Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sugestii

#1
In primul rand Salutare baieti, fete si extrateresti de toate varstele de pe zup.

Imi cer scuze daca am gresit sectiunea.

Vreau sa fac 2-3 mici sugestii in legatura cu site-ul.

1) Tema e copilareasca. Culorile nu sunt nici pe departe "okay" -1 , butoanele sunt urate -1 , si au o culoarea de ma zgarie pe creier -1 . Mai bannerul e la fel de oribil. Fonturile folosite sunt la fel, oribile -1. Chibi-urile sunt dragutze +1, dar asezare extrem de prost -1. Tipul din stana cu par pe ochi, e dragutz +1, dar semnul "Z" pus pe cureaua (cred ca e curea) lui nu se potriveste . E la mintea pisicii, personajul e negru, cum pui tu un semn mic, cu culori aprinse care atrage toate atentia spre "zona inferioara", just saying -1.
Emoticoanele sunt extrem de low quality -1 , sunt originale, nu ma leg de faptul asta, si sunt dragutze unele din ele +1, dar mai bine cauti unele pe google, care sa fie high quality si care sa aiba niste expresii faciale sa'ti vina sa le manaci de dragalasenie (sfat personal).
Footerul e foarte bun, fontul folosit este draguz +1 , culorile sunt mai pasnice si sunt high quality +1. Bravo pentru el.
Imi place si imaginea din spatele textului " Welcome back, Arken blah blah blah " si cum e pozitionat avatarul in user panel. Bravo. +1
In tema nu exista pic de inventivitate, imi place totusi ca bannerul are depth +1, dar...atat. Jucati'va cu culorile, cu imaginile, incercati ceva nebunesc ce nu a mai incercat nimeni.
Panel-ul (sau orice o fii ala cu Portal/forum/extraoptiuni) e prea banal. Eu cu 2 zile in html, iti pot face asa ceva fara mare stres. -1 Culorile, peste tot sunt prea stridente, am mai spus.
2) Forumul se incarca greu. Nu stiu cauza, nu ma intereseaza, reparati'o. -1
3) Ma iau de sectiuni. Unu, sunt prea multe -1 si doi textul e prea mare -1. Mi'a luat 5 secunde sa derulez de sus pana jos. La sectiunea diverse,niste sectiuni, putzin populare dealtfel ar trebui eliminate. De la anime genre, niste sectiuni ar trebui unite cu altele, pentru ca genurile sunt asemanatoare,si ati castiga si un plus de estetica.
Anime zup contest(ar trebui un "s" la sfarsit) niste sectiuni ar trebui unite desemenea, pentru ca seamana izbitor de mult, si ar merge mult mai bine ca o subsectiune.
La animezup area, sectiunea despre revista ar merge mult mai bine ca o subsectiune la anunturi. E in plus -1

...dar asta e doar parere mea.

Imi cer scuze, daca am jignit site-ul, nu a fost cu intentie. Nu vreau sa fac polemici, doar mi'am expus opinia. Nu voi frecventa site-ul asta pana nu se va schimba ceva. Am vrut doar sa va ajut. Acuma, daca voi vreti da schimbati ceva, bine, daca nu,iara e bine, din partea mea, ptr. ca nu ma afecteaza cu nimic.

O zi buna in continuare.

~Arken
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!

#2
Daca nu iti place aceasta tema, poti incerca si alte teme my dark sau light, in dreapta de tot, jos, la orice paigna gasesti Quick Theme si alegi de acolo ce teme vrei si iti plac^^

Si legat de faptul ca se incarca greu, nu e de la noi, mie mi se incarca super repede, e netul tau de vina ca nu iti merge repede. Plus, textul are un font de 8, la mine e chiar mic, de ce la tine apare mare, e posibil un Ctrl+scroll si revine mic ^^
Btw, emoticoanele sunt cele de la mess, cele cu zuppy si cele cu onions [cauta pe google msn onions] si cele cu zuppy sunt cu mascota, nu-ti plac acelea, utilizeaza-le pe cele cu onions care sunt mai expresive, dar nu cred ca te-ai uitat sa vezi ca sunt.

