Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stapanul inelelor

#2
Stapanul Inelelor 8
Imi plac la nebunie cele trei carti , dar totusi ma dau in vand dupa film =]] I mean ... personajele sunt prea adorabile xD Imi place mult povestea , nu prea ma dau in vant dupa genul fantasy , dar Stapanul Inelelor mi-a captat intr-un mod foarte placut atentia , cartile mi le-a imprumutat o prietena si recunosc la inceput nu prea mi-a placut, deoarece mi se parea plictisitor , dar cu timpul am ajuns chiar sa citesc ca un nebuna o_o Ma bucur ca nu am renuntat , desi era sa o fac de vreo doua ori xD Cartea mea preferata este ultima , deoarece acolo suspansul a devenit din ce in ce mai mare , mi-a placut enorm de mult , modul in care Tolkien scrie ma uimeste in sensul bun al cuvantului , chiar este un scriitor adevarat , as dori sa-i calc pe urme =]] Nu multi mai sunt ca el .
Atat cartea , cat si filmul m-au tinunt in suspans pe tot parcursul povestii , din punctul meu de vedere atat de originala . Nu am mai intalnit o asemenea idee , deci pot spune ca scriitorul a avut niste idei marete si il admir pentru acest lucru , chiar foarte mult . Parca povestea a vrut sa transmita niste mesaje destul de importante , cum ar fi : daca chiar iti doresti sa obti un lucru trebuie sa lupti pana la capat , uitand complet de consecinte daca o dai in bara . Asa cum a facut si Frodo , nu i-a pasat ca isi baga propia lui viata in joc , nu i-a mai pasat de nimic atunci cand si-a dat seama ca are rolul de a distruge inelul . Nu a fugit de aceasta datorie , deci nu a dat dovata de lasitate . Il admir pe baiat , tot respectul =]] Alt lucru important care reiese este adevarata prietenie . I mean ... unii si-au sacrificat si viata pentru prieteni , nu le-a mai pasat de nimic . Rar intalnesti asemenea prieteni in viata de zi cu zi o_o
Personaje ... pot spune ca mi-au placut toate , deoarece fiecare a avut rolul lui in actiune , fiecare gest pe care il faceau mi s-a parut important =]] Personajul meu preferat ... nu cred ca am doar unul singurl , deoarece mi-au placut foarte multi . Unul dintre ei este Legolas , deoarece ... god o_o prea tare tipul , un prieten adevarat si a demonstrat acest lucru . Iar in film ma indragostesc si mai mult de personajul lui , deoarece... il joaca Orlando Bloom , nu-i asa ?=]] Alt personaj preferat ar mai fi si Gimli =]] Prea tare omul , este atat de amuzant si mereu vrea sa demonstreze ca este puternic xD Deasemnea un prieten foarte bun si loial , nu ai cum sa critici ceva la el . Si Gollum a avut farmecul sau =]] Chiar daca este personajul negativ , este unul dintre personajele mele preferate , deoarece este ata de amuzant cu "My precious" =]]
Chiar nu am nimic de obiectat , poate doar un singur lucru . As fi dorit ca povestea sa nu se sfarseasca asa de repede =]] Poate niciodata =]] Toata admiratia pentru scriitor , pentru toata munca depusa .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Stapanul inelelor - de Me†al. - 13-06-2010, 12:23 AM
RE: Stăpânul Inelelor - de βεκi - 13-06-2010, 01:19 AM
RE: Stăpânul Inelelor - de Crazy~Tenshi - 02-07-2010, 11:56 PM
RE: Stăpânul Inelelor - de CyBeR - 29-07-2010, 09:26 AM
RE: Stăpânul Inelelor - de Dragonz Eyez - 21-04-2011, 02:07 PM
RE: Stapanul inelelor - de Nero19 - 25-01-2014, 01:30 AM
RE: Stapanul inelelor - de DeDal N. - 25-01-2014, 12:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)