Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sucurile naturale vs sucurile cu chimicale

#1
Deci ce preferati? Sucurile naturale de fructe la cutie sau sucurile cu chimicale precum Coca-Cola, Pepsi, Fanta etc?

Eu prefer Coca-Cola. Sucul natural e de 4 ori mai scump In timp ce o Coca-Cola de 2 L e 4 lei 1 L de suc natural e 8 lei deci 2 L de suc natural 16 lei deci rezulta ca sucul natural e de 4 ori mai scump decat Coca Cola. Stiu ca din punctul de vedere al sanatatii nu e prea benefica.

#2
O da... pai imi place sucu "natural" (ca nu prea ii natural nici ala) de visine sau cirese..... vai ador sucurile alea.... nush cum le fac asa de vune....
pt. sanara... cola nu ii bun pt ca daca ii bei in cantitati mari ... la un moment dat o sa ai probleme cu stomacu.. si inca o chestie coca-cola... face celulita....chestia aia cu cat de scumpe is ii alta chestie.... oki...
zbye...
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#3
Prefer sa beau Coca Cola, pentru ca este mai ieftina si are un gust mai bun. A fost o perioada destul de scurta in care imi cumparam numai Pfanner, care este suc natural, dar mi s-a cam acrit de el si in plus era si scump. Stiu ca Coca Cola nu este benefica , dar incerc sa consum cu moderatie.

#4
De obicei..nu prea am obiceiul sa consum sucuri..de nici un fel.Obisnuiesc sa beau apa plata.Dar cand am pofta..nu ma pot abtine sa nu imi cumpar un Cola Zero.Nu este vorba de cost...cu toate ca sucurile naturale sunt de doua ori mai scumpre.Pur si simplu nu imi plac!Si acest lucru ma impiedica sa le consum.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Eu de obicei beau sucuri naturale, stiu ca sunt mai scumpe u.u' dar cum am spus nu beau suc foarte des si decat sa beau Coc-Cola sau cine stie ce alt suc plin cu chimicale si care imi strica sanatatea. Si chiar daca mai beau uneori alte sucuri atunci beau Fanta si altceva, dar coca-cola pur si simplu nu-mi place z.z Asa ca ei prefer sucurile naturale n_n'

#6
well...
eu deobicei cand nu am ce face si vreau sa ma racoresc ma duc la magazin si imi iau vreo 2 sau 3 doze de Cola....
sucuri naturale beau cand sunt singura acasa, si recunosc ca imi plac....iar cele chimicale...si ales sunt bune 21 singurele care imi plac sunt: cola si sprite....atat.....(I hate Fanta...bleac >_<....)
dar nu ati observat ca parca mai mult va plac cele chimicale ? ( ma refer la gust)
am un proverb : Ce-i rau e bun 21 adevarat
so....eu consum mai mult naturale ( imi iau doua sticle si intr-o zi sunt goale 21 probabil pentru ca eu beau multe luchide)
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------

#7
Well ... stiu ca nu e deloc bun pentru organism dar eu unul prefer Cola 4
Pentru mine e esenta vietii 21 e un drog necesar 10 sincer acum , Cola e cel mai legal si vandut drog din lumea intreaga ... ingenioasa strategie ne ? 24
Dar da , are un gust excelent mai ales cand e reeecee si te racoreste instant in zilele toride @___@
Ce pot sa zic ... daca e sa mor macar mor fericit ^___________^ *goes outside and buys a Cola*
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#8
Ohh da : ador sucurile cu chimicale ( desi incerc sa nu beau prea multe ca face rau la organism cum zicea aia de romana 21 ) pai cele mai bune cotate sau cele care imi plac mie cel mai mult sunt : Neastea,ice tea,cola,pepsi cand ma duc la scoala ( asta ca sa ma tina pe picioare ) cele naturale sunt intradevar mai scumpe da chiar daca nu vrei sa dai banii pe ele poti sa-ti faci si-n casa ( de cate ori nu ma bate tata la cap sa-mi faca si din alea) totusi parca nu-s asa bune cu E-uri si chimicale 21, da mai mult sincer beau apa plata ..e cea mai sanatoasa 3

#9
Si mie imi plac mai mult sucurile cu chimicale.Si alea naturale is bune,dar parca prefer mai mult sa beau o cola sau un pepsi,cu toate ca nu sunt foarte sanatoase,dar intr-o zi fierbinte de vara sunt cele mai bune racorituare.dar oricum nush cine consuma doar produse naturale,fara e-uri si fara chimicale(poate profa mea de fizica care ne zichea de fiecare data sa nu mai bem sucuri sau sa nu mai mancam chipsuri ca nu sunt sanatoase)

#10
Da eu prefer o sticla de PEPSI in loc una de prigat 21 deci nu e vb de pret sincer e vb . Am sa dau 3 motiva : 1 . Prigatul il beau in 10 min ( parca nu beau nimika ) in schimb pepsi la 2 cam in 30 de minute 21 ..
2. Imi plac sucurile cu acid ( nu stiu de ce 106 .. asta e m-am obisnuit cu ele )
3. Pepsi/Cola imi dau mai multa energie chiar se simnte .. 3 Incercati PEPSI 4 ..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)