#3
Citat:Imi cer scuze, daca am jignit site-ul, nu a fost cu intentie.
Şi titlul ? Ăla nu a fost cu intenţie să înţeleg.
Citat:1) Tema e copilareasca.
Pentru toate vârstele, iar dacă nu ai observat mai sunt o grămadă de teme. De ce e portocaliu forumul pentru că zuppy e vulpiţă, ştiai asta ?
Citat:Am vrut doar sa va ajut. Acuma, daca voi vreti da schimbati ceva, bine, daca nu,iara e bine, din partea mea, ptr. ca nu ma afecteaza cu nimic.
Păi văd că ţi - ai expus părerea fără să jigneşti, de ce ai mai spus - o dacă nici nu te interesează dacă o vom lua în calcul sau nu.
-

#4
@Lynn

Ok, you troll, vad ca te simti destul de ofensata, desi nu ai motive. Eu doar am spus ceea ce ar trebui schimbat, IMO. Am spus'o, gandindu'ma ca ar putea ajuta pe cineva, dar nu m'am gandit ca vine o tipa
care sa se ia de mine, doar pentru simplul fapt ca am criticat ceva. Se numeste critica constructiva, si cred ca se vede destul de clar in primul meu post. Putzin imi pasa daca o luati in considerare, si o spun in sensul ca nu ma razboiesc aici, ci doar spun, si ma retrag.

Atat am avut de spus, eu consider discutia incheiata.

@alexandra

Got your point. Dar aia e tema standard, si ar merge putzin inbunatatita. Nu zic, azi, maine, ci doar v'am dat niste sugestii ca data viitoare cand schimbati tema sa aveti inca o opinie in plus.
Nu am observat ca emoticoanele sunt si cele de pe mess si cele onions (btw, cele onions sunt extrem de dragutze, le'ati ales foarte bine), dar cand vezi 3 seturi de avatare asezate aiurea...nu ai o parere prea buna.


Eu am vorbit in esenta, nu ma intereseaza polemici, si asta e probabil unul din ultimele posturi ale mele in legatura cu aceasta tema.

D:

~Arken
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!

#5
Citat:Ok, you troll, vad ca te simti destul de ofensata, desi nu ai motive.
Nu mă simt, dar tu nu ai înţeles că nu am fost nici ironică nici nu a fost o tentativă de troll. Ţi se pare ţie că m-am luat de tine.
-

#6
(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: 1) Tema e copilareasca. Culorile nu sunt nici pe departe "okay" -1 , butoanele sunt urate -1 , si au o culoarea de ma zgarie pe creier -1 . Mai bannerul e la fel de oribil. Fonturile folosite sunt la fel, oribile -1. Chibi-urile sunt dragutze +1, dar asezare extrem de prost -1. Tipul din stana cu par pe ochi, e dragutz +1, dar semnul "Z" pus pe cureaua (cred ca e curea) lui nu se potriveste . E la mintea pisicii, personajul e negru, cum pui tu un semn mic, cu culori aprinse care atrage toate atentia spre "zona inferioara", just saying -1.

In caz ca nu ai observat, pe Zup media de varsta nu e tocmai foarte ridicata. Marea majoritate au sub 18 ani. Deci o tema foarte "matura" nu o sa vezi. Dar nici copilaroasa nu mi se pare, poate e din cauza chibi-urilor folosite. Pe de alta parte, chibi-urile sunt facute de Shiva si Snow, deci nu avem probleme de copyright 21
Fonturile folosite sunt de fapt doar unul, acelasi font pe care l-am folosit mereu pentru Zup. Ca tie nu iti plac, e o chestie de gust, nu discut.
Bannerul recunosc ca nu e prea stralucit, dar nu prea am mai lucrat cu Photoshop la modul serios de vreo 3 ani. Deci meh. Am incercat sa rog pe altcineva sa faca unul dar a fost mai greu de explicat, pentru ca banner-ul ala e compus din bucati, trebuie sa se potriveasca la fix, etc.

Also, tema a fost lansata cand a facut zup 3 ani. Si Zup a facut 3 ani fix spre sfarsitul sesiunii mele. Am 2 mastere pe cap deci nu am avut asa mult timp sa ma ocup de tema decat dupa 30 iunie.. Banner-ul a fost facut chiar in noaptea de dinainte, pentru ca nu reuseam sa fac nimic dragut, si e departe de a fi ceea ce se dorea initial. Pana la urma am incropit ceva repede in photoshop, ca sa pot pune tema online.
Cu asezarea chibi-urilor.. nu e prea stralucita, dar e din cauza ca am pierdut versiunea lor fara watermark, Snow nu era online ca sa i-o cer, asa ca a trebuit sa folosesc imaginile cu watermark de pe dA, si unele chibi-uri au cam fost decupate ca sa nu se vada urat. Daca le puteam folosi cum trebuie, poate le imbinam ceva mai frumos, nu stiu. Ce-a fost a fost.

Semnul de pe curea e logo-ul site-ului, de-aia e pus acolo. Culorile aprinse e de fapt doar una, un soi de rosu. Care in noianul de portocaliu nu prea iese in evidenta. Deci meh again.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Emoticoanele sunt extrem de low quality -1 , sunt originale, nu ma leg de faptul asta, si sunt dragutze unele din ele +1, dar mai bine cauti unele pe google, care sa fie high quality si care sa aiba niste expresii faciale sa'ti vina sa le manaci de dragalasenie (sfat personal).

