sa stiu ca pentru o singura persoana eu eram in centrul atentiei si asta ma irita mult la inceput dar apoi am inceput sa ma indragostesc de el, poate a fost si faptul ca avem aceleasi pasiuni si acelasi comportament. Avem aproape doi ani impreuna, el are 21 de ani iar eu 19, nu mi-a pasat niciodata de varsta, de cele mai multe ori o ignor si cateodata uit si de ziua mea de nastere. Ma trezesc cu cate un cadou in mana, il privesc ciudat si ma intreb ce naiba se intampla? Oare crede ca deja ca mor? Asta e un cadou de dinainte de sinucidere? Oare nu stie ca eu nu voi murii pana cand nu vor asculta toti melodiile noastre? Oricat ar dura, oricat mi-ar lua, oricat as muncii pentru a ajunge acolo…..stiu doar un singur lucru…. Asta este dorinta mea cea mai mare! Sa cant! Cateodata ma simt asa de egoísta, de parca nu mi-ar pasa de ceea ce se intampla cu cei care ma iubesc. Si ajung la raspunsul ca sunt! Dar ma intreb mereu ¨E chiar asa de rau sa iubesti mai mult sa canti?¨
Stiti…. Chiar daca sunt egoísta, eu voi continua sa cant pana cand glasul ma va lasa. Nu voi inceta sa-l iubesc pe Daisuke indiferent de ce s-ar intampla. El si muzica sunt cele mai importante lucruri pentru mine! Daca m-ar pune cineva sa aleg intre cei doi….. nu as stii raspunsul! Cred ca atunci intr-adevar as traii o viata ca in acele telenovele, o viata de drama! O viata pe care nu mi-o doresc si o viata pe care stiu ca nu o voi avea! Ma intreb de unde stiu….. dar stiti….. pur si simple stiu!
Poate o fii faptul ca in incapere e liniste totala, sau faptul ca m-am pierdut in ganduri sau faptul ca mi-am adus aminte de Daisuke! Nu l-am vazut de 3 zile! Spunea ca are treaba si ca nu ne vom putea vedea curand. Oare o venii in seara asta?
Inchid ochii si simt cum pielea mi se face de gaina, niste buze moii imi saruta pielea firava a gatului. Imi dezmiarda simturile si ma trezeste la realitate. Imi da un sentiment de caldura si placere. Saruturile urca incet pe gat, imi las capul pe spate. Primul gand care mi-a venit in minte era Daisuke, in sfarsit a revenit. Ma intreb cand a intrat insa asta nu mai conteaza, important e ca a venit. Intind mana dreapta in care tin doza de bere incat sa nu o vars. Deschid ochii si raman cu gura cascata. Privesc stupefiata fata cu parul blond ce ma saruta pe gat. O imping si ma ridic ca arsa, strangand in mana doza galbena. O privesc de parca as sta sa o ucid:
- Ti-ai pierdut complet mintile Aiumy? Ma rastesc la ea in timp ce aceasta isi trecut degetele peste buze, zambind viclean.
- Nu! Deloc! Doar ca s-au terminat serialele de acum 10 minute, tigarea ta s-a consumat si stateai de parca ai fii murit! Am zis sa te trezesc! Si cum la vorbe nu imi raspundeai…am incercat ceva diferit! Vad ca ti-a placut! Poate o sa-i iau locul lui Daisuke! Mmmm....cred ca ar fii o experienta destul de noua! Spuse visatoare fata.
- Nici vorba! Asta te trezeste? Intreb ironica.
Si ii torn berea rece, ce mai ramasese in doza, in cap, ce se incalzii cand dadu de caldura pielii ei. Aiumy ramane cu gura cascata si ma privii imbufnata. In timp ce eu arunc doza goala pe jos si ma trantesc inapoi pe canapea, las smocul de tigara acum stinsa, in scrumiera goala de pe masuta din sticla. Ma intind putin si prind intre degete pachetul alb cu rosu de tigari, il aduc langa mine, il deschid si dinauntru scot o tigara alba. Iau bricheta rosie si o aprind, trag un fum si ii arunc bricheta lui Aiumy, gandindu-ma ca poate vrea si ea sa fumeze. Aceasta nici nu se obosi sa o prinda, continua sa ma priveasca. O privesc stramb si mai trag un fum de tigara, o intreb ce dracu are de se uita asa la mine. Nu imi raspunde si se aseaza langa mine, privindu-ma cu un zambet pervers. Isi ridica un deget trecandu-l suav peste piciorul meu continuand sa ma priveasca. Ii prind degetul:
-Esti frustrata sexual sau ce? Cred ca ar trebui sa-ti gasesti un prieten, te-ai despartit prea repede de ultimul! Ai stat cu el doar 3 saptamani. Spun rece.