Nu stiu daca mai e vreun forum romanesc care sa aiba la fel de multe emoticoane ca noi. Probabil le-ai vazut doar pe cele cu zuppy. Low quality.. de unde pana unde? Nu cred ca intelegi conceptul/termenul folosit... Low quality erau daca ar fi fost redimensionate aiurea si comprimate prost, sau daca aratau de parca ar fi fost desenate in paint. Mie mi se pare ca arata chiar super 10

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Footerul e foarte bun, fontul folosit este draguz +1 , culorile sunt mai pasnice si sunt high quality +1

Lol. Footer-ul e ceva gen... 2-3 straturi in Photoshop, 5 rendere si text 21 Nu zic, l-am facut sa se imbine cu tema dar nu e tocmai cea mai mare realizare a mea.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: In tema nu exista pic de inventivitate, imi place totusi ca bannerul are depth +1, dar...atat. Jucati'va cu culorile, cu imaginile, incercati ceva nebunesc ce nu a mai incercat nimeni.

Huh? Nu am mai vazut vreun forum (anime sau nu) pe la noi sau pe restul netului, cu o tema similara.
Also, tu te legi doar de aspect, dar nu stii ce e in spatele ei, si cat din template-ul standard mybb a fost modificat ca sa iasa ce e acum. Am refacut o sumedenie de chestii standard pentru ea. Postbit-ul cel putin a fost refacut total, la fel si profilurile, panoul ala de welcome care spuneai ca iti place, care trebuia sa fie ceva mult mai complex, dar deh, lipsa de timp.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Panel-ul (sau orice o fii ala cu Portal/forum/extraoptiuni) e prea banal. Eu cu 2 zile in html, iti pot face asa ceva fara mare stres.

Sa inteleg ca studiezi html de doar 2 zile. Nu de alta, dar foloseste javascript si css, html-ul conteaza prea putin 21
Also, inteleg ca se putea face ceva mai spectaculos, dar pentru asa ceva ar fi bun niste jquery, ori noi folosim deja cateva librarii js pentru diverse plugin-uri, si s-au batut adesea cap in cap cu cele ale meniurilor mai elegante. Mai bine asa, simplu si eficient, si mai ales fara batai de cap.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Forumul se incarca greu. Nu stiu cauza, nu ma intereseaza, reparati'o. -1

Posibil sa prinzi momente cand e serverul suprasolicitat. Ar merge reparat printr-un upgrade, dar VPS-ul pe care suntem acum deja costa 50 de dolari lunar, pe care si-asa nu ii platesc tocmai usor. Cand o sa gasesc o modalitate eficienta pentru ca site-ul sa isi poata plati singur hostul, o sa fac un upgrade. Sau cand o sa imi permit eu. Pana atunci.. nu prea am ce face. Stiu ca e neplacut, nici mie nu imi convine, dar chiar nu am ce face.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Ma iau de sectiuni. Unu, sunt prea multe -1 si doi textul e prea mare -1. Mi'a luat 5 secunde sa derulez de sus pana jos. La sectiunea diverse,niste sectiuni, putzin populare dealtfel ar trebui eliminate. De la anime genre, niste sectiuni ar trebui unite cu altele, pentru ca genurile sunt asemanatoare,si ati castiga si un plus de estetica.

Intr-adevar, cateva merg unite, o sa incerc sa mai reduc din ele. Sunt intr-adevar cam multe insa asta doar din cauza ca au aparut constant sectiuni noi, la cererea utilizatorilor.

(28-08-2010, 07:16 PM)Arken A scris: Imi cer scuze, daca am jignit site-ul, nu a fost cu intentie. Nu vreau sa fac polemici, doar mi'am expus opinia. Nu voi frecventa site-ul asta pana nu se va schimba ceva. Am vrut doar sa va ajut. Acuma, daca voi vreti da schimbati ceva, bine, daca nu,iara e bine, din partea mea, ptr. ca nu ma afecteaza cu nimic.

Avem aici un topic. Daca o sa il urmaresti cu atentie, o sa poti observa ca, nu numai ca in general tinem cont de sugestiile utilizatorilor, dar chiar ne dorim sa primim cat mai multe idei si sugestii.
In rest.. nu stiu ce sa zic, observ ca mai mult te deranjeaza aspectul. Gusturile nu se discuta, insa nu prin aspect ne-am castigat popularitatea.

#7
I wus just saying. Am spus cum cred eu ca ar fii bine.