Fata vru sa imi raspunda dar usa ce se deschise ne intoarse la amandoua privirea inspre dreapta, inspre arcada ce dadea spre hol. Prin ea trecu un baiat inalt in jur de 1.80m. Parul brunet era usor deranjat dandu-i un aer sexy, bluza lui larga si neagra se imbina perfect cu lantul de argint ce il purta la gat. Blugii lui usor cazuti nu lasa sa i se vada formele corpului perfecte. Niste forme ce te inebuneau numai vazandu-le. Daisuke s-a intors in sfarsit, il privesc vesela. Iar el imi zambii:
-Buna draga! Sunt acasa! Imi zambeste cald, iar eu ii intorc zambetul.
Am vrut sa zic ceva dar nu am apucat din cauza lui Aiumy care In nici doua secunde era langa el, il imbratisa si il saruta. Faza la care raman iarasi cu gura cascata. Aiumy se retrage si il imbratisa din nou:
- Iubirea mea! Lumina stralucitoare ce ma izbeste de perete! Spuse ea ironica si vesela. Daisuke chicoti si o mangaie pe cap spunandu-i ca de data asta nu i-a adus nimic, aceasta ofta dezamagita. Iau bricheta de jos si o nimeresc in cap facand-o sa-si intoarca privirea spre mine. Ma aproprii de ea si o iau de guler:
- Saruta-ma pe mine dar nu te da la el! Spun nervoasa.
- Mmmm….mai vrei un sarut? Intreba ea jucausa.
-Wo! Calmati-va! Intervenii Daisuke iar eu ii dau drumul lui Aiumy. Brunetul o intreba pe Aiumy ce a apucat-o, iar ea raspunde simplu:
- M-am plictisit! Isi incrucisa bratele usor tavnoasa, iar eu raman masca, tinand intre buze tigarea aprinsa ce ardea singura. Daisuke imi ia tigarea si o baga in gura tragand un fum:
- Fumatul dauneaza grav sanatatii! Si in plus….potoliti-va! Speriati noul coleg!
Ma uit la el intrebatoare, la fel si Aiumy. De pe hol venii un baiat brunet, cu ochii parca patrunzatori. Era aproape la fel de inalt ca si Daisuke, avea in jur de 1, 75 m. Corpul lui fiind aratat bine prin pantalonii de blugi si camasa albastra usor nearanjata. Il studiez atenta in timp ce Aiumy face la fel. Daisuke ne privii calm in timp ce fuma linistit:
- Numele lui este Masaru Amane! El va fii tobosarul nostru! Ne spune scurt.
Imi inghit cuvintele nevenindu-mi sa cred ca am gasit asa de repede un tobosar. Oare este la fel de bun la tobe precum arata?
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Răspunsuri în acest subiect
Tamed [+18] - de Akie - 21-07-2010, 09:53 PM
RE: Tamed [16+] - de Hetalia - 21-07-2010, 10:59 PM
RE: Tamed [16+] - de Akie - 23-07-2010, 02:54 AM
RE: Tamed [18+] - de Akie - 24-07-2010, 02:14 AM
RE: Tamed [18+] - de Hetalia - 25-07-2010, 08:57 PM
RE: Tamed [18+] - de Akie - 27-07-2010, 09:47 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 28-08-2010, 06:51 PM
RE: Tamed [+18] - de Hetalia - 02-09-2010, 08:04 PM
RE: Tamed [+18] - de _Andreea_ - 19-09-2010, 01:21 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 24-11-2010, 10:40 PM
RE: Tamed [+18] - de Akie - 23-01-2011, 02:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
13 Vizitator(i)