Nu stiu, asa consider eu, ca nu e cea mai buna tema. Eu acum folosesc Zup Color Theme si mi se pare mult mai buna.

Ma rog,nu mai zic mai multe.

Puteti sa'l inchideti106

(^^,)
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!

#8
Nah, nu l-as inchide inca.
Desi nu sunt de acord complet cu ce-ai spus tu (si poate ca am fost putin agresiv in reply, dar e normal tinand cont ca e tema mea si m-am chinuit ceva la ea) asta nu inseamna ca ai spus ceva gresit. Ti-ai argumentat bine postul si chiar iti respect opiniile.

As aprecia insa daca ai avea unele sugestii mai.. "tangibile"? De exemplu, as aprecia daca mi-ai arata o tema de forum ca exemplu, sa stiu exact cam ce fel de preferinte ai.

#9
ok... am citit aici. si ce sa zick...

Animezup are la dispozitie ptr membrii 5 teme. Sa spunem, una mai buna ca alta. Eu folosesc: Animezup V5 si mi se pare foarte bun. Orange si negru... sunt culori mature. Decat sa spunem negru si mov. Nu ai mai intelege nimic. O culoare inchisa cu alta tot inchisa...jalnic. nu ai mai intelege nimic. Deci culorile sun ok. Mascota Animezup este orange, asa ca si culoarea temei ar trebui facut la fel. 4 Dar nu toate temele sunt pe basa de ORANGE. Tema: Orange Dark, este mai mult neagra decat orange.
Sunt sigura ca nu ai vrut sa jignesti pe nimeni... Dar cum ai vorbit, nu a fost tocmai frumos. Aici sunt membri sub 18 ani. Mai sunt si peste dar sa spunem asa sunt mai multi copii! 4 Aici suntem intr-o comunitate virtuala si tr sa ne vor bim reciproc, frumos. XD Asa ne facem si mai multi prieteni si etc. Te rog foarte mult, nu impune ca la aceasta fraza:
Citat:Forumul se incarca greu. Nu stiu cauza, nu ma intereseaza, reparati'o.
Eu stiu ca ti-ai dori sa poti face aceste schimbari dar animezup-ul nu este vinovat ca tu ai un net prost. Mie imi merge ff bn. Si cred ca si celorlati le merge bine Zupul.
Site-ul este foarte bun asa cum a fost facut. Butoanele nu sunt tocmai urate.
Sectiunile sunt la fel de ok. Pai tu poate vrei sa deschizi un theard cu o anumita tema...si forumul nu are ceea ce iti doresti. Sa spunem de exemplu despre literatura. Nu vii aici si spui: Sugestii: Poate animezup sa aiba in ,, Fan Fiction: tema X,Y,Z. Sectiunile sunt ff bn gandite si la fel si temele siteului.
Flaw are dreptate aici. Nici eu nu am mai vazut site-uri cu atatea emoticoane ca Zup. Daca vrei cv mai mult decat emoticoane cu zuppy, da pe [GET MORE].
Emoticoanele arata AMAZING si nu as schimba acestea ptr nimic! :luv: Sunt so nice! <3
Portal/Forum/Extraoptiuni etc, cred ca sunt bine situate acolo.
Nu sunt bune temele, emoticoanele, Portal/Forum/Extraobtiuni etc... dar ce crezi uh ca e bun aici? Dupa opinia ta...


Deci cam atat am avut eu de comentat.. te rog, doar nu mai formula propozitii dand ordine...nu suna bine deloc. Si schimbarile nu se pot face asa HOp gata. Nu.. sa faci schimbari dureaza ceva.. pana vezi ce opinie au moderatorii membrii... e ceva de munca... poti si tu sa formulezi mai frumos.
Asa este frumos sa vorbim ca sa ne intelegem intre noi. Si asa moderatori si administratorii vor avea mai mult suflet sa citeasca acest theard, nu crezi?
In acelasi timp iti respect sugestiile si sper sa gasesti raspuns la toate si sa ai numai de caastigat pe urma lor. Ma bucur ca ai gasit o noua tema mai pe placul tau 3

P.S: Eu cred ca animeZUP este unic si chiar nemai intalnit. Totul este ok si toata lumea cred ca apreciaza acest site. Eu ma bucur ca pot comunica aici!

#10
Artist@

Pana la urma, folosesc tema standard. Am fost pe forumuri cu teme mai proaste de atat.

Inca sustin sus si tare, ca unele sectiuni ar merge imbinate cu altele.
Ask for it

~aDitZa Girl: do you wanna marry me?
Arken: Zup! i mean Yup!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intrebari/nelamuriri/probleme/sugestii Syryus 4 62.589 17-04-2015, 12:49 PM
Ultimul răspuns: nanafans


